دوربین های مداربسته به منظور حفظ اموال، امنیت و نظارت استفاده می شوند. یکی از مهم ترین نکات در نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته، محل نصب دوربین است. انتخاب محل جانمایی دوربین مداربسته می تواند تاثیر بسیاری در عملکرد صحیح دوربین ها داشته باشد. بهترین محل نصب دوربین مداربسته با توجه به نوع کاربری، محیط و عوامل گوناگون متفاوت است. قبل از هر چیز توصیه می شود برای انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته از افراد متخصص و کارشناس کمک بگیرید. با این حال سعی کردیم تا در ادامه ویژگی های بهترین محل نصب دوربین مداربسته را بررسی کنیم.

جانمایی دوربین مداربسته

قبل از خرید دوربین مداربسته بهتر است محل نصب مناسب دوربین را پیدا کنید. زیرا همانطور که گفته شد جانمایی دوربین مداربسته در عملکرد آن تاثیرگذار است. همانطور که انتخاب بهترین دوربین مداربسته حائز اهمیت است، انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته نیز دارای اهمیت است. ممکن است دوربین مداربسته ما یکی از بهترین دوربین های موجود در بازار باشد اما با انتخاب محل نامناسب دوربین کارایی و عملکرد مناسب را نداشته باشد. اگر برای نصب از کارشناسان متخصص استفاده کنید، آن ها محل نصب را بررسی می کنند. سپس بر اساس محیط، هدف شما، تعداد دوربین ها و… محل مناسب را برای نصب انتخاب می کنند.

محل نصب دوربین مداربسته در منزل

برای انتخاب محل نصب دوربین مداربسته در منزل باید نقاط حساس و دارای اهمیت را در نظر بگیرید. برخی از نقاط در خانه ها بیشتر مورد توجه سارقان قرار می گیرد. مکان هایی که برای نصب دوربین مداربسته در منزل مناسب هستند عبارتند از:

  • درب جلوی ساختمان: تقریبا تمام رفت و آمدها به منازل از درب ورودی ساختمان انجام می شود. از این رو یکی از نقاط مهم و حساس در منازل، درب ورودی است.
  • درب های پشتی و جانبی ساختمان: برخی از ساختمان ها علاوه بر درب ورودی، درب های دیگری نیز دارند. برای حفظ امنیت و کنترل بر ورود و خروج می توانید از دوربین مداربسته در مقابل این درب ها نیز استفاده کنید.
  • حیاط و یا لابی: پس از درب های ورودی و جانبی ساختمان می توان گفت حیاط و لابی بیشترین رفت و آمد را دارند. نصب دوربین مداربسته در این مکان ها می تواند به ایجاد امنیت بیشتر کمک کند.
  • داخل آسانسورها: یکی دیگر از مناطق پر رفت و آمد در ساختمان آسانسورها هستند. اغلب آسانسورها مجهز به دوربین مداربسته هستند. توجه داشته باشید که دوربین مداربسته آسانسور به دلیل حرکت متداوم کابین آسانسور باید دارای شرایط مخصوصی باشد.
  • پارکینگ: توصیه می شود از حداقل یک دوربین مداربسته در داخل پارکینگ استفاده کنید. زیرا پارکینگ ها به دلیل وجود ماشین و وسایل نقلیه دارای اهمیت بسیاری هستند.
  • داخل خانه: از دوربین های مداربسته علاوه بر فضاهای خارجی در داخل خانه نیز می توانید استفاده کنید. می توانید دوربین ها را در مقابل درب ورودی منزل و یا اتاق ها نصب کنید. با نصب دوربین داخل خانه می توانید نظارت بیشتری در زمان عدم حضور خود داشته باشید.

انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته در محیط های تجاری

نصب دوربین مداربسته در محیط های تجاری مانند فروشگاه ها و مغازه ها باعث نظارت بر کار پرسنل و حفظ امنیت بیشتر می شود. در بسیاری از موارد دیده شده که دیدن دوربین مداربسته در محل مانع از وقوع بسیاری اتفاقات می شود. توجه داشته باشید که در برخی قسمت های تجاری مانند رختکن و استخر ممنوع و جرم است. برای انتخاب بهترین محل نصب دوربین مداربسته در محیط های تجاری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • درب ورودی که تمام رفت و آمدها از آنجا انجام می شود.
  • می توانید دوربین مداربسته را در بالای صندوق، روبروی مشتری نصب کنید. همچنین می توانید برای نظارت بر کار صندوق دار یک دوربین روبروی آن نصب کنید.
  • یکی از مکان های مهم در محیط های تجاری انبارها هستند. نصب دوربین در این مکان باعث حفظ امنیت کالاها می شود.
  • می توانید دوربین را در قسمت های مختلف سالن فروشگاه به منظور نظارت قفسه ها و فروشگاه نصب کنید.

بهترین محل نصب دوربین مداربسته در محیط های کاری و صنعتی

هدف از نصب دوربین مداربسته در محیط های کاری نظارت بیشتر بر عملکرد کارکنان و حفظ امنیت و اموال است. برای کنترل ورود و خروج می توانید دوربین مداربسته را طوری نصب کنید که تمام محوطه ی ورودی را پوشش دهد. معمولا در محیط های کاری تمام اتاق ها به استثنا سرویس بهداشتی و آشپزخانه دارای دوربین مداربسته هستند.

محیط های صنعتی نیز همانند محیط های تجاری دارای نقاط حساسی هستند. همچنین این محیط ها به دلیل وسیع بودن امکان نظارت فردی را ندارند. در نتیجه نصب دوربین مداربسته در این مکان ها ضرورت دارد. ابتدا برای کنترل ورود و خروج، مدیریت ورود و خروج کالاها و… باید در ورودی ها از دوربین مداربسته استفاده کنید. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در اتاق ها را دارید، می توانید دوربین را روبروی درب ورودی به شکلی نصب کنید که تمام فضای اتاق را پوشش دهد. برای انتخاب دوربین در پروژه های صنعتی به دلیل وسیع بودن از بهترین دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده کنید.

نکات مهم در انتخاب مکان نصب دوربین

دقت کنید دوربین مداربسته خود را به گونه ای نصب کنید که به ساختمان های دیگر و حریم خصوصی سایر افراد دید نداشته باشد. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در فضاهای مشترک آپارتمان را دارید توجه داشته باشید که این کار حتما باید با رضایت کتبی تمام ساکنین انجام شود. از نصب دوربین در مکان های خصوصی مانند سرویس بهداشتی و حمام اکیدا خودداری کنید. برای نصب دوربین مداربسته باید به برخی قوانین توجه کنید. برای اطلاع کامل از این قوانین به مقاله قوانین نصب دوربین مداربسته مراجعه کنید.

در هنگام انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته باید به تعداد دوربین ها، نوع دوربین ها، زاویه دید و… توجه کنید. توصیه می شود قبل از خرید دوربین مداربسته محل نصب آن را انتخاب کنید. زیرا هر دوربین با ویژگی ها و نوع بدنه مختلف، مناسب محیط و کاربری مخصوصی است. به طور مثال دوربین مداربسته بولت به دلیل ساختار و مقاومت بدنه مناسب محیط های بیرونی است. همچنین دوربین های دام اغلب برای فضاهای داخلی استفاده می شوند. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در پروژه های کوچک مانند خانه را دارید می توانید از دوربین های مداربسته آنالوگ که قیمت مناسب تری دارند استفاده کنید. اما اغلب در پروژه های بزرگ و وسیع از دوربین های مداربسته دیجیتال استفاده می شود.

زمان نصب دوربین به زاویه دیدی که می خواهید توسط دوربین پوشش داده شود توجه کنید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. به سایت داهوا مراجعه کنید و لیست قیمت محصولات را دریافت کنید. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس نمایندگی داهوا

4.7/5 - (3 امتیاز)