یکی از مهم‌ترین نکات در نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته، محل نصب دوربین است. انتخاب محل جانمایی دوربین مداربسته در عملکرد صحیح دوربین‌ها تاثیرگذار است. محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته با توجه به نوع کاربری، محیط و هدف‌های کاربر انتخاب می‌شود. توصیه می‌کنیم برای انتخاب جای دوربین مداربسته از افراد متخصص و کارشناس کمک بگیرید. در ادامه بهترین مکان برای نصب دوربین مدار بسته در کاربری‌های مختلف را بررسی می‌کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته

قبل از خرید دوربین مداربسته بهتر است محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته را مشخص کنید. همانطور که انتخاب بهترین دوربین مداربسته حائز اهمیت است، انتخاب بهترین مکان برای نصب دوربین مدار بسته نیز دارای اهمیت است. ممکن است دوربین مداربسته ما یکی از بهترین دوربین‌های موجود در بازار باشد اما با نصب در محل نامناسب، دوربین کارایی و عملکرد مناسب را نداشته باشد. جای دوربین مداربسته بر اساس نوع کاربری و زاویه دید مورد نظر کاربر انتخاب می‌شود.

برای انتخاب محل جانمایی دوربین مداربسته می‌توانید از کارشناسان متخصص کمک بگیرید. کارشناسان ابتدا محیط و کاربری را بررسی می‌کنند. سپس با توجه به نیازهای شما و تعداد دوربین‌ها محل مناسب را برای نصب انتخاب می‌کنند. همچنین نوع دوربین مدار بسته با توجه به محل جانمایی دوربین انتخاب می‌شود. در محیط‌های بیرونی باید از دوربین‌های مداربسته با قابلیت مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، گرد و غبار، ضربه و… استفاده کنید. برای مشاوره رایگان و خرید دوربین مداربسته داهوا با شماره 88500020-021 تماس بگیرید.

نکات مهم در انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته

قبل از انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته باید به برخی از نکات توجه کنید. دقت کنید دوربین مداربسته خود را به گونه‌ای نصب کنید که به ساختمان‌های اطراف و حریم خصوصی سایر افراد دید نداشته باشد. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در فضاهای مشترک آپارتمان را دارید باید حتما از همه‌ی ساکنین رضایت کتبی دریافت کنید. از نصب دوربین در مکان‌های خصوصی مانند سرویس بهداشتی و حمام اکیدا خودداری کنید. زیرا نصب دوربین در این نقاط جرم است. به طور کلی برای نصب دوربین مداربسته باید به قوانین توجه کنید. برای اطلاع کامل از این قوانین به مقاله قوانین نصب دوربین مداربسته مراجعه کنید.

هنگام انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته باید به نوع کاربری، نقاط حساس در محیط، زاویه دید و… توجه کنید. توصیه می‌کنیم قبل از خرید دوربین مداربسته، ابتدا محل نصب آن را تعیین کنید. زیرا هر دوربین با ویژگی‌ها و نوع بدنه مختلف، مناسب محیط و کاربری مخصوصی است. برخی از دوربین‌ها متناسب با محیط داخلی و برخی دیگر متناسب با محیط بیرونی ساخته شده‌اند. به طور مثال دوربین مداربسته بولت به دلیل ساختار و مقاومت بدنه مناسب محیط‌های بیرونی است. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در پروژه‌های کوچک مانند منازل مسکونی را دارید، می‌توانید از دوربین مداربسته آنالوگ استفاده کنید. اما اغلب در پروژه‌های بزرگ و وسیع از دوربین‌های مداربسته دیجیتال استفاده می‌شود. برای انتخاب محل نصب دوربین باید به زاویه دیدی که قصد دارید توسط دوربین پوشش داده شود توجه کنید.

محل نصب دوربین مداربسته در منزل

برای انتخاب محل نصب دوربین مداربسته در منزل باید نقاط حساس را شناسایی کنید. برخی از نقاط مشترک در ساختمان‌ها اغلب مورد هدف سارقین قرار می‌گیرند. در ادامه محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته در کاربری‌های مسکونی را بررسی می‌کنیم.

  • درب ساختمان: همه‌ی رفت و آمدها از درب ورودی ساختمان انجام می‌شود. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین نقاط در منازل، درب ورودی ساختمان است.
  • درب‌های پشتی و جانبی ساختمان: در برخی از ساختمان‌ها علاوه بر درب ورودی، درب‌های دیگری مانند درب پاسیو یا درب پشتی نیز وجود دارد. برای حفظ امنیت و کنترل بر ورود و خروج می‌توانید دوربین مداربسته را در مقابل این درب‌ها نصب کنید.
  • حیاط و یا لابی: پس از درب‌های ساختمان، می‌توان گفت حیاط و لابی بیشترین رفت و آمد را دارند. با نصب دوربین مداربسته در این محیط‌ها می‌توانید به ایجاد امنیت بیشتر کمک کنید.
  • داخل آسانسورها: یکی دیگر از مناطق پر رفت و آمد در ساختمان آسانسورها هستند. اغلب آسانسورها مجهز به دوربین مداربسته هستند. توجه داشته باشید که دوربین مداربسته آسانسور به دلیل حرکت متداوم کابین آسانسور باید دارای شرایط مخصوصی باشد.
  • پارکینگ: پارکینگ ساختمان به دلیل وجود ماشین و وسایل نقلیه از نقاط حساس و مهم است. همچنین در برخی از ساختمان‌ها انباری نیز در داخل پارکینگ قرار دارد. برای حفظ امنیت وسایل نقلیه و اموال ساکنین می‌توانید پارکینگ خود را به دوربین مداربسته مجهز کنید.
  • محیط داخلی خانه: از دوربین‌های مداربسته علاوه بر فضاهای بیرونی در داخل خانه نیز می‌توانید استفاده کنید. دوربین مدار بسته را می‌توانید در مقابل درب ورودی منزل و یا اتاق‌ها نصب کنید. با نصب دوربین داخل خانه می‌توانید نظارت بیشتری در زمان عدم حضور خود داشته باشید. توجه داشته باشید که همه‌ی اعضای خانواده و کسانی که در خانه رفت و آمد دارند باید از نصب دوربین در داخل خانه مطلع باشند.

محل نصب دوربین مداربسته در محیط‌های تجاری

نصب دوربین مداربسته در محیط‌های تجاری مانند فروشگاه و مغازه‌ها به نظارت بر کار پرسنل و حفظ امنیت بیشتر کمک می‌کند. در بسیاری از موارد مشاهده دوربین مداربسته در محیط مانع از وقوع بسیاری از جرائم می‌شود. توجه داشته باشید نصب دوربین مداربسته در برخی از قسمت‌های محیط تجاری مانند اتاق پرو و رختکن ممنوع و جرم است. محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته در محیط‌های تجاری عبارتند از:

  • درب ورودی: برای کنترل رفت و آمدها می‌توانید دوربین مدار بسته را در مقابل درب ورودی نصب کنید.
  • صندوق: برای کنترل و نظارت بر معاملات می‌توانید دوربین مداربسته را در بالای صندوق، روبروی مشتری نصب کنید. همچنین می‌توانید برای نظارت بر کار صندوق‌دار یک دوربین روبروی آن نصب کنید.
  • انبار: کالاها در محیط تجاری در انبار نگهداری می‌شود. بنابراین یک محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته، انبارها هستند. نصب دوربین در این مکان باعث حفظ امنیت کالاها می‌شود.
  • سالن فروشگاه: دوربین مدار بسته را می‌توانید در قسمت‌های مختلف سالن فروشگاه نصب کنید. اینکار به نظارت بر قفسه‌ها و فروشگاه کمک می‌کند.

بهترین محل نصب دوربین مداربسته در محیط کاری

هدف از نصب دوربین مداربسته در محیط‌های کاری نظارت بیشتر بر عملکرد کارکنان و حفظ امنیت است. مدیران مجموعه با نصب دربین مداربسته علاوه بر ایجاد امنیت می‌توانند عملکرد پرسنل را بررسی کنند. دوربین مداربسته را در محل کار به گونه‌ای نصب کنید که تمام محوطه‌ی ورودی را تحت پوشش قرار دهد. با اینکار می‌توانید ورود و خروج پرسنل و همه‌ی رفت و آمدها را کنترل کنید. معمولا در محیط‌های کاری همه‌ی اتاق‌ها و سالن به دوربین مداربسته مجهز هستند. نصب دوربین در محل کار باید با رعایت حریم خصوصی افراد انجام شود. همچنین نصب دوربین در سرویس بهداشتی و رختکن‌ها ممنوع است.

جاگذاری دوربین مداربسته در محیط صنعتی

محیط‌های صنعتی دارای دستگاه‌های پیشرفته و گرانقیمت هستند. این محیط‌ها حادثه خیز نیز هستند. کاربری‌های صنعتی مانند کارخانه و کارگاه‌ها به دلیل وسعت بالا، امکان نظارت فردی را ندارند. در نتیجه نصب دوربین مداربسته در این محیط‌ها ضروری است. برای کنترل ورود و خروج، مدیریت ورود و خروج کالاها و… باید ورودی‌ها را به دوربین مداربسته مجهز کنید. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در اتاق‌ها را دارید، می‌توانید دوربین را مقابل درب ورودی به صورتی نصب کنید که تمام فضای اتاق را تحت پوشش قرار دهد. برای انتخاب دوربین در پروژه‌های صنعتی می‌توانید به مقاله دوربین مداربسته صنعتی مراجعه کنید.

محل نصب دوربین دام

دوربین مدار بسته دام یک دوربین کروی شکل است. با توجه به نوع ساختار بدنه این دوربین، بهترین محل نصب دوربین دام، محیط‌های داخلی است. دوربین‌های دام به دلیل شکل ظاهری اغلب بر روی سقف نصب می‌شوند. همچنین این دوربین‌ها معمولا در برابر عوامل بیرونی مانند رطوبت، شرایط جوی نامساعد، گرد و غبار و… آسیب پذیرتر هستند. دوربین دام را می‌توانید بر روی سقف داخل اتاق‌ها، سالن‌ها و فضاهای سرپوشیده نصب کنید.

محل جانمایی دوربین اسپیددام

دوربین اسپیددام یک دوربین چرخشی است. این دوربین قابلیت گردش به صورت افقی و عمودی را دارد. برای انتخاب محل جانمایی دوربین اسپیددام توجه داشته باشید این دوربین در محیط‌های کوچک کاربردی ندارد. محل نصب دوربین اسپید دام کاربری‌هایی با وسعت بالا و نیاز به پوشش قسمت‌های مختلف هستند. دوربین اسپید دام در مقایسه با سایر دوربین‌ها در ارتفاع بالاتری نیز نصب می‌شود.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

ادامه مطلب
نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون
ادامه مطلب
ادامه مطلب

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. به سایت داهوا مراجعه کنید و لیست قیمت محصولات را دریافت کنید. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس نمایندگی داهوا

4.7/5 - (4 امتیاز)