تمام دستگاه های ضبط و دوربین های مداربسته دارای یک رمز عبور و نام کاربری پیش فرض هستند. داهوا نیز دارای رمز پیش فرض برای دستگاه و دوربین خود است. رمز پیش فرض دوربین مداربسته داهوا در سطوح کاربری متفاوت به صورت گوناگون است. برای ورود به سیستم دوربین های مداربسته و تنظیمات باید از نام کاربری و رمز عبور استفاده کنید. برای بسیاری از کاربران ممکن است پیش بیاید که رمز عبور دستگاه DVR و یا NVR خود را فراموش کنند. در صورت فراموش کردن رمز عبور می توانید با استفاده از نرم افزار ریست پسورد دستگاه DVR رمز عبور خود را بازیابی کنید. در ادامه نحوه ریست پسورد DVR داهوا و دوربین مداربسته را شرح می دهیم.

نرم افزار ریست پسورد دستگاه DVR

ریست کردن پسورد DVR معمولا توسط نرم افزار ریست پسورد دستگاه DVR انجام می شود. این نرم افزار ها در برندهای مختلف ممکن است متفاوت باشند. به طور مثال در سیستم دوربین مداربسته برند هایک ویژن از نرم افزار SADP استفاده می شود. برند داهوا برای بازیابی رمز عبور سیستم خود از نرم افزارهای  GDMSS و IDMSS استفاده می کند. نرم افزار IDMSS در گوشی های آیفون و یا IOS و نرم افزار GDMSS در گوشی های اندروید مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزارها را می توانید از گوگل پلی، اپ استور و یا لینک زیر دانلود کنید.

دانلود نرم افزار GDMSS 
دانلود نرم افزار IDMSS 

ریست رمز عبور دستگاه دی وی آر

در ابتدا برای حفظ امنیت و عدم دسترسی سایر افراد به اطلاعات و تصاویر دوربین مداربسته توصیه می شود بعد از نصب و راه اندازی سیستم نسبت به تغییر رمز عبور و نام کاربری آن اقدام کنید.

هنگام انتخاب رمز عبور برای دستگاه خود باید یک آدرس ایمیل وارد کنید که در زمان فراموشی رمز عبور از آن استفاده کنید. همچنین امکان استفاده از سوالات امنیتی نیز وجود دارد. در این صورت دقت کنید تا تمام جواب هایی که وارد می کنید را به خاطر بسپارید تا در صورت فراموشی رمز عبور بتوانید از آن ها استفاده کنید. برای بازیابی رمز عبور دستگاه DVR می توانید از دو روش استفاده کنید. در ادامه به صورت جداگانه آن ها را شرح می دهیم.

روش اول: ریست پسورد DVR داهوا به وسیله سوالات امنیتی

 1. برای ورود به سیستم صفحه ای باز می شود. در این صفحه از شما خواسته می شود تا رمز عبور و نام کاربری خود را وارد کنید. بر روی گزینه ی Forgot Password کلیک کنید.
 2. در صفحه باز شده در مقابل گزینه Reset Mode دو گزینه وجود دارد. Email و Security Question. در روش اول می توانید با استفاده از گزینه Security Question به سوالات امنیتی پاسخ دهید.
 3. در این بخش باید جواب هایی که هنگام انتخاب رمز وارد کرده اید، با دقت و دقیق وارد کنید. سپس بر روی next کلیک کنید.
 4. در صورت پاسخ صحیح به سوالات، صفحه ای باز می شود که می توانید رمز عبور جدید را در آن وارد کنید. پس از انتخاب رمز عبور و وارد کردن آن پسورد شما تغییر پیدا می کند.
صفحه ورود داهوا

شماره 1

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 2

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 3

عوض کردن پسورد داهوا

شماره 4

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 2

صفحه ورود داهوا

شماره 1

عوض کردن پسورد داهوا

شماره 4

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 3

روش دوم: ریست رمز DVR داهوا با استفاده از ایمیل

یک روش دیگر که برای بازیابی و ریست پسورد DVR داهوا وجود دارد استفاده از ایمیل است. در این بخش شما باید از ایمیلی که هنگام تعیین رمز عبور وارد کرده اید، استفاده کنید.

 1. برای ورود به سیستم دوربین مداربسته ابتدا صفحه ای باز می شود که از شما نام کاربری و رمز عبور می خواهد. ابتدا بر روی گزینه Forgot Password کلیک کنید.
 2. در صفحه بعدی همانطور که قبلا گفته شد مقابل Reset Mode گزینه ی Email Address را انتخاب کنید. ایمیل وارد شده در زمان تنظیم پسورد را وارد کنید.
 3. در صفحه جدید یک کد QR نمایش داده می شود که باید توسط نرم افزار ریست پسورد دستگاه DVR، اسکن شود.
 4. سپس نرم افزار ریست پسورد داهوا را که در بخش قبل معرفی کردیم، بر روی گوشی خود باز کنید. ابتدا گزینه ی ME و سپس گزینه Password Security را انتخاب کنید.
 5. سپس صفحه بارکد اسکنر باز و فعال می شود. گوشی تلفن همراه را مقابل کد QR یا همان بارکدی که در دستگاه نمایش داده شده است نگه دارید تا بارکد اسکن شود.
 6. پس از اسکن عبارت Successfully reset password نمایش داده می شود.
 7. در مرحله ی بعد باید وارد ایمیل خود شوید. یک کد به ایمیل شما ارسال شده است. کد ارسال شده را در قسمت Security Code وارد کنید. بر روی گزینه ی NEXT کلیک کنید.
 8. همانند روش قبل می توانید رمز عبور جدید خود را وارد کنید.
صفحه ورود داهوا

شماره 1

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 2

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 3

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 4

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 5

ریست پسورد dvr

شماره 6

ریست پسورد dvr

شماره 7

عوض کردن پسورد داهوا

شماره 8

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 2

صفحه ورود داهوا

شماره 1

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 4

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 3

ریست پسورد dvr

شماره 6

ریست پسورد dvr داهوا

شماره 5

عوض کردن پسورد داهوا

شماره 8

ریست پسورد dvr

شماره 7

بازیابی رمز دوربین مداربسته

یک روش دیگر نیز برای بازیابی رمز دوربین مداربسته وجود دارد. می توانید با بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه پسورد دستگاه DVR را ریست کنید. برای این کار باید دکمه ریست را پیدا کرده و به مدت چند ثانیه آن را بفشارید. با این کار تمامی تنظیمات دستگاه به حالت اولیه بازگردانده می شود. سپس با استفاده از پسورد admin و رمز عبور admin می توانید به سیستم دوربین مداربسته خود وارد شوید. توجه داشته باشید که دوربین های جدید داهوا از رمز عبور و نام کاربری پیش فرض استفاده نمی کنند. در این صورت باید حتما بعد از ریست دستگاه DVR داهوا یک رمز عبور جدید و قوی انتخاب کنید.

به این مطلب امتیاز دهید 🙂