بسیاری از کاربران ممکن است رمز عبور دوربین مداربسته خود را فراموش کنند. معمولا هر یک از برندهای دوربین مداربسته دارای یک رمز عبور و نام کاربری پیش فرض برای دوربین مداربسته و دستگاه ضبط خود هستند. برای دسترسی به تنظیمات دوربین مداربسته باید از رمز و نام کاربری استفاده کنید. در برخی از مواقع ممکن است سیستم شما دچار مشکل شده و نیاز به ریست کردن داشته باشد. در این صورت اگر سیستم دوربین مداربسته خود را ریست کنید باید با استفاده از رمز پیش فرض مخصوص دوربین وارد سیستم شوید. ما در این مقاله به رمز پیش فرض دوربین مداربسته داهوا می پردازیم.

رمز پیش فرض دوربین مداربسته داهوا

شرکت داهوا در سال 2001 در کشور چین شروع به فعالیت کرد. سیستم های مداربسته برند داهوا جزو برترین و پرفروش ترین برندهای دوربین مداربسته محسوب می شوند.

دوربین های داهوا برای سطوح کاربری مختلف دارای رمز عبورهای گوناگونی هستند. البته قابل ذکر است که تقریبا تمامی برندها در دوربین های مداربسته جدید خود دیگر از رمز عبور پیش فرض استفاده نمی کنند. بسیاری از کاربران پس از نصب و راه اندازی سیستم دوربین مداربسته خود، فراموش می کنند تا نسبت به تغییر رمز عبور اقدام کنند. از این رو بسیاری از هکرها و خرابکاران با استفاده از رمز عبور پیش فرض به سیستم مداربسته و اطلاعات دوربین دسترسی پیدا می کنند. عدم تعریف رمز پیش فرض توسط شرکت های تولید کننده به منظور جلوگیری از سوء استفاده هکرها و افراد سود جو صورت گرفته است. به عبارت دیگر تعریف پسورد و نام کاربری به عهده خریداران قرار گرفته است. در این دوربین ها پس از نصب و راه اندازی، سیستم از شما می خواهد تا یک رمز عبور تعریف کنید.

رمزهای پیش فرض دوربین داهوا برای سطوح کاربری مختلف عبارتند از:

  • سطح کاربری Master account دارای رمز عبور و نام کاربری admin است.
  • سطح کاربری بعدی Administrator است. رمز عبور 888888 و نام کاربری نیز 888888 است.
  • سومین سطح کاربری Restrict user که دارای رمز عبور پیش فرض 666666 و نام کاربری 666666 است.
  • یکی دیگر از سطوح کاربری دوربین مداربسته داهوا Hidden user است. رمز عبور پیش فرض در این سطح کاربری default و نام کاربری نیز همانند رمز عبور است.

رمز پیش فرض دستگاه دوربین داهوا

دستگاه های دوربین مداربسته داهوا نیز دارای چندین حساب کاربری هستند. زمانی که حساب اصلی سیستم با مشکل مواجه شده و کار نمی کند می توانید از این حساب ها استفاده کنید.

حساب پیش فرض کاربری

نام کاربری: admin

رمز عبور: admin

( دسترسی به ضبط کننده به وسیله رابط محلی و مرورگر وب توسط این حساب انجام می گیرد.)

نام کاربری: 888888

رمز عبور: 888888

(مدیر محلی که تنها به صورت محلی کار می کند به وسیله مانیتور که مستقیم به ضبط کننده وصل می شود، استفاده می کنند.)

نام کاربری: 666666

رمز عبور: 666666

(این حساب کاربری به صورت محدود است که دسترسی های آن نیز محدود است.)

نام کاربری: Default

رمز عبور: Default

(حساب کاربر مخفی)
نام کاربری:root

رمز عبور: vizxv

(حساب هنگام اتصال از طریق telnet)

آی پی پیش فرض دوربین داهوا

همانطور که گفته شد رمز عبور و نام کاربری در سطوح مختلف کاربری با یکدیگر متفاوت هستند. اما باید بدانید که آی پی پیش فرض در تمام سطوح کاربری یکسان است. آی پی یپیش فرض در دوربین های مداربسته داهوا  ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۸ است.

بازیابی رمز عبور دستگاه DVR داهوا

رمز عبور دستگاه DVR و دوربین مداربسته دارای اهمیت بسیاری است. با استفاده از رمز عبور می توانید به تصاویر دوربین مداربسته خود دسترسی پیدا کنید. در برخی از اوقات ممکن است رمز عبور دوربین و دستگاه را فراموش کنید. برای ریست کردن پسور DVR می توانید از چندین روش استفاده کنید. برای اطلاع از بازیابی و ریست کردن پسورد می توانید به مقاله ریست پسورد DVR داهوا مراجعه کنید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. به سایت داهوا مراجعه کنید و لیست قیمت محصولات را دریافت کنید. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تبریز بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس نمایندگی داهوا

4/5 - (4 امتیاز)