طلافروشی‌ها به دلیل دارا بودن اشیاء قیمتی از حساسیت بالایی برخوردار هستند. نصب تجهیزات امنیتی مانند دوربین مداربسته و دزدگیر باعث افزایش امنیت این محیط می‌شود. دوربین مناسب طلافروشی باید از کیفیت تصویر، مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشد. در این مقاله به ویژگی‌های دوربین مداربسته طلافروشی، قیمت و محل نصب آن‌ها می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

دوربین طلافروشی

هنگام خرید دوربین طلافروشی باید به برخی از نکات مانند کیفیت دوربین، برند، قابلیت‌ها و مقاومت دوربین مداربسته توجه کنید. در ادامه مشخصات دوربین مناسب طلافروشی را معرفی می‌کنیم.

 1. برند معتبر: دوربین مدار بسته خود را از برندهای معتبر و شناخته شده انتخاب کنید. داهوا یکی از برندهای محبوب در بین کاربران است. محصولات این شرکت از کیفیت و دوام بالایی برخوردار هستند. دوربین مورد نظر خود را می‌توانید از بین دوربین‌های این برند انتخاب کنید.
 2. کیفیت تصاویر بالا: دوربین مداربسته طلافروشی باید دارای کیفیت تصویر بالایی باشد. مشاهده تصاویر با جزئیات و وضوح بالا باعث جلوگیری از سرقت و خسارت می‌شود. دوربین‌های مداربسته با کیفیت تصویر حداقل 4 مگاپیکسل و بالاتر انتخاب مناسبی برای طلافروشی‌ها هستند. همچنین می‌توانید از دوربین‌های تحت شبکه که دارای کیفیت تصویر بالایی هستند استفاده کنید.
 3. زوم اپتیکال دوربین: برای خرید دوربین طلافروشی، به قابلیت زوم اپتیکال دوربین نیز توجه کنید. هنگام رخ دادن حادثه و یا سرقت، ممکن است برای مشاهده جزئیات به زوم و بزرگنمایی تصاویر نیاز داشته باشید. دوربین‌های مداربسته‌ای که دارای زوم اپتیکال هستند، بدون افت کیفیت بر روی تصاویر زوم می‌کنند.
 4. مقاومت دوربین: دوربین مداربسته مورد نظر شما باید دارای مقاومت بالا در برابر ضربه، شرایط جوی نامساعد و گرد و غبار باشد. این نکته برای نصب دوربین مداربسته در محیط بیرونی مغازه از اهمیت بیشتری برخوردار است.
 5. قابلیت‌های هوشمند: با توجه به نیازها و اولویت‌های خود می‌توانید دوربین‌های مدار بسته با قابلیت‌هایی مانند تشخیص حرکت، کنترل از راه دور، ارسال هشدار و… را انتخاب کنید. همچنین وجود قابلیت‌هایی مانند wdr برای بهبود کیفیت تصویر در شرایط مختلف نوری الزامی است.

محل نصب دوربین مداربسته در طلافروشی

دوربین مداربسته طلافروشی را می‌توانید در محیط داخلی و بیرونی مغازه نصب کنید. نقاط حساس برای نصب دوربین در طلافروشی‌ها عبارتند از:

 • درب‌های ورود و خروج: دوربین مداربسته را به گونه‌ای نسب کنید که بتوانید تصویر اشخاصی که قصد ورود به مغازه را دارند مشاهده کنید.
 • پیشخوان طلافروشی: پیشخوان طلافروشی از حساس‌ترین نقاط در طلافروشی‌ها است. دوربین مداربسته باید به گونه‌ای نصب شود که پیشخوان را برای نظارت بر معاملات، فروشنده و خریدار تحت پوشش قرار دهد.
 • ویترین طلافروشی: ویترین‌های طلافروشی معمولا از شیشه‎‌های ضد سرقت ساخته می‌شوند. یکی از نقاطی که می‌توانید دوربین را در آن محل نصب کنید، ویترین طلافروشی است. برای جلوگیری از افت کیفیت تصویر به وسیله انعاکس نور از دوربین مداربسته مجهز به قابلیت wdr استفاده کنید.
 • گاو صندوق: گاو صندوق‌ها نیز به دلیل نگهداری از اموال و اسناد مهم دارای حساسیت بسیاری هستند. می‌توانید دوربین مداربسته را به گونه‌ای نصب کنید که گاو صندوق نیز در دید دوربین قرار داشته باشد. همچنین می‌توانید دوربین‌های کوچک مانند پین هول را داخل گاوصندوق نصب کنید.
 • محیط بیرونی: دوربین مداربسته را می‌توانید در محیط بیرونی و اطراف طلافروشی نیز نصب کنید. برای محیط‌های بیرونی باید از دوربین‌های مداربسته با مقاومت بالا در برابر رطوبت، شرایط جوی و گرد و غبار استفاده کنید.

قیمت دوربین طلافروشی

دوربین‌های مداربسته طلافروشی با توجه به نوع و مشخصات دوربین دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. برند دوربین، کیفیت تصویر، نوع دید در شب و تکنولوژی‌های موجود در دوربین تعیین کننده قیمت دوربین است. با توجه به بودجه، محل نصب دوربین و نیازهای خود، می‌توانید دوربین مداربسته طلافروشی را خریداری کنید. به طور کلی دوربین‌های مداربسته تحت شبکه به دلیل کیفیت و قابلیت‌های بیشتر دارای قیمت بالاتری هستند. افزایش کیفیت تصاویر و قابلیت‌های هوشمند نیز باعث افزایش قیمت دوربین می‌شود. برای مشاهده لیست قیمت دوربین داهوا وارد لینک زیر شوید.

قیمت دوربین داهوا

بهترین دوربین مداربسته طلافروشی داهوا

بهترین دوربین مداربسته طلافروشی را می‌توانید از دوربین‌های برند داهوا انتخاب کنید. در این قسمت چند مدل دوربین مداربسته داهوا برای طلافروشی را همراه با مشخصات معرفی می‌کنیم.

1- دوربین مداربسته DH-IPC-HDBW2831RP-ZS-S2: این دوربین از نوع دام است. برای نصب دوربین در محیط‌های داخلی طلافروشی می‌توانید از دوربین DH-IPC-HDBW2831RP-ZS-S2 استفاده کنید. مشخصات دوربین مداربسته دام DH-IPC-HDBW2831RP-ZS-S2 عبارتند از:

 • کیفیت تصویر: 8 مگاپیکسل
 • لنز: موتورایز
 • دید در شب: IR با برد 30 متر
 • قابلیت‌های دوربین: WDR، HLC، BLC، AGC و AWB

2- دوربین مدار بسته DH-IPC-HFW2831TP-ZS-S2: دوربین بولت DH-IPC-HFW2831TP-ZS-S2 را می‌توانید در محیط‌های بیرونی مغازه نصب کنید. مشخصات دوربین بولت DH-IPC-HFW2831TP-ZS-S2 عبارتند از:

 • کیفیت تصویر: 8 مگاپیکسل
 • لنز: موتورایز
 • دید در شب: IR با برد 60 متر
 • قابلیت‌های دوربین: WDR، HLC، BLC، AGC و AWB

3- دوربین مداربسته DH-SD5A432XA-HNR: این دوربین از نوع PTZ و گردان است. با استفاده از این دوربین می‌توانید جهات مختلف طلافروشی را مشاهده کنید. مشخصات دوربین DH-SD5A432XA-HNR عبارتند از:

 • کیفیت تصویر: 4 مگاپیکسل
 • لنز: متغیر
 • دید در شب: رنگی نوع استارلایت
 • قابلیت‌های دوربین: WDR، HLC، BLC، AWB، AGC، تشخیص چهره و قابلیت ردیابی هوشمند سوژه

دزدگیر طلافروشی

یکی دیگر از تجهیزات امنیتی طلافروشی، دزدگیر طلافروشی است. اغلب طلافروشی‌ها برای افزایش امنیت در کنار دوربین از دزدگیر نیز استفاده می‌کنند. استفاده و نصب هر یک از دو سیستم مداربسته و دزدگیر به تنهایی کافی نیست. با استفاده از دوربین مداربسته طلافروشی می‌توانید بر محیط طلافروشی نظارت کنید. در صورت وقوع حادثه و یا سرقت می‌توانید از تصاویر دوربین مداربسته برای بازبینی وقایع و یا به عنوان مدرک استفاده کنید. نصب دزدگیر طلافروشی باعث می‌شود تا هنگام رخ دادن وضعیت مشکوک، صاحب مغازه از آن مطلع شود. همچنین به صدا در آمدن دزدگیر باعث ترس سارقین و جلوگیری از سرقت می‌شود. از دوربین و دزدگیر می‌توانید به صورت همزمان به عنوان سیستم ضد سرقت برای طلافروشی استفاده کنید.

دستگاه ضبط دوربین برای طلا فروشی

برای انتخاب دستگاه ضبط دوربین مداربسته طلافروشی باید به برخی از نکات توجه کنید. یکی از مهم‌ترین نکات، ذخیره اطلاعات در این دستگاه‌ها است. دستگاه ضبط در طلافروشی باید قابلیت نگهداری تصاویر برای طولانی مدت را داشته باشد. همچنین به محل قرارگیری دستگاه ضبط نیز توجه داشته باشید. ممکن است سارقین برای پاک کردن و از بین بردن تصاویر دوربین به دستگاه ضبط آسیب وارد کرده و یا آن را به سرقت ببرند. بنابراین دستگاه ضبط باید دور از دسترس و دید قرار داده شود. گاوصندوق و یا سقف کاذب از محل‌های امن برای نصب دستگاه DVR و NVR دوربین مداربسته است.

برای محیطی مانند طلافروشی با حساسیت بالا بهتر است از دستگاه‌هایی با قابلیت ذخیره اطلاعات در فضای ابری استفاده کنید. ذخیره اطلاعات در فضای ابری دوربین مداربسته به حفظ و نگهداری تصاویر در شرایط خاص کمک می‌کند. در این صورت با آسیب دیدن، سرقت و یا خرابی دستگاه، همچنان می‌توانید تصاویر دوربین مداربسته را بر روی سرورهای اینترنتی مشاهده کنید.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته
ادامه مطلب
افزایش حافظه دوربین مداربسته
ادامه مطلب
تنظیمات encoding داهوا
ادامه مطلب
5/5 - (1 امتیاز)