دوربین های مداربسته در انواع مختلفی تولید و در بازار موجود هستند. قیمت دوربین مدار بسته به عوامل مختلفی مانند قابلیت های موجود در دوربین، برند، نوع دوربین و… بستگی دارد. پیشرفته ترین دوربین های مداربسته در دسته گران قیمت ترین دوربین مداربسته قرار می گیرند. برخی از کاربران بر این باورند که بهترین دوربین، گران قیمت ترین دوربین مداربسته است. اما این باور صحیح نیست. بهترین دوربین مداربسته باید بر اساس نیاز ها و نوع کاربری شما انتخاب شود. در این مقاله به گران قیمت ترین دوربین مداربسته می پردازیم.

در این مقاله می خوانید:

 • عوامل موثر بر قیمت دوربین مدار بسته
 • کاربرد گران قیمت ترین دوربین مداربسته
 • گران قیمت ترین دوربین مداربسته در برندهای مختلف
 • برندهای گران قیمت دوربین مداربسته

عوامل موثر بر قیمت دوربین مدار بسته

عوامل مختلفی بر روی قیمت دوربین مداربسته تاثیر گذار است. به طور کلی عوامل موثر در قیمت دوربین مداربسته عبارتند از:

 • تکنولوژی: تکنولوژی در سیستم مداربسته به دو دسته تقسیم می شود. تکنولوژی آنالوگ و تکنولوژی تحت شبکه. دوربین های مداربسته دارای تکنولوژی تحت شبکه از قیمت بالاتری برخوردار هستند. 
 • نوع لنز: دوربین مداربسته از دو نوع لنز استفاده می شود. لنز ثابت و لنز متغیر. دوربین های مداربسته با لنز متغیر قیمت بالاتری دارند.
 • قابلیت ها و تکنولوژی های دوربین مداربسته: وجود قابلیت های هوشمند مانند خواندن پلاک، تشخیص چهره، تشخیص حرکت، شمارش افراد و… باعث می شود دوربین در دسته گران قیمت ترین دوربین مداربسته قرار بگیرد. 
 • کیفیت تصویر: عامل دیگری که در تعیین قیمت دوربین مداربسته تاثیرگذار است، کیفیت تصویر دوربین مدار بسته است. هر چه کیفیت تصاویر دوربین بیشتر باشد، تصاویری با وضوح و جزئیات بیشتری مشاهده می کنیم. همچنین هر چه کیفیت تصویر دوربین بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می رود. 
 • برند دوربین: یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت دوربین برند آن است. دوربین های مداربسته با برندهای ناشناخته و متفرقه از قیمت پایین تری برخوردار هستند.
 • جنس بدنه: جنس بدنه برخی از دوربین ها به گونه ای است که در مقابل ضربه و ورود مایعات و گرد و غبار مقاوم هستند. این دوربین ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند.
 • قابلیت دید در شب: تمام دوربین های امروزی دارای قابلیت دید در شب هستند. نوع دید در شب نیز در قیمت دوربین تاثیر گذار است. دوربین مدار بسته با دید در شب رنگی در مقایسه با دوربین های دید در شب سیاه و سفید دارای قیمت بالاتری هستند.
 • بهبود کیفیت تصاویر در نور: برخی از قابلیت‌ها مانند WDR، DWDR، HLC و BLC در دوربین مداربسته به بهبود کیفیت تصاویر در شرایط نوری خاص کمک می‌کند. 

کاربرد گران قیمت ترین دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته گران قیمت جزو پیشرفته ترین دوربین مداربسته به شمار می آیند. این دوربین ها دارای تکنولوژی و قابلیت های مختلفی هستند. دوربین های مداربسته گران قیمت مناسب تمام کاربری ها نیستند. به طور مثال اگر قصد نصب یک سیستم مداربسته در منزل خود را دارید، نیازی به دوربین مداربسته با قابلیت پلاک خوان و یا تشخیص چهره ندارید. می توانید با تهیه یک دوربین معمولی دام و یا بولت با کیفیت تصویر 2 مگاپیکسل بر وقایع منزل نظارت داشته باشید. استفاده از دوربین های گران قیمت در کاربری های کوچک کاربردی نداشته و تنها باعث صرف هزینه های زیاد می شود. گران قیمت ترین دوربین های مداربسته تنها در پروژه های بزرگ و حساس کاربرد دارند. به طور کلی دوربین های گران قیمت دارای تکنولوژی تحت شبکه هستند.

گران قیمت ترین دوربین مداربسته در برندهای مختلف

گران قیمت ترین دوربین مداربسته برند داهوا

یکی از گران ترین دوربین های برند داهوا دوربین مداربسته مدل DH-SD6CE230U-HNI است. برند داهوا یکی از معروف ترین و پرفروش ترین برند های دوربین مداربسته است. این دوربین داهوا درای زوم اپتیکال حرفه ای است. دوربین DH-SD6CE230U-HNI داهوا دارای قابلیت دید در شب Starlight نیز است. این نوع دید در شب می تواند تصاویر را به بهترین شکل در محیط های تاریک و کم نور ثبت کند. همچنین این دوربین داهوا از فناوری PFA نیز پشتیبانی می کند. این فناوری قادر به ثبت تصاویر بدون لرزش و با بیشترین کیفیت است. گران ترین دوربین مداربسته داهوا دارای قیمتی حدود 25 میلیون تومان است.

دوربین هایک ویژن گران قیمت

در این قسمت قصد داریم گران ترین دوربین مداربسته هایک ویژن یعنی دوربین DS-2DF8236I-AELW را معرفی کنیم. این دوربین دارای قابلیت ثبت تصاویر به صورت رنگی در محیط های تاریک و کم نور است. دوربین DS-2DF8236I-AELW هایک ویژن از نوع PTZ و دارای قابلیت هایی مانند تشخیص چهره، تشخیص عبور از خط، تشخیص نفوذ و… است. این دوربین پی تی زد قادر به چرخش 180 درجه ای است. زوم دوربین هایک ویژن از نوع اپتیکال است. گران ترین دوربین هایک ویژن دارای قیمتی حدود 59 میلیون تومان است.

گران قیمت ترین دوربین تیاندی

تیاندی نیز یکی دیگر از برندهای معتبر دوربین مداربسته است. گران قیمت ترین دوربین تیاندی را می توان دوربین TC-A38N5 معرفی کرد. این دوربین تصاویر را در شب همانند روز به صورت رنگی ثبت می کند. دید در شب دوربین TC-A38N5 تیاندی از نوع Warm Light است. از قابلیت های موجود در این دوربین می توان به HLC، BLC، WDR و…. اشاره کرد. قیمت گرانترین دوربین تیاندی قیمتی حدود 43 میلیون تومان دارد.

برندهای گران قیمت دوربین مداربسته

هنگام خرید سیستم مداربسته با برندهای مختلفی مواجه می شوید. برخی از برندها دارای دوربین های مداربسته با قیمت های بالا هستند. این برندها در دسته گران قیمت ترین برند سیستم مداربسته قرار می گیرند. از گران قیمت ترین دوربین های مداربسته می توان به برند اکسیس، پاناسونیک، سونی، بوش و… اشاره کرد. این برندها به دلیل معروفیت دارای دوربین های مداربسته با قیمت بالا هستند. در این بین برندهای معتبر و پر فروش دیگر نیز وجود دارد که دارای قیمت پایین تری هستند. برندهای داهوا، هایک ویژن، تیاندی، یونی ویو و… دارای دوربین های مداربسته با قیمت مناسب هستند. این برندها با وجود قیمت سیستم های مداربسته قیمت مناسب از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند. البته قابل ذکر است دوربین های مداربسته پیشرفته و فوق حرفه ای در این برندها نیز دارای قیمت بالایی هستند.

4.7/5 - (4 امتیاز)