دوربین های مداربسته دارای انواع و مدل های مختلفی هستند. در حال حاضر اغلب افراد به منظور افزایش امنیت و حفاظت از منزل، محیط کار و اموال خود از سیستم های مداربسته استفاده می کنند. بسیاری از افراد قصد نصب دوربین مداربسته در فضای باز را دارند. دوربین های فضای باز را دوربین outdoor نیز می نامند. این دوربین ها به منظور حفظ محیط و اموال موجود در فضای باز استفاده می شوند. دوربین مداربسته فضای باز باید دارای برخی از ویژگی ها باشد. در این مقاله سعی داریم تا خصوصیات، ویژگی ها و قیمت بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز را بررسی کنیم.

در این مقاله می خوانید:

 • ویژگی های بهترین دوربین مدار بسته فضای باز
 • نصب دوربین در فضای باز
 • بهترین دوربین مداربسته برای منزل

ویژگی های بهترین دوربین مدار بسته فضای باز

دوربین های مداربسته فضای باز به دلیل قرار داشتن در معرض شرایط جوی نامساعد و گرد و غبار باید دارای استانداردها و ویژگی های لازم باشند. در محیط های بیرونی اغلب از دوربین های بولت استفاده می کنند. زیرا این دوربین ها دارای مقاومت بیشتری هستند. ویژگی های دوربین مداربسته outdoor عبارتند از:

استاندارد IP

دوربین هایی مناسب فضای باز هستند که در برابر عوامل طبیعی مانند باران، گرد و غبار، باد و… مقاوم باشند. یکی از بهترین دوربین های مدار بسته فضای باز، دوربین مداربسته ضد آب است. این دوربین ها باید دارای استاندارد IP قابل قبولی باشند. استاندارد IP دوربین مداربسته به همراه دو عدد نمایش داده می شود. رقم اول این استاندارد نشان دهنده مقاومت دوربین در برابر ورود اجسام و رقم دوم نشان دهنده مقاومت دوربین در برابر مایعات است. اغلب دوربین های مداربسته برای محیط بیرونی دارای استاندارد IP66 و یا IP67 هستند. دوربین های مداربسته با این استاندارد در برابر سرما، گرما، باران و… مقاوم هستند و از ورود گرد و غبار و اجسام جامد به داخل دوربین جلوگیری می کنند.

استاندارد IK

استاندارد IK نشان دهنده مقاومت دوربین در برابر ضربه است. دوربین های مداربسته در محیط های بیرونی بیشتر در معرض آسیب دیدن و خرابکاری قرار دارند. از این رو این دوربین ها باید از استاندارد IK مناسبی برخوردار باشند. استاندارد IK به همراه یک عدد تعیین می شود. کمترین میزان مقاومت استاندارد مربوط به IK00 و بیشترین مقاومت در این استاندارد مربوط به IK10 است. هر چه میزان استاندارد IK در دوربین مداربسته محیط بیرونی بیشتر باشد، میزان مقاومت این دوربین در برابر ضربه و آسیب رساندن نیز بیشتر است. دوربین مداربسته با استاندارد IK10، دارای بیشترین مقاومت و مقاومت در برابر ضربه یک شی 5 کیلوگرمی از فاصله 40 سانتی متری است.

کیفیت تصویر دوربین مداربسته فضای باز

کیفیت تصویر دوربین مداربسته یکی از مهم ترین نکات در ویژگی دوربین ها است. برای مشاهده تصاویر واضح و با کیفیت باید از دوربین های مداربسته با کیفیت تصویر مناسب استفاده کنید. هر چه کیفیت تصویر دوربین بیشتر باشد، جزئیات بیشتری از تصاویر را در اختیار دارید. علاوه بر کیفیت تصویر به زاویه دید در دوربین مداربسته برای فضای بیرونی نیز توجه داشته باشید. هر چه زاویه دید دوربین بیشتر باشد، دوربین می تواند محیط وسیع تری را پوشش دهد.

دید در شب دوربین های خارجی

توصیه می شود برای فضای باز و خارجی از دوربین های دارای قابلیت دید در شب استفاده کنید. البته قابل ذکر است که اغلب دوربین های مداربسته امروزی دارای ویژگی دید در شب نیز هستند. دوربین های مداربسته دید در شب قادر به ثبت تصاویر واضح و با کیفیت در شب هستند. در صورت رخ دادن حادثه ای در شب می توانید با استفاده از تصاویر این دوربین ها، وقایع را بررسی کنید. در انتخاب دوربین مداربسته دید در شب به برد دوربین نیز دقت کنید. بهترین دوربین برای فضای باز دوربین دید در شب با حداقل برد دید در شب 10 متر است.

نصب دوربین در فضای باز

بعد از انتخاب یک دوربین مداربسته outdoor، مهم ترین نکته انتخاب محل مناسب نصب دوربین در فضای باز است. دوربین مداربسته در فضای باز باید در نقطه ای قرار گیرد که دید مناسبی را ارائه دهد. البته قابل ذکر است که محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته در فضای باز باید بر اساس محیط و نیاز های شما انتخاب شود. برای انتخاب محل نصب باید برخی از نکات را در نظر بگیرید.

 • بررسی نقاط مختلف: نقاط مختلف محیط را بررسی کنید تا مناطق آسیب پذیر را بیابید. تمام سارقان برای ورود به محیط از مناطقی که دارای درب و پنجره هستند استفاده می کنند. در نتیجه یکی از بهترین مناطقی که می توان دوربین را در فضای باز نصب کرد، مقابل درب و پنجره است. در این شرایط سارقان قبل از ورود به محیط شناسایی می شوند.
 • عدم وجود موانع: در فضای باز ممکن است موانعی مانند برگ درختان، شاخه و … وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که هنگام نصب دوربین مانعی بر سر راه دید دوربین قرار نداشته باشد. همچنین هر چند وقت یکبار محل نصب دوربین را چک کرده تا رشد گیاه باعث عدم دید دوربین نشود. نکته دیگری که در نصب دوربین در فضای باز دارای اهمیت است، توجه به نور است. توجه داشته باشید که دوربین در معرض تابش نور مستقیم مانند نور خورشید قرار نگیرد. این موضوع می تواند در عملکرد دوربین اختلال ایجاد کند.

به طور کلی برای انتخاب بهترین مکان نصب دوربین مداربسته فضای باز، درب ورودی ساختمان و یا منزل، درب های پشتی و پنجره ها انتخاب های مناسبی هستند.

بهترین دوربین مداربسته برای منزل

برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای منزل باید ابتدا نقطه ای که قصد نصب دوربین در آن محل را دارید بررسی کنید. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در محیط بیرونی از منزل را دارید باید به نکات گفته شده در قسمت های قبل توجه کنید. در نتیجه دوربین مورد نظر باید دارای استانداردهای مورد نظر نیز باشد. اما اگر قصد نصب دوربین مداربسته در محیط های داخلی و پوشیده منزل را دارید می توانید از دوربین های دام و توربو استفاده کنید. همچنین به دلیل قیمت مناسب سیستم های آنالوگ، اغلب در منازل از دوربین مداربسته آنالوگ استفاده می کنند.

توصیه می شود از انتخاب دوربین های پیشرفته با قیمت های بالا در منازل خودداری کنید. زیرا اغلب تکنولوژی ها در این دوربین ها مناسب استفاده در منازل نیستند و برای پروژه های بزرگ و حساس طراحی شده اند.

قیمت دوربین مداربسته برای فضای باز

دوربین مداربسته فضای باز

دوربین داهوا 4 مگاپیکسل مدل IPC-HFW2431SP-S-0360B-S2

قیمت: 3.285.000 تومان

 • نوع بدنه : بولت
 • رزولوشن: 4MP
 • نوع لنز: 3.6mm ثابت
 • برد دید در شب: 30 متر IR
 • درجه حفاظت: IP67
 • WDR: از نوع واقعی 120db
دوربین مداربسته فضای باز

دوربین داهوا 2 مگاپیکسل مدل IPC-HFW2230SP-S-S2-3.6mm

قیمت: 2.688.000 تومان

 • نوع بدنه : بولت
 • رزولوشن: 2MP
 • نوع لنز: 3.6mm ثابت
 • برد دید در شب: 30 متر IR
 • درجه حفاظت: IP67
 • WDR: از نوع دیجیتال (ِDWDR)
4.8/5 - (6 امتیاز)