دوربین های مداربسته از پرکاربردترین سیستم های امنیتی هستند. دوربین مداربسته در زبان انگلیسی معادل های مختلفی دارد. بسیاری از کاربران و علاقه مندان به سیستم های مداربسته در جستجوی معنی دوربین مداربسته در زبان های مختلف هستند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با عبارت دوربین مداربسته به انگلیسی و زبان های دیگر آشنا کنیم.

در این مقاله می خوانید:

  • CCTV مخفف چیست؟
  • سیستم های امنیتی و حفاظتی به انگلیسی
  • ترجمه دوربین مداربسته به زبان های مختلف
  • انواع دوربین مداربسته به انگلیسی

CCTV مخفف چیست؟

CCTV مخفف عبارت Closed Circuit Television به معنای سیستم تلویزیونی مداربسته است. این عبارت رایج ترین اصطلاح دوربین مداربسته است. علت این نامگذاری به این دلیل است که در سیستم تلویزیونی مداربسته ضبط و پخش تصاویر به صورت خصوصی است به طوری که مشاهده تصاویر به صورت عمومی امکان پذیر نیست. اما در مقابل در سیستم تلویزیونی مدار باز پخش و مشاهده تصاویر به صورت عمومی و در دسترس همگان است.

سیستم های امنیتی و حفاظتی به انگلیسی

همانطور که گفته شد سیستم های امنیتی و حفاظتی به انگلیسی معادل های مختلفی دارند. یکی دیگر از اصطلاحات پرکاربرد دوربین مداربسته عبارت Surveillance camera است. Surveillance به معنی نظارت است. در نتیجه اصطلاح Surveillance camera به معنی دوربین نظارتی است.

از دیگر معادل های دوربین مداربسته می توان به Security camera اشاره کرد. این عبارت به معنی دوربین امنیتی است. همچنین ممکن است از عبارت Security System نیز استفاده شود که به معنی سیستم امنیتی است.

همچنین نصاب دوربین مداربسته به انگلیسی CCTV installer نام دارد.

ترجمه دوربین مداربسته

ترجمه دوربین مداربسته به زبان آلمانی: در زبان آلمانی به دوربین مداربسته überwachungs kamera می گویند. عبارت kamera به معنای دوربین و überwachungs به معنای نظارت است. زمانی که این دو واژه در کنار یکدیگر قرار می گیرند به معنای دوربین نظارتی است.

دوربین مداربسته به فرانسوی: دوربین مداربسته در زبان فرانسوی caméra de vidéosurveillance گفته می شود. vidéosurveillance به معنی نظارت تصویر و camera به معنی دوربین است.

ترجمه دوربین مداربسته به زبان اسپانیایی: در زبان اسپانیایی عبارت circuito cerrado de television به معنی دوربین مداربسته است.

دوربین مداربسته به زبان عربی: کاميرات المراقبة در زبان عربی معنی دوربین مداربسته را می دهد.

ترجمه دوربین مداربسته به زبان ترکی استانبولی: ترک زبانان استانبول به دوربین مداربسته، gizli kamera می گویند.

انواع دوربین مداربسته به انگلیسی

 دوربین مداربسته Dome

یکی از انواع دوربین مداربسته دام نام دارد. Dome در زبان انگلیسی به معنی گنبد است. علت نام گذاری این دوربین ها نیز شکل گنبدی بدنه آن ها است. دوربین مداربسته دام بر روی سقف نصب می شود. معمولا از این دوربین ها در کاربری های داخلی مانند فروشگاه ها، ادارات، ساختمان ها و… استفاده می شود. دوربین های dome دارای انواع مختلفی مانند دوربین تورت Turret هستند. دوربین های دام بر اساس نوع تکنولوژی، نوع لنز، کیفیت تصاویر دوربین و… تقسیم بندی می شوند.

دوربین مداربسته Bullet

Bullet در انگلیسی به معنای گلوله است. دوربین های مداربسته بولت دارای شکل ظاهری استوانه ای و شبیه به گلوله هستند. به همین منظور به آن ها بولت گفته می شود. این دوربین ها به دلیل مقاومت بیشتر بدنه در مقابل شرایط جوی نامساعد، اغلب در محیط های خارجی استفاده می شوند. دوربین bullet قابل نصب بر روی دیوار و یا زیر سقف است. بدنه این نوع دوربین ها معمولا از جنس فلز ساخته می شود. میزان مقاومت دوربین های بولت در گرد و غبار و رطوبت متفاوت است و به استاندارد IP دوربین بستگی دارد. استاندارد IP به همراه عدد نمایش داده می شود. به طور مثال IP68. در این استاندارد رقم اول از سمت راست نشان دهنده مقاومت دوربین در برابر گرد و غبار است. رقم دوم نیز نشان دهنده مقاومت دوربین در برابر ورود آب و مایعات است.

دوربین های مداربسته ای که دارای استاندارد IP68 هستند بیشترین مقاومت در برابر گرد و غبار و آب را دارند.

Speed Dome

دوربین های مداربسته speed dome و یا PTZ از نوع دوربین های گردان هستند. دوربین های گردان قابلیت چرخش به صورت عمودی 180 درجه و افقی 360 درجه را دارند. این دوربین ها نیز همانند دوربین های دام دارای ظاهری گنبدی شکل و یک پایه برای نصب هستند. کاربرد دوربین PTZ در پروژه های بزرگ و با وسعت بالا مانند استادیوم ها، کارخانه ها و… است. چرخش در این دوربین ها را می توان توسط اپراتور کنترل کرد. همچنین می توان با استفاده از تنظیمات تعیین کرد تا در زمان مشخص دوربین به سمت دیگری بچرخد.

دوربین Fisheye

Fisheye به معنی چشم ماهی است. این دوربین ها ظاهری شبیه به چشم ماهی دارند. دوربین چشم ماهی از انواع دوربین های 360 درجه ای است که دارای زاویه دید گسترده ای است. این دوربین ها به دلیل گسترده بودن زاویه دید می توانند تصاویر را در جهات مختلف به نمایش بگذارند. برای ایجاد بهترین زاویه دید، ارتفاع نصب در دوربین های چشم ماهی از اهمیت بالایی برخوردار است. این دوربین ها باید در ارتفاع حداقل 3 متری نصب شوند. همچنین لنز دوربین های چشم ماهی از نوع ثابت است. برای اطلاع از ارتفاع صحیح نصب دوربین ها به مقاله ارتفاع نصب دوربین مداربسته مراجعه کنید.

Night vision CCTV در دوربین مداربسته به انگلیسی

دوربین های دید در شب را Night vision CCTV می نامند. دوربین مداربسته دید در شب در انواع مختلفی تولید و در بازار موجود است. این دوربین ها به دو دسته دید در شب رنگی و دید در شب سیاه و سفید تقسیم می شوند. دوربین های مداربسته با دید در شب IR و EXIR تقسیم می شوند. دوربین های مداربسته با دید در شب IR و EXIR در دسته دید در شب های سیاه و سفید قرار می گیرند. از انواع دوربین های مداربسته دید در شب رنگی می توان به دید در شب های Starlight، Warmlight، ColorVu و Spotlight اشاره کرد.

4.7/5 - (3 امتیاز)