برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته به دستگاه ضبط نیاز داریم. آیا دوربین مداربسته بدون دستگاه ضبط NVR و DVR کار می‌کند؟ با استفاده از برخی روش‌ها می‌توانید دوربین مدار بسته را بدون نیاز به دستگاه ضبط نصب کنید. در این مقاله به روش‌های استفاده از دوربین مداربسته بدون نیاز به دستگاه ضبط و قیمت دوربین مدار بسته بدون DVR می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

روش‌های نصب دوربین بدون DVR و NVR

دوربین‌های مداربسته در انواع و مدل‎‌های مختلفی در بازار موجود هستند. یکی از ضروری‌ترین تجهیزات دوربین مداربسته، دستگاه ضبط DVR و NVR است. اغلب دوربین‌‌های مدار بسته برای ضبط تصاویر خود نیاز به دستگاه‌های DVR و NVR دارند. برخی از دوربین‌های مداربسته بدون نیاز به NVR و DVR قادر به ضبط و ذخیره تصاویر هستند. دوربین‌های تحت شبکه، دوربین مدار بسته بی‌سیم، دوربین مداربسته دارای SD کارت از جمله دوربین‌هایی هستند که می‌توانند بدون دستگاه ضبط نیز نصب شوند. تصاویر این دوربین‌ها در محلی غیر از دستگاه ضبط ذخیره می‌شوند. این دوربین‌ها را می‌توان به عنوان دوربین مداربسته بدون دستگاه ضبط معرفی کرد.

دوربین مداربسته دارای SD CART بدون DVR و NVR

دوربین‌های مداربسته SD CART دارای حافظه داخلی هستند. تصاویر در دوربین مداربسته حافظه دار می‌توانند بر روی کارت حافظه داخلی ذخیره شوند. در نتیجه نصب و راه اندازی این دوربین‌ها الزامی به استفاده از دستگاه ضبط ندارد. دوربین SD CART را می‌توانید به عنوان دوربین مداربسته بدون دستگاه ضبط نصب کنید. نکته مهم درباره دوربین‌های حافظه دار این است که کارت حافظه در این دوربین‌ها دارای محدودیت در فضای ذخیره سازی است. هنگامی که ظرفیت کارت حافظه پر شود، بر اساس تنظیمات انجام شده، تصاویر جدید بر روی تصاویر قدیمی ذخیره می‌شود و یا ضبط متوقف می‌گردد. بنابراین فیلم‌های دوربین مداربسته را نمی‌توانید برای مدت طولانی نگهداری کنید. برخی از مدل‌های دوربین حافظه دار برای نصب کارت حافظه دارای درپوش مخصوصی هستند. برخی دیگر از این دوربین‌ها برای نصب کارت حافظه نیاز به باز کردن کامل کیس دارند.

دوربین مداربسته بی‌سیم بدون دستگاه ضبط

دوربین مداربسته بیسیم بدون نیاز به کابل کشی قادر به انتقال تصاویر است. توجه داشته باشید اغلب دوربین‌های بیسیم برای تامین برق خود نیاز به کابل کشی دارند. برخی از دوربین‌های بیسیم برای تامین انرژی خود از باتری داخلی استفاده می‌کنند. این دوربین‌ها تا زمانی که باتری شارژ داشته باشد، می‌توانند بدون نیاز به آداپتور و برق به کار خود ادامه دهند. برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته بیسیم بدون DVR و NVR باید از نرم افزارهای مخصوص استفاده کنید. نرم‌افزار را باید با توجه به برند دوربین مداربسته دانلود و بر روی کامپیوتر نصب کنید. سپس شبکه وای فای دوربین را در کامپیوتر پیدا و انتخاب کنید. رمز عبور وای فای را وارد کنید تا دوربین به کامپیوتر متصل شود. سپس می‌توانید تصاویر دوربین را در کامپیوتر مشاهده کنید.

نصب دوربین مداربسته بدون دستگاه ضبط با UID

یکی از روش‌های نصب دوربین بدون DVR و NVR، استفاده از UID است. برای استفاده از این روش باید از دوربین‌های مداربسته با قابلیت P2P استفاده کنید. دوربین‌های مداربسته با قابلیت P2P دارای شماره UID هستند. در واقع UID یک شناسه است. این شناسه برای هر دوربین به صورت اختصاصی تعیین شده است. شناسه UID برای دسترسی به دوربین‌ها از راه دور استفاده می‌شود. برای نصب دوربین با این روش نیز باید از نرم افزار مخصوص دوربین مدار بسته استفاده کنید. با وارد کردن شناسه UID دوربین مداربسته می‌توانید دوربین را به نرم‌افزار اضافه کرده و تصاویر را مشاهده کنید.

استفاده از فضای ابری به جای DVR و NVR

برخی از شرکت‌ها با ارائه سرویس فضای ابری، امکان ذخیره تصاویر خارج از فضای فیزیکی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. با استفاده از فضای ابری می‌توانید فیلم و تصاویر دوربین مداربسته را در جایی به غیر از دستگاه ضبط ذخیره کنید. استفاده از این سرویس می‌تواند باعث افزایش امنیت و محفاظت از اطلاعات دوربین مداربسته شود. برای استفاده از خدمات فضای ابری باید از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات فضای ابری اشتراک ماهانه خریداری کنید. دسترسی به اطلاعات موجود در فضای ابری با استفاده از اینترنت در هر مکان و زمانی امکان پذیر است. توجه داشته باشید هنگام قطعی برق و اینترنت، تصاویر دوربین مداربسته بدون دستگاه ضبط ثبت نشده و از دست می‌رود. با استفاده از دستگاه ضبط و دستگاه UPS می‌توانید در زمان قطعی برق و اینترنت نیز تصاویر را بر روی هارد دستگاه ذخیره کنید.

نصب دوربین IP بدون NVR

برخی از دوربین‌های مداربسته IP دارای قابلیتی به نام POE هستند. برای تامین برق مورد نیاز این دوربین‌ها نیازی به کابل کشی جداگانه وجود ندارد. به صورتی که برق آن‌ها به وسیله کابل تصویر شبکه تامین می‌شود. برای نصب دوربین مداربسته IP بدون NVR باید از مودم و روتر استفاده کنید. با استفاده از کابل شبکه دوربین مداربسته خود را به روتر و یا مودم متصل کنید. اگر می‌خواهید تصاویر را به وسیله کامپیوتر یا لپ تاپ مشاهده کنید باید کامپیوتر و لپ تاپ را نیز به شبکه‌ای که دوربین مداربسته به آن متصل است وصل کنید. سپس می‌توانید تصاویر را به وسیله نرم افزار دوربین مدار بسته مشاهده کنید. همچنین برای مشاهده تصاویر بر روی گوشی موبایل می‌توانید به مقاله نصب دوربین مداربسته روی گوشی مراجعه کنید.

استفاده از انتقال پورت در دوربین مداربسته بدون دستگاه ضبط

یکی از روش‌های مشاهده تصاویر بدون دستگاه ضبط، استفاده از انتقال پورت است. به وسیله این روش می‌توانید تصاویر را به وسیله مرورگر وب مشاهده کنید. توجه داشته باشید برای استفاده از این روش از کارشناسان و متخصصین کمک بگیرید. برای نصب دوربین به وسیله انتقال پورت مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • آدرس IP دوربین مداربسته را از قسمت Device Settings > Network Status پیدا کنید.
  • سپس در بخش Device Settings > Network > Advanced > Setup > Port Settings پورت‌های HTTP و RTMP دوربین را بررسی کنید.
  • وارد صفحه وب روتر شوید. پورت HTTP و RTMP را به آدرس IP دوربین مداربسته ارسال کنید.
  • آدرس IP WAN شبکه خانگی خود را پیدا کنید.
  • مرورگر وب را باز کرده و URL را در قالب https://(wanip):(httpport) وارد بخش آدرس کنید.

قیمت دوربین مداربسته بدون DVR

در قسمت‌های قبل گفته شد برای نصب دوربین مداربسته بدون دستگاه ضبط می‌توانید از دوربین‌های دارای SD CARD و دوربین‌های بیسیم استفاده کنید. قیمت دوربین مداربسته بدون DVR به عوامل مختلفی از جمله برند دوربین بستگی دارد. توجه داشته باشید دوربین‌های مداربسته بی‌سیم ممکن است از ثبات عملکرد پایینی برخوردار باشند. همچنین به دلیل استفاده از Wifi، وجود مانع بر سر راه می‌تواند باعث قطع شدن تصویر شود. با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید از بین دوربین‌های رم خور و وایرلس داهوا، قیمت دوربین مداربسته بدون دستگاه ضبط را مشاهده کنید.

قیمت دوربین داهوا

تست دوربین مدار بسته بدون DVR

دستگاه‌هایی برای تست دوربین مداربسته در بازار وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید دوربین‌های مداربسته را تست کنید. تسترها انواع مختلفی دارند. برخی از این دستگاه‌ها دارای مانیتور هستند و برخی دیگر با ابعاد کوچکتر فاقد مانیتور هستند. تستر فلوک یکی از تسترهای دوربین مداربسته است که بیشترین کاربرد را دارد. این دستگاه‌ها به منظور وصل بودن و تست عملکرد صحیح دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توانید با وصل کردن دوربین مداربسته به دستگاه تستر از کیفیت و سلامت دوربین نیز اطمینان حاصل کنید. با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانید تست دوربین مدار بسته بدون DVR را انجام دهید.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

انواع دوربین مداربسته
ادامه مطلب
اتصال دی وی آر به اینترنت
ادامه مطلب
فضای ابری رایگان برای دوربین مداربسته
ادامه مطلب
4.7/5 - (3 امتیاز)