دوربین های مداربسته هر روزه با تکنولوژی و پیشرفت های مختلفی همراه هستند. در بین انواع دوربین مداربسته، برخی از دوربین ها دارای قابلیت ضبط صدا هستند. این دوربین ها علاوه بر ثبت تصاویر امکان ثبت صدای محیط را نیز دارند. برند داهوا نیز دارای دوربین با قابلیت ضبط صدا است. برخی از دوربین های مداربسته دارای میکروفون هستند. برخی دیگر نیز قابلیت نصب میکروفون بر روی دوربین را دارند. توجه کنید همه دوربین های مداربسته امکان ثبت صدا را ندارند. در ادامه به معرفی و قیمت دوربین داهوا با قابلیت ضبط صدا می پردازیم.

در این مقاله می خوانید:

 • آیا دوربین مدار بسته صدا ضبط میکنه؟
 • انواع دوربین مداربسته با ضبط صدا
 • انواع میکروفون در دوربین مداربسته
 • قیمت دوربین مدار بسته با ضبط صدا
 • دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا تا چه فاصله ای صدا را ضبط می کند؟

آیا دوربین مدار بسته صدا ضبط میکنه؟

در پاسخ به این سوال که آیا دوربین مدار بسته صدا ضبط میکنه باید بگوییم بله برخی از دوربین های مداربسته دارای قابلیت ضبط صدا هستند. اما از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته صدا ضبط میکند؟ ممکن است در محیطی قرار گرفته باشید که دارای دوربین مداربسته است و میخواهید بدانید که آیا صدای شما نیز ضبط می شود؟ روش های مختلفی برای شناسایی دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا وجود دارد. در ادامه این روش ها را بررسی می کنیم.

 • دوربین مداربسته را از نظر شکل ظاهری بررسی کنید. این دوربین ها معمولا دارای یک حفره بر روی بدنه خود هستند.
 • می توانید نوع دوربین مداربسته را در اینترنت جستجو کنید و مشخصات آن را مطالعه کنید.
 • همانطور که گفته شد برخی از دوربین های مداربسته قابلیت اضافه کردن میکروفن را دارند. میکروفون معمولا در شعاع یک متری این دوربین ها نصب می شود، اطراف دوربین را بررسی کنید اگر به میکروفون برخورد کردید، نشان دهنده وجود قابلیت ضبط صدا در این دوربین ها است.
 • برخی از دستگاه ها قابلیت پیدا کردن میکروفون را دارند. این دستگاه ها را میکروفون یاب می نامند. دستگاه های میکروفون یاب با استفاده از امواج الکترومغناطیسی می توانند میکروفون را تشخیص دهند. البته دستگاه های میکروفون یاب تنها قادر به تشخیص دستگاه هایی که میکروفون جداگانه دارند هستند.
 • می توانید از نرم افزارهای مخصوص موبایل با قابلیت ردیابی میکروفون استفاده کنید. توجه داشته باشید این نرم افزارها همانند دستگاه میکروفون یاب قوی نیستند.
 • اگر به دیتا شیت دوربین مدار بسته دسترسی دارید می توانید قابلیت ضبط صدا را در دیتاشیت مشاهده کنید. اگر دوربین قابلیت ضبط صدا را داشته باشد در دیتا شیت با عبارت built-in mic مواجه می شوید.

انواع دوربین مداربسته با ضبط صدا

انواع دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا به دو دسته تقسیم می شوند. دوربین مداربسته میکروفون دار و دوربین مداربسته با قابلیت نصب میکروفون.

دوربین مدار بسته میکروفن دار

برخی از دوربین های مداربسته که قادر به ضبط صدای محیط هستند، خود دارای میکروفون داخلی هستند. این نوع دوربین ها معمولا دارای یک حفره کوچک بر روی بدنه خود هستند که میکروفون درون آن قرار می گیرد. این دوربین ها دیگر نیازی به تجهیزاتی مانند کابل صدا ندارند. البته برخی از این دوربین ها، میکروفون را داخل پوششی بر روی کیس قرار می دهند که امکان تشخیص آن با مشاهده کیس وجود ندارد. دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا دارای میکروفون در دو تکنولوژی آنالوگ و تحت شبکه تولید می شود.

دوربین مدار بسته با قابلیت افزودن میکروفون

این نوع از دوربین مداربسته با وجود اینکه داخل آن میکروفونی وجود ندارد اما قابلیت وصل شدن میکروفون را دارد. این نوع دوربین با قابلیت ضبط صدا نیز دارای تکنولوژی آنالوگ و تحت شبکه است. دوربین های مداربسته تحت شبکه با قابلیت افزودن میکروفون، دارای یک ورودی AV در دوربین هستند. میکروفون ها به این ورودی ها متصل می شوند. دوربین های مداربسته ای که قابلیت افزودن میکروفون را داشته باشند در انتهای پارت نامبر آن ها حرف S وجود دارد. S برگرفته از عبارت Sound Support است.

نوع دیگر این دوربین ها، دوربین مدار بسته آنالوگ است. دوربین های آنالوگ با قابلیت نصب میکروفون دارای پورت ورودی میکروفون بر روی دستگاه ضبط خود هستند. دستگاه های داهوا نیز قابلیت نصب میکروفن دارند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله نصب میکروفن روی دستگاه داهوا مراجعه کنید. 

انواع میکروفون در دوربین مداربسته

در دوربین مداربسته از میکروفون های مختلفی استفاده می شود. بهتر است بدانید که کیفیت صدا در دوربین های مداربسته با قابلیت نصب میکروفون بهتر از دوربین های مداربسته با میکروفون داخلی است. در ادامه به معرفی انواع میکروفون در دوربین مداربسته می پردازیم.

میکروفون گلفی
میکروفون باکسی
میکروفون سوزنی

میکروفون گلفی

این نوع میکروفون دارای شکل ظاهری مشابه توپ گلف است. بر روی میکروفون گلفی یک حفره برای جلوگیری از انعکاس صدا وجود دارد. ولتاژ ورودی این میکروفون 6 تا 12 ولت است.

میکروفون باکسی

این میکروفون ها نیز به دلیل شکل ظاهری شبیه به باکس به نام میکروفون باکسی معروف هستند. روی این میکروفون ها یک پیچ وجود دارد که می توان صدا را به وسیله آن تنظیم کرد.

میکروفون سوزنی

میکروفون های سوزنی جزو کوچکترین میکروفون ها به شمار می آیند. این میکروفون ها را می توان به شکل مخفی نیز نصب کرد.

دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا تا چه فاصله ای صدا را ضبط می کند؟

اگر در محیطی سر و صدا زیاد نباشد معمولا اغلب دوربین های مداربسته تا فاصله 6 متری قادر به ضبط صدا هستند.

توجه داشته باشید که در صورت نصب دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا باید افراد حاضر در محیط از ضبط صدای محیط اطلاع داشته باشند. همچنین نصب این دوربین ها باید به گونه ای باشد که حریم خصوصی افراد را در معرض خطر قرار ندهد. زیرا استراق سمع و ورود به حریم شخصی افراد کاری غیر قانونی و جرم محسوب می شود.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. به سایت داهوا مراجعه کنید و لیست قیمت محصولات را دریافت کنید. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در مشهد بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس نمایندگی داهوا

5/5 - (1 امتیاز)