از کجا بفهمیم صدامون شنود میشه؟ چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم؟ انواع دستگاه شنود می‌تواند در ماشین، موبایل، منزل و… جاسازی شود. با بررسی علائم شنود در خانه، دانلود نرم افزار پیدا کردن دستگاه شنود و… می‌توانید دستگاه شنود را پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع دستگاه شنود آشنا کرده و به شما در جستجوی دستگاه شنود کمک کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

از کجا بفهمیم صدامون شنود میشه؟ چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم؟ دستگاه‌های شنود دارای انواع مختلفی هستند که ممکن است در ماشین، موبایل، منزل و… جاسازی شوند. با بررسی علائم شنود در خانه، دانلود نرم افزار پیدا کردن دستگاه شنود و… می‌توانید دستگاه شنود را پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم تا به شما در جستجوی دستگاه شنود کمک کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

انواع دستگاه شنود

برای پیدا کردن دستگاه شنود بهتر است ابتدا با انواع آن آشنا شوید. دستگاه شنود دارای انواع مختلفی است. دستگاه‌های شنود معمولا در سایز‌های کوچک و اشکال مختلف ساخته می‌شوند. اگر به دنبال خرید دستگاه شنود صدا از راه دور هستید بهتر است بدانید این دستگاه‌ها ممکن است به شکل‌های خودکار، فندک، دکمه و… نیز ساخته شوند. انواع دستگاه شنود عبارتند از:

  • برخی از دستگاه‌های شنود مخصوص خودرو هستند. با استفاده از جاسازی دستگاه شنود در ماشین می‌توان صدا را ضبط و ارسال کرد.
  • یکی از انواع دستگاه‌های شنود از نوع سیم کارتی است. شنود‌های سیم کارتی داخل دستگاه قرار گرفته و زمانی که با سیم کارت تماس بگیرید می‌توانید صداهای محیط را بشنوید.
  • نوع دیگر این دستگاه‌ها رادیویی هستند. به صورتی که به وسیله امواج فعال FM شروع به کار می‌کنند.
  • دستگاه‌های شنودی در بازار وجود دارند که نسبت به صدا حساس هستند. این دستگاه‌ها فقط زمانی که در محیط صدا ایجاد شود، شروع به کار کردن می‌کنند.

از کجا بفهمیم صدامون شنود میشه

قبل از هر چیز باید بدانیم جاسازی دستگاه شنود در ماشین، منزل، موبایل و یا هر مکان دیگری با قصد جاسوسی ممنوع است. نصب این دستگاه‌ها تجاوز به حریم شخصی و جرم است. معمولا شنود صدا با برخی از علائم همراه است. به وسیله شناسایی این علائم می‌توانیم متوجه جاسازی دستگاه شنود شویم. از علائم شنود در خانه و یا هر مکان دیگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • یکی از نشانه‌های اولیه وجود شنود، بهم ریختگی در محیط اطراف است. ممکن است بعد از وارد شدن به منزل و یا ماشین خود متوجه بهم ریختگی و جابه جایی وسایل شوید.
  • اطلاع سایر افراد از صحبت‌های شخصی و یا محرمانه شما یکی دیگر از نشانه‌های شنود شدن صدا است.
  • ممکن است برخی از مواقع هنگام صحبت با تلفن متوجه صدای خش خش و یا نویز شوید. صدای خش خش و نویز می‌تواند از نشانه‌های شنود صدا باشد.

جستجو برای پیدا کردن دستگاه شنود

دستگاه‌های شنود همانند دوربین مداربسته مخفی دارای ابعاد کوچکی هستند. به همین دلیل به راحتی می‌توان این وسایل را در هر جایی پنهان کرد. اولین قدم برای پیدا کردن دستگاه شنود جستجوی دقیق محیط است. اگر فکر می‌کنید در محل کار، منزل و یا ماشین شما دستگاه شنود جاسازی شده است جستجو را از مکان‌هایی که در معرض دید کمتر هستند شروع کنید. به طور مثال زیر تابلو، روی لوستر، زیر مبلمان و یا تخت خواب، پشت پریزهای برق، و… را بررسی کنید. یکی دیگر از مکان‌هایی که ممکن است شنود در آنجا جاسازی شده باشد، درزهای بین دیوار و سقف است. برای پیدا کردن دستگاه شنود در ماشین می‌توانید داخل داشبورد، زیر خودرو، داخل صندوق عقب، زیر کاپوت و… را بررسی کنید.

پیدا کردن میکروفون مخفی با استفاده از رادیو و موبایل

برخی از افراد با کار گذاشتن میکروفون مخفی از راه دور به دنبال جاسوسی و شنیدن صدای سایر افراد هستند. اگر شما هم احساس می‌کنید صدایتان توسط میکروفون مخفی شنود می‌شود، استفاده از رادیو برای پیدا کردن دستگاه شنود یک راه بسیار ابتدایی و آسان است.

برای این کار ابتدا باید تمام وسایل الکترونیکی را خاموش کنید تا باعث اختلال در کار نشوند. محیط را ساکت و بی صدا کنید. موج رادیو را بر روی FM قرار دهید و در محیط حرکت کنید. ابتدا از مکان‌هایی شروع کنید که احتمال نصب دستگاه شنود در منزل، محل کار و یا ماشین را می‌دهید. اگر در جایی با تغییر صدای رادیو و یا بلند شدن صدای رادیو مواجه شدید، احتمال وجود دستگاه شنود در آن نقطه وجود دارد. اگر رادیو در دسترستان وجود ندارد می‌توانید از موبایل خود نیز استفاده کنید. با تلفن همراه خود صحبت کنید و در اطراف محیط مورد نظر حرکت کنید. اگر در نقطه‌ای متوجه نویز بر روی تلفن همراه خود شدید ممکن است در آنجا دستگاه شنود نصب شده باشد.

دستگاه شنود یاب

در بازار، دستگاه‌هایی به عنوان دستگاه ضد شنود و یا ضد جاسوسی وجود دارند. این دستگاه‌ها را دستگاه شنودیاب می‌نامند. برای جستجو دستگاه شنود می‌توانید از دستگاه شنود یاب استفاده کنید. البته قابل ذکر است این دستگاه‌ها دارای قیمت بالایی هستند. همچنین برای استفاده از دستگاه ضد شنود نیاز به مجوز دارید. به همین دلیل امکان استفاده از این دستگاه‌ها برای همه‌ی افراد وجود ندارد. دستگاه‌های ضد شنود برای جستجوی ابزارهای جاسوسی مانند دستگاه شنود و یا دوربین مخفی ساخته شده‌اند. اساس کار دستگاه شنودیاب ایجاد نویز در محیطی است که دستگاه شنود وجود دارد. این دستگاه‌ها با ایجاد نویز باعث اختلال در کارکرد دستگاه شنود می‌شوند.

دستگاه شنود یاب

برنامه شنود یاب حرفه‌ای

آیا به دنبال یک برنامه شنود یاب حرفه‌ای هستید؟ با یک جستجو کوچک در اینترنت می‌توانید لیستی از نرم‌افزارهای ردیاب شنود برای گوشی IOS و اندروید را مشاهده کنید. با استفاده از تلفن همراه و برنامه‌های شنودیاب می‌توانید دستگاه شنود را پیدا کنید.

پیدا کردن دستگاه شنود با نرم افزار اندروید

نرم‌افزار Hidden Camera Detector یک نرم افزار ردیابی دستگاه شنود اندروید است. در این قسمت قصد داریم این نرم‌افزار را به شما معرفی کنیم. برای استفاده از این نرم‌افزار، موبایل شما باید به سنسور مغناطیسی مجهز باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از آشکارساز مادون قرمز استفاده کنید. نرم‌افزار Hidden Camera Detector را می‌توانید از لینک زیر دانبود و نصب کنید. نحوه عملکرد نرم‌افزار Hidden Camera Detector به این شکل است که پس از نصب، ابتدا شروع به دریافت امواج دستگاه شنود می‌کند. سپس به وسیله این امواج دستگاه شنود را شناسایی می‌کند.

دانلود نرم افزار ردیابی دستگاه شنود

نرم افزار ردیابی دستگاه شنود IOS

در این بخش به معرفی نرم افزار ردیابی دستگاه شنود IOS می‌پردازیم. نرم‌افزار Device Detector یکی از نرم‌افزارهای مخصوص گوشی‌های آیفون و ipad است. نحوه کار این نرم‌افزار به صورت شناسایی امواج است. این نرم‌افزار قادر به اسکن و شناسایی همه‌ی دستگاه‌های موجود در شبکه است. برای دانلود نرم‌افزار Device Detector بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود نرم‌افزار ردیابی دستگاه شنود ios

پیدا کردن دستگاه شنود روی گوشی

دستگاه شنود را بر روی گوشی نیز می‌توان نصب کرد. چگونه شنود گوشی را فعال کنیم؟ نصب شنود روی گوشی سامسونگ، آیفون و یا هر گوشی موبایل دیگری ممکن است، انجام شود. شنود بر روی موبایل می‌تواند با استفاده از نصب نرم‌افزار و برنامه شنود گوشی انجام شود. همانطور که گفته شد یکی از نشانه‌های شنود صدا به وسیله موبایل، شنیدن صداهای غیر معمول مانند خش خش کردن هنگام مکالمه است. اما وجود شنود بر روی موبایل نشانه‌های دیگری نیز دارد که برای پیدا کردن دستگاه شنود موبایل باید با آن‌ها آشنا باشید. یکی از این نشانه‌ها، خالی شدن بدون دلیل شارژ موبایل شما است. در برخی از موارد ممکن است در موبایل خود نوتیفیکیشن و یا اپلیکیشن‌های ناشناس مشاهده کنید. این مورد نیز می‌تواند نشانه‌ی وجود دستگاه شنود بر روی موبایل باشد. در نتیجه موارد ناشناس در گوشی همراه خود را بررسی کنید.

برای جلوگیری از نصب نرم‌افزارهای شنود موبایل می‌توانید از یک رمز عبور قوی بر روی گوشی تلفن همراه خود استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید رمز عبور خود را هر چند وقت یکبار تغییر دهید. همچنین برای جلوگیری از شنود موبایل به وسیله نرم‌افزارها به قسمت تنظیمات رفته و دسترسی مکان، دوربین، میکروفون و… را محدود کنید. برخی از برنامه‌های شنود گوشی شامل برنامه Ear Spy، spy app و…. می‌شوند. اگر این برنامه‌ها بر روی گوشی شما نصب است، بدانید یک برنامه جاسوسی و شنود صدا بر روی گوشیتان نصب شده است.

نرم افزار شنیدن صدا از پشت دیوار

گاهی اوقات ممکن است احساس کنید صدای شما توسط همسایه‌ها و یا سایر افراد شنیده شود. برخی افراد برای گوش دادن به صدای دیگران از برخی نرم افزارها استفاده می‌کنند. آیا نرم‌افزار شنیدن صدا از پشت دیوار وجود دارد؟ به طور کلی نرم‌افزارهای گوناگونی برای جاسوسی و شنود وجود دارد که افراد می‌توانند از پشت دیوار و یا مکان‌های دیگر به صدا گوش دهند. در ادامه برخی از برنامه‌هایی که برای جاسوسی و شنیدن صدا به صورت مخفیانه استفاده می‌شود را معرفی می‌کنیم.

  • برنامه FlexiSPY: این برنامه یکی از قدیمی‌ترین برنامه‌های جاسوسی است. برنامه FlexiSPY می‌تواند به کاربر اجازه دسترسی به تماس‌ها، رسانه‌های اجتماعی، گالری، موقعیت مکانی و… را بدهد. FlexiSPY می‌تواند صدای محیط و تماس‌های صوتی را ضبط کند.
  • iKeyMonitor: این برنامه برای نظارت بیشتر والدین طراحی شده است. برنامه iKeyMonitor علاوه بر ضبط صدای محیط اجازه روشن شدن میکروفون دستگاه از راه دور را نیز به کاربر می‌دهد. به وسیله این نرم‌افزار کاربر می‌تواند به راحتی صدای خود را در محیط پخش کند.
  • uMobix: این برنامه یکی از برنامه‌های جدید و پر طرفدار در جاسوسی است. با استفاده از این برنامه کاربر می‌تواند به تماس، پیام، ایمیل، موقعیت مکانی و… دسترسی داشته باشد. با استفاده از برنامه uMobix نیز می‌توانید به صدای محیط گوش دهید.

کاربردهای مفید دستگاه شنود

همانطور که گفته شد دستگاه شنود ممکن است به عنوان یک وسیله جاسوسی مورد استفاده قرار گیرد. در نتیجه نصب دستگاه‌هایی مانند شنود و دوربین مخفی بدون کسب مجوز از مراجع قانونی جرم محسوب می‌شود. اما کاربرد این دستگاه فقط به صورت جاسوسی و تجاوز به حریم شخصی نیست. دستگاه شنود می‌تواند کاربردهای بسیار مفید دیگری نیز داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است شما به منظور حفظ امنیت ماشین خود، قصد خرید شنود و نصب آن را داشته باشید. با استفاده از دستگاه ردیاب شنود می‌توانید هنگام سرقت، ماشین خود را ردیابی کنید. همچنین اگر در خانه کودک و یا سالمندی دارید، می‌توانید برای نظارت بر احوال آن‎‌ها از این دستگاه‌ها استفاده کنید. می‌توانید هنگام عدم حضور در محیط با استفاده از دستگاه ردیاب از احوال ساکنین منزل خبردار شده و با آن‌ها صحبت کنید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته داهوا از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. به سایت داهوا مراجعه کنید و لیست قیمت دوربین داهوا و محصولات را دریافت کنید. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس نمایندگی داهوا

مطالب پیشنهادی مخاطبین

نصب میکروفون در دوربین مدار بسته
ادامه مطلب
دوربین داهوا با قابلیت ضبط صدا
ادامه مطلب
ادامه مطلب
4.2/5 - (5 امتیاز)