اغلب دوربین های مداربسته برای انتقال تصویر و برق مورد نیاز خود به کابل و سیم کشی نیاز دارند. اما در انواع دوربین مدار بسته نوعی از دوربین وجود دارد که بدون نیاز به سیم و کابل قابلیت انتقال اطلاعات را دارد. این دوربین ها را دوربین مداربسته بی سیم یا وایرلس می نامند. طرز کار و انتقال اطلاعات در دوربین بیسیم به وسیله امواج رادیویی، wifi و …. است. دوربین های مداربسته علاوه بر کاربردهای امنیتی برای نظارت بر محیط نیز کاربرد دارند. به طور مثال دوربین بیسیم بی بی کم با هدف نظارت والدین بر کودکان خود و یا سالمندان طراحی شده است. babycam یکی از انواع دوربین وایرلس است. در ادامه به مشخصات، معایب، مزایا و بهترین دوربین بیبی کم می پردازیم.

در این مقاله می خوانید:

  • دوربین Babycam چیست؟
  • طرز کار دوربین مدار بسته بیسیم بیبی کم
  • مزایا دوربین بیسیم بیبی کم
  • معایب بیبی کم
  • قابلیت های دوربین بیسیم بیبی کم چیست؟

دوربین Babycam

دوربین Babycam یکی از انواع دوربین مدار بسته خانگی است. امروزه به دلیل شرایط موجود اغلب والدین بیشترین تایم خود را در بیرون از منزل و محل کار هستند. به همین دلیل اغلب به دنبال راهی برای نظارت و مراقبت از کودکان خود از بیرون منزل هستند. با استفاده از دوربین بی بی کم می توانید بر رفتار و کارهای فرزندان خود نظارت داشته و از بروز حوادث جلوگیری کنید. هم چنین برخی از والدین برای نگهداری از کودک خود از پرستار استفاده می کنند، با نصب دوربین بی سیم بیبی کم می توانید بر رفتار و کارهای پرستار نیز نظارت داشته باشید.

علاوه بر این بسیاری از والدین می خواهند از لحظات مختلف نوزاد و یا کودک خود فیلمبرداری کنند، آن ها می توانند با استفاده از این دوربین تمام لحظات شیرین کودک خود را ثبت کنند. انواع این دوربین ها دارای میکروفون و بلندگو هستند. با استفاده از این دوربین ها می توان علاوه بر مشاهده تصاویر محیط، به صورت دو طرفه با محیط ارتباط صوتی برقرار کرد.

طرز کار دوربین مدار بسته بیسیم بیبی کم

در سیستم های مداربسته ما علاوه بر دوربین مدار بسته به دستگاه ضبط، هارد، کابل کشی و… نیز نیاز داریم. اما دوربین های بیبی کم می تواند به صورت مستقل و بدون دستگاه ضبط و کابل کشی کار کنند. شما می توانید تصاویر این دوربین را بر روی موبایل خود مشاهده کنید. اگر قصد مشاهده تصاویر از راه دور را دارید باید به وسیله اینترنت و مودم تصاویر دوربین را مشاهده کنید. علاوه بر مودم و اینترنت به اپلیکیشن های مخصوص برای مشاهده تصاویر نیز نیاز دارید. برنامه های مختلفی برای مشاهده تصاویر دوربین بیبی کم بر روی موبایل وجود دارد. اما پرکاربردترین این برنامه ها، نرم افزار V380 است.

برای راه اندازی دوربین بیسیم بی بی کم ابتدا نرم افزار مورد نظر را از app store و یا playe store دانلود کنید. سپس دوربین مداربسته را روشن کنید و با استفاده از gmail یک اکانت برای دسترسی به امکانات دوربین مداربسته بسازید. در مرحله بعد باید تنظیمات مودم را بر روی دوربین ست کنید. در مرحله اخر باید برای دوربین مداربسته یک پسورد یا رمز عبور انتخاب کنید.

مزایا دوربین بیسیم بیبی کم

دوربین های بی بی کم دارای مزایای بسیاری هستند. مزایا دوربین بیسیم بیبی کم عبارتند از:

قیمت: دوربین های مداربسته بی بی کم در مقایسه با سایر دوربین ها دارای قیمت ارزان و مناسبی هستند. در نتیجه استفاده از این دوربین ها در محیط های کوچک اقتصادی تر است.

مستقل بودن دوربین بیبی کم: همانطور که قبلا به این موضوع اشاره کردیم، این دوربین ها به صورت مستقل تصاویر را ضبط و ارسال می کنند. به عبارت دیگر در دسته دوربین مداربسته بدون نیاز به دستگاه ضبط قرار می گیرند. همین مستقل کارکردن نیز باعث صرفه جویی بیشتر در هزینه ها می شود.

نصب و راه اندازی ساده: برای نصب و راه اندازی این دوربین ها نیاز به نصاب و کارشناس ندارید. می توانید به راحتی با استفاده از نرم افزار مخصوص و مودم، سیستم مداربسته خود را راه اندازی کنید.

امکان برقراری ارتباط صوتی دو طرفه: همانطور که گفته شد دوربین بیسیم بیبی کم دارای میکروفون و بلندگو است. با استفاده از این قابلیت می توانید هم صدای محیط را بشنوید و هم با افراد حاضر در محیط صحبت کنید.

پشتیبانی از امکانات هوشمند: دوربین بیسیم بی بی کم از قابلیت هایی مانند تشخیص حرکت، تعقیب هوشمند سوژه (Smart tracking) و…. پشتیبانی می کند.

تغییر زاویه دید از راه دور: بدون نیاز به دست و از راه دور می توانید با کمک نرم افزارهای مخصوص زاویه دید دوربین مداربسته خود را تغییر دهید.

دوربین بیسیم بی بی کم

معایب بیبی کم

  • تصاویر دوربین بیسیم بیبی کم را تنها می توانید بر روی موبایل تماشا کنید. در صورتی که بخواهید تصاویر را بر روی نمایشگر مشاهده کنید نیاز به استفاده از دستگاه ضبط NVR دارید.
  • به دلیل ضبط تصاویر بر روی کارت حافظه در دوربین بی بی کم، فضای ذخیره سازی در این دوربین ها محدود است. به عبارت دیگر نگهداری تصاویر در رم دوربین مداربسته برای مدت زمان طولانی امکان پذیر نیست.
  • استفاده از این دوربین ها تنها در پروژه های کوچک اقتصادی است. در پروژه هایی که نیاز به نصب تعداد دوربین های زیاد وجود دارد، استفاده از این دوربین ها اقتصادی نیست.
  • بدنه اغلب دوربین های بی بی کم از جنس پلاستیکی است. به همین دلیل از مقاومت بالایی برخوردار نیستند. در نتیجه این دوربین ها مناسب محیط های داخلی هستند.

قابلیت های دوربین بیسیم بیبی کم چیست؟

دوربین بیسیم بی بی کم علاوه بر سادگی در نصب و راه اندازی دارای قابلیت های هوشمند متعددی نیز است. در ادامه این قابلیت ها را معرفی و بررسی می کنیم.

قابلیت Motion Detection: قابلیت Motion Detection یا تشخیص حرکت به محض تغییر ناشی از حرکت در تصویر شروع به هشدار می کند. از این قابلیت می توانید زمان خواب کودک استفاده کنید. با فعال کردن تشخیص حرکت، به محض بیدار شدن کودک، دوربین به وسیله هشدار حرکت بر روی گوشی، شما را مطلع می کند.

تعقیب هوشمند: قابلیت دیگر در دوربین های بیبی کم تعقیب هوشمند سوژه است. در این حالت با حرکت کودک، دوربین شروع به تعقیب آن کرده و تصاویر را برای گیرنده ارسال می کند.

قابلیت چرخش از راه دور: در دوربین های بی بی کم می توانید با استفاده از نرم افزار و از راه دور، زاویه دید دوربین را تغییر داده تا بتوانید نظارت کامل بر محیط داشته باشید.

امکان مکالمه به صورت دو طرفه: با استفاده از این قابلیت می توانید با کودک خود ارتباط صوتی نیز برقرار کنید.

4.7/5 - (4 امتیاز)