یکی از کاربردهای دوربین مداربسته در منازل مسکونی است. نصب دوربین مداربسته در خانه باعث ایجاد امنیت بیشتر می‌شود. همچنین می‌توانید هنگامی‌که در خانه حضور ندارید بر وقایع و رخدادهای منزل نظارت داشته باشید. انواع دوربین مدار بسته خانگی را می‌توانید در محیط داخلی یا خارجی نصب کنید. در این مقاله به معرفی بهترین دوربین مداربسته خانگی و قیمت دوربین مداربسته برای منزل می‌پردازیم.

در این مقاله می خوانید:

انواع دوربین مدار بسته خانگی

انواع دوربین مدار بسته خانگی را می‌توان بر اساس نوع بدنه، نوع لنز، کیفیت تصویر، تکنولوژی و قابلیت‌های موجود در دوربین انتخاب کرد. دوربین‌های مداربسته دارای دو تکنولوژی تحت شبکه و آنالوگ هستند. دوربین مداربسته آنالوگ بهترین انتخاب برای کاربری‌هایی مانند منازل و آپارتمان‌ها است. دوربین مداربسته دام و بولت یکی از بهترین گزینه‌ها برای نصب در محیط‌های مسکونی است. برای محیط داخلی منزل می‌توان از دوربین مداربسته دام که اغلب بر روی سقف نصب می‌شوند، استفاده کرد. برخی از افراد نیز به دنبال دوربین مداربسته برای حیاط و محیط‌های بیرونی منزل هستند. برای محیط بیرونی بهتر است از دوربین مداربسته بولت استفاده کنید. زیرا دوربین‌های بولت دارای مقاومت بیشتری در برابر عوامل خارجی هستند.

توجه داشته باشید دوربین‌های مداربسته پیشرفته با قیمت‌های بالا مناسب کاربری‌هایی مانند منزل نیستند. این دوربین‌ها نه تنها کارایی برای محیط خانگی ندارند بلکه باعث افزایش هزینه‌های کاربر می‌شوند. اغلب از دوربین‌های مداربسته با لنز ثابت و کیفیت تصاویر 2، 4 و 5 مگاپیکسل در منازل استفاده می‌شود. برخی از افراد از دوربین مداربسته مخفی برای منازل خود استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که اگر قصد استفاده از دوربین مخفی برای منزل خود را دارید، نصب دوربین مدار بسته مخفی برای منزل نیاز به کسب مجوز از مراجع قانونی دارد. برای راهنمای خرید دوربین مداربسته منزل به مقاله راهنمای خرید دوربین مدار بسته خانگی مراجعه کنید.

بهترین دوربین مدار بسته خانگی

عوامل مختلفی در انتخاب بهترین دوربین مدار بسته خانگی تاثیرگذار هستند. یکی از مهم‌ترین نکات در خرید دوربین مدار بسته برای منزل، توجه به برند دوربین مداربسته است. دوربین‌های مداربسته با برندهای مختلفی تولید می‌شوند. اما معتبرترین و پرفروش‌ترین برندهای دوربین مداربسته در ایران برند داهوا و هایک ویژن هستند. انتخاب دوربین مداربسته خانگی از بین برندهای معتبر، طول عمر و کیفیت سیستم امنیتی شما را تضمین می‌کند. برای انتخاب دوربین مداربسته منزل به محل نصب نصب دوربین توجه کنید. همانطور که گفته شد دوربین‌های بولت مناسب فضاهای بیرونی مانند پارکینگ و حیاط هستند. دوربین‌های دام مناسب فضاهای داخلی مانند راهرو، اتاق و… هستند. یک دوربین مداربسته با کیفیت تصویر حداقل 2 مگاپیکسل با قیمت متوسط می‌تواند انتخاب مناسبی برای نصب در منازل باشد. در ادامه دو دوربین مدار بسته برای منزل معرفی می‌کنیم.

دوربین مداربسته بولت DH-HAC-B1A21P-0280B داهوا: این دوربین با قابلیت دید در شب IR و کیفیت تصویر 2 مگاپیکسلی انتخاب مناسبی برای نصب در محیط بیرونی منزل است. استاندارد IP در این دوربین IP67 است. دوربین مدار بسته داهوا DH-HAC-B1A21P-0280B از قابلیت DWDR برای بهبود کیفیت تصاویر در محیط‌های نوری مختلف پشتیبانی می‌کند.

دوربین مداربسته دام DH-HAC-T2A21P-0280B: برای محیط‌های داخلی منزل می‌توانید از دوربین مداربسته دام DH-HAC-T2A21P-0280B داهوا استفاده کنید. این دوربین دارای کیفیت تصویر 2 مگاپیکسل، دید در شب IR و قابلیت DWDR است.

تعداد دوربین مدار بسته برای منزل

تعداد دوربین مدار بسته برای منزل به وسعت و متراژ خانه بستگی دارد. مکان‌های حساسی در منزل را بررسی کنید. به طور کلی برخی از محیط‌های حساس برای نصب دوربین مداربسته در ساختمان‌ها مشترک هستند. در ادامه این نقاط در ساختمان را بررسی می‌کنیم.

درب‌های ورود و خروج و پنجره‌ها: یکی از مهم‌ترین نقاط در هر ساختمانی درب‌های ورودی و خروجی آن است. تمام رفت و آمدها از درب‌های ورودی و خروجی ساختمان انجام می‌شود. با نصب دوربین مداربسته خانگی در مقابل درب‌های ورود و خروج می‌توانید به همه رفت و آمدها نظارت داشته باشید. همچنین ممکن است سارقین برای ورود به ساختمان و منازل از پنجره‌ها استفاده کنند. در نتیجه می‌توانید با نصب دوربین مداربسته خانگی در مقابل پنجره‌ها نیز امنیت منزل خود را افزایش دهید.

پارکینگ: قرار گرفتن ماشین ساکنین در پارکینگ‌ها باعث شده تا این مکان نیز جزو نقاط حساس به شمار بیاید. نصب دوربین در پارکینگ می‌تواند از وسایل نقیله داخل پارکینگ در مقابل سارقین محافظت کند.

انباری: انباری‌ها اغلب به منظور نگه داشتن وسایل استفاده می‌شوند. اگر در داخل انباری خود از وسایل ارزشمند و گران قیمت استفاده می‌کنید، نصب دوربین مداربسته در این نقطه نیز به محافظت از وسایل کمک می‌کند. همچنین اگر قصد نصب دوربین جداگانه برای انباری را ندارید می‌توانید دوربین در پارکینگ را به گونه‌ای نصب کنید که درب ورودی انبار را نیز پوشش دهد.

نصب دوربین در بیرون از ساختمان: برخی از ساختمان‌ها ممکن است فاقد پارکینگ باشند. در این‌صورت اگر ساکنین ساختمان وسایل نقلیه خود را در بیرون از ساختمان پارک می‌کنند، می‌توانید دوربین مداربسته را در محوطه‌ی بیرونی ساختمان نیز نصب کنید. اینکار امنیت وسایل نقلیه بیرون از خانه را افزایش می‌دهد. در این شرایط دقت کنید که دوربین مداربسته باید به گونه‌ای نصب شود که به ساختمان‌های دیگر دید نداشته باشد.

قیمت دوربین مداربسته برای منزل

قیمت دوربین مداربسته برای منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی عوامل تاثیر گذار در قیمت دوربین مداربسته خانگی شامل کیفیت تصویر دوربین، نوع تکنولوژی دوربین، قابلیت‌های دوربین، نوع دید در شب و… است. با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید قیمت دوربین مداربسته برای منزل داهوا را مشاهده کنید.

لیست قیمت داهوا

نکات مهم در نصب دوربین مداربسته خانگی

هنگام نصب دوربین مداربسته خانگی توجه داشته باشید قوانین نصب دوربین مداربسته را رعایت کنید. توجه داشته باشید که قبل از نصب دوربین مداربسته، تمام ساکنین باید از وجود دوربین در محل مطلع باشند. دوربین‌های مداربسته را به گونه‌ای نصب کنید که به حریم خصوصی افراد و سایر ساختمان‌ها دید نداشته باشد. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در محیط‌های عمومی ساختمان مانند راه پله‌ها، حیاط و یا پارکینگ را دارید، برای نصب رضایت تمام ساکنین ساختمان نیاز است. همچنین اگر قصد نصب  دوربین مدار بسته برای فضای باز را دارید، توجه داشته باشید از دوربین مداربسته با استاندارد IP و IK استفاده کنید تا در مقابل رطوبت، باران، ضربه و گرد و غبار مقاوم باشد.

مزایای نصب دوربین برای منزل

مهم‌ترین مزیت نصب دوربین مداربسته در منزل، حفظ امنیت خانه است. نصب دوربین مداربسته در خانه باعث می‌شود تا در صورت عدم حضور در منزل از وقایع و رخدادهای خانه مطلع شوید. همچنین می‌توان در زمان رخ دادن حادثه تصاویر دوربین مداربسته را به عنوان مدرک نیز برای پلیس استفاده کرد.

اگر در خانه کودک و یا سالمند دارید، می‌توانید با استفاده از یک دوربین مداربسته از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این ممکن است، پرستار از سالمند یا کودک شما نگهداری کند که با نصب دوربین مداربسته می‌توان بر عملکرد و رفتار پرستار نظارت داشت. با وجود قابلیت کنترل از راه دور در دوربین‌های مداربسته خانگی می‌توانید تصاویر منزل را از راه دور بر روی لپ تاپ، موبایل و… مشاهده کنید.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

دوربین مداربسته ثابت چیست
ادامه مطلب
دوربین مداربسته چند مگاپیکسل است
ادامه مطلب
محل نصب دوربین مخفی
ادامه مطلب
4.7/5 - (3 امتیاز)