دوربین های مداربسته با توجه به نوع و مدل دارای کاربردهای مختلفی هستند. این دوربین ها در کارخانجات، مغازه ها، شرکت ها، محیط های امنیتی، منازل و…. استفاده می شوند. بسیاری از سرقت های منازل هنگامی که ساختمان خالی است و یا کسی در خانه نیست رخ می دهد. نصب دوربین مداربسته در خانه باعث ایجاد امنیت بیشتر می شود. علاوه بر این می توانید در زمانی که منزل نیستید بر وقایع و رخدادهای منزل نیز نظارت داشته باشید. دوربین مداربسته خانگی دارای انواع و مدل های مختلفی است. در این مقاله شما را برای انتخاب بهترین دوربین مدار بسته خانگی راهنمایی می کنیم.

در این مقاله می خوانید:

  • بهترین دوربین مدار بسته خانگی
  • تعداد دوربین مدار بسته برای منزل
  • لزوم نصب دوربین برای منزل
  • نکات مهم در نصب دوربین در منزل
  • قیمت دوربین مدار بسته خانگی

بهترین دوربین مدار بسته خانگی

برای انتخاب بهترین دوربین مدار بسته خانگی باید عوامل مختلفی را بررسی کرد. یکی از مهم ترین نکات برند دوربین مداربسته منزل است. دوربین های مداربسته با برندهای مختلف تولید می شوند. اما برندهای پرفروش و معروف در ایران برند داهوا، تیاندی و هایک ویژن است. توصیه می شود برای انتخاب دوربین مداربسته برای خانه از برندهای معروف و معتبر استفاده کنید. برای محیط داخلی منزل می توان از دوربین مداربسته دام استفاده کرد. این دوربین ها قابل نصب بر روی سقف هستند.

توصیه می شود در انتخاب دوربین مداربسته خانگی از دوربین های پیشرفته با قیمت بالا استفاده نکنید. این دوربین ها معمولا کارآیی مناسبی در منزل ندارند. یک دوربین مداربسته با کیفیت تصویر حداقل 2 مگاپیکسل با قیمت متوسط می تواند انتخاب مناسبی برای نصب در منازل باشد. توجه داشته باشید که اگر قصد استفاده از دوربین مخفی برای منزل خود را دارید، نصب دوربین مدار بسته مخفی برای منزل نیاز به کسب مجوز از مراجع قانونی دارد. برای راهنمای خرید دوربین مداربسته منزل به مقاله راهنمای خرید دوربین مدار بسته خانگی مراجعه کنید.

تعداد دوربین مدار بسته برای منزل

تعداد دوربین مدار بسته برای منزل بستگی به وسعت و متراژ خانه شما دارد. بر اساس محیط خانه باید مکان های حساس که نیاز به نصب دوربین مدار بسته را دارند بررسی کنید. به طور کلی یکسری مکان های حساس برای نصب دوربین مداربسته در ساختمان ها وجود دارد. در ادامه این نقاط را بررسی می کنیم.

درب های ورودی و پنجره های منازل: یکی از مهم ترین مناطق در هر ساختمانی درب های ورودی و خروجی آن است. زیرا که تمام رفت و آمدها از این نقطه انجام می شود. با نصب دوربین مداربسته در مقابل درب های ورود و خروج می توانید بر رفت و آمد افراد نظارت داشته باشید. همچنین ممکن است سارقین برای ورود به ساختمان و منازل از پنجره ها استفاده کنند. در نتیجه می توانید با نصب دوربین مداربسته خانگی در مقابل پنجره ها امنیت منزل خود را افزایش دهید.

پارکینگ: به دلیل قرار گرفتن ماشین ها در داخل پارکینگ ها این نقاط نیز از حساسیت بالایی برخوردار هستند. با نصب دوربین در پارکینگ می توانید از وسایل نقیله داخل آن محافظت کنید.

انباری: انباری ها اغلب به منظور نگه داشتن وسایل استفاده می شوند. اگر در داخل انباری خود از وسایل ارزشمند و گران قیمت استفاده می کنید می توانید از دوربین مداربسته در این مناطق نیز استفاده کنید. همچنین اگر قصد نصب دوربین جداگانه برای انباری را ندارید می توانید دوربین نصب شده در پارکینگ را به گونه ای قرار دهید که درب ورودی انبار را نیز پوشش دهد.

نصب دوربین در بیرون از ساختمان: برخی از ساختمان ها ممکن است فاقد پارکینگ باشند. در این صورت اگر ساکنین ساختمان وسایل نقلیه خود را در بیرون از ساختمان پارک می کنند، می توان با نصب دوربین در محوطه ی بیرونی ساختمان امنیت وسایل نقلیه را افزایش داد. در این شرایط دقت کنید که دوربین مداربسته به گونه ای نصب شود که به ساختمان های دیگر دید نداشته باشد. همچنین توصیه می شود برای محیط های بیرونی از دوربین مداربسته بالت استفاده کنید. زیرا این دوربین در مقابل گرد و غبار و شرایط جوی نامساعد مقاوم است.

لزوم نصب دوربین برای منزل

مهم ترین علت نصب دوربین مداربسته در منزل، حفظ امنیت خانه است. نصب دوربین مداربسته در خانه باعث می شود تا در صورت نبود شما در منزل، از وقایع و رخدادهای خانه مطلع شوید. همچنین می توان در زمان رخ دادن حادثه تصاویر دوربین مداربسته را به عنوان مدرک نیز برای پلیس استفاده کرد.

اگر در خانه کودک و یا سالمند دارید، می توانید با استفاده از یک دوربین مداربسته از سلامت آن ها اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این ممکن است برای نگهداری از سالمند و کودک از پرستار استفاده کنید که با نصب دوربین مداربسته می توان بر عملکرد و رفتار پرستار نظارت داشت. دوربین های مداربسته خانگی قابلیت کنترل از راه دور را نیز دارند. با استفاده از این قابلیت می توان در هر زمان و مکان تصاویر دوربین را بر روی گوشی همراه خود مشاهده کرد.

نکات مهم در نصب دوربین در منزل

توصیه می کنیم برای نصب دوربین مداربسته از کارشناسان و متخصصان نصب کمک بگیرید. همچنین هنگام نصب دوربین مداربسته خانگی قوانین نصب دوربین مداربسته را رعایت کنید. توجه داشته باشید که قبل از نصب دوربین مداربسته، تمام ساکنین باید از وجود دوربین در محل مطلع باشند. دوربین های مداربسته را به گونه ای نصب کنید که به حریم خصوصی و سایر ساختمان ها دید نداشته باشد. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در محیط های عمومی ساختمان مانند راه پله ها، حیاط و یا پارکینگ را دارید، برای نصب رضایت تمام ساکنین ساختمان نیاز است. همچنین اگر قصد نصب بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز را دارید، توجه داشته باشید از دوربین مداربسته با استاندارد IP و IK استفاده کنید تا در مقابل رطوبت، باران، گرد و غبار و ضربه مقاوم باشد.

قیمت دوربین مدار بسته خانگی

قیمت دوربین مدار بسته خانگی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی عوامل تاثیر گذار در قیمت دوربین مداربسته را می توان کیفیت تصویر دوربین، نوع تکنولوژی دوربین، قابلیت های دوربین و… در نظر گرفت. با کلیک بر روی قسمت زیر می توانید قیمت دوربین های مداربسته خانگی داهوا را مشاهده کنید.

لیست قیمت داهوا
به این مطلب امتیاز دهید 🙂