دوربین مداربسته پریزی یکی از انواع دوربین های مداربسته مخفی است. این دوربین ها به شکل پریز برق طراحی شده اند که به راحتی متوجه دوربین به کار رفته در آن ها نمی شوید. به دلیل مخفی بودن و قرار گرفتن در پریز برق به راحتی قابل تشخیص نیستند. در نتیجه نظارت بر محیط با استفاده از این دوربین ها می تواند به صورت نامحسوس باشد. هنگام نصب این دوربین ها باید از تابلوهای اخطار نصب دوربین مداربسته در محیط استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی دوربین مداربسته مخفی در پریز برق بپردازیم.

دوربین مداربسته مخفی در پریز برق

همانطور که گفته شد دوربین مداربسته پریزی به صورت مخفی نصب می شود. این دوربین ها تفاوتی با پریز برق معمولی ندارند و همانند پریز برق معمولی بر روی دیوار نصب می شوند. دوربین مداربسته مخفی در پریز برق به صورت نامحسوس از محیط عکس برداری و فیلم برداری می کند. این دوربین ها قابلیت ضبط صدا را نیز دارند. در نتیجه در پروژه هایی که نیاز به شنیدن صدای محیط نیز وجود دارد می توانید از این دوربین ها استفاده کنید. کیفیت تصویر در دوربین مداربسته مخفی در پریز متفاوت است. این دوربین ها در مدل های مختلف می توانند کیفیت تصاویر 2 تا 12 مگاپیکسل را دارا باشند. دوربین های مداربسته پریزی با دو کیفیت تصویر 1080 و 4k در دسته پرفروش ترین دوربین های مخفی در پریز برق قرار دارند.

دوربین مداربسته مخفی در پریز برق با کیفیت تصویر 8 مگاپیکسل، Full HD دارای رزولوشن 1080*1920 و بدون قابلیت p2p است. پریز برق دوربین دار با کیفیت تصویر 12 مگاپیکسل 4K دارای رزولوشن 2160*3840 و قابلیت سرور P2P است.

انواع دوربین مداربسته پریزی

به طور کلی دوربین مدار بسته پریزی در دو نوع تولید و در بازار موجود است. دوربین مداربسته به شکل پریز و دوربین مداربسته به شکل کلید. این دوربین ها همانند پریز و کلیدهای برق معمولی هستند. می توان به راحتی آن ها را در محل کلید و پریز نصب کرد. این دوربین ها تنها قابلیت ضبط تصاویر و صدا را دارند و قادر به انتقال برق نیستند.

دوربین مداربسته پریزی

دوربین مداربسته به شکل کلید

دوربین مداربسته پریزی

دوربین مداربسته به شکل پریز

کاربرد دوربین پریزی

تمام دوربین های مداربسته به منظور افزایش امنیت و کنترل محیط های مختلف به کار می روند. این دوربین ها به دلیل مخفی بودن و قرار نداشتن در معرض دید عموم، سارقین و خلافکاران به راحتی قادر به یافتن آن ها نیستند. برخی از افراد برای نظارت بر رفتار پرستار با کودک و یا سالمند خود از دوربین مخفی در پریز برق استفاده می کنند. همچنین می توان در شرکت ها و ادارات با استفاده از این دوربین بر اوضاع نظارت داشت. البته توجه داشته باشید که قبل از نصب پریز دوربین دار باید تمام افراد حاضر در محیط از وجود آن مطلع باشند.

این دوربین ها به دلیل مخفی بودن می توانند در کاربردهای جاسوسی نیز استفاده شوند. همانطور که می دانید بر اساس قانون جاسوسی و یا استراق سمع جرم و ورود به حریم شخصی افراد محسوب می شود. به همین دلیل بر اطلاع افراد و نصب تابلوی هشدار نصب دوربین در محل تاکید می نماییم.

مشخصات دوربین مدار بسته پریزی

همانطور که گفته شد این دوربین علاوه بر قابلیت ضبط تصاویر قابلیت ضبط صدا را نیز دارد. ضبط صدا در پریز دوربین دار با کمترین میزان نویز همراه است. این دوربین به وسیله میکروفن کوچکی که بر روی آن قرار دارد صداهای محیط اطراف را ثبت می کند. دوربین های مخفی پریزی قادر به ضبط صدا تا شعاع 15 متری خود هستند. برخی از این دوربین ها دارای سنسور صدا هستند. این نوع دوربین ها با تشخیص و دریافت صدا شروع به ضبط می کنند. همچنین پس از قطع شدن صدای محیط بر روی حالت stand by قرار می گیرند.

یکی دیگر از قابلیت های مهم در این نوع دوربین ها، قابلیت ارسال هشدار به وسیله موبایل است. این دوربین ها از قابلیت تشخیص حرکت motion Detection نیز پشتیبانی می کنند. می توانید تنظیمات هشدار دوربین را به صورتی تنظیم کنید که هنگام وقوع حرکت در مقابل لنز دوربین و یا شناسایی صدا، دوربین به گوشی همراه شما هشدار ارسال کند. اگر تنظیمات دوربین را بر روی تشخیص حرکت بگذارید، دوربین تنها در صورت حرکت اجسام در مقابل لنز دوربین شروع به فیلم برداری می کند. با استفاده از این حالت می توان در مصرف فضای ذخیره سازی صرفه جویی کرد.

طریقه نصب دوربین پریز دار

نصب دوربین پریز دار بر خلاف برخی از دوربین ها کاری ساده و آسان است. برای نصب این دوربین ها تنها باید با نحوه سیم کشی برق آشنایی داشته باشید. در این صورت می توانید دوربین مداربسته پریزی را در محل پریز های برق نصب نمایید. اگر با نحوه سیم کشی برق آشنایی ندارید می توانید از یک نصاب و یا برقکار کمک بگیرید. برای مشاوره رایگان در خصوص نصب دوربین مداربسته می توانید با شماره 88500020-021 تماس بگیرید.

جالب است بدانید که این دوربین ها به وسیله پریز هایی که از باتری داخلی تغذیه می کنند، شارژ می شوند. این دوربین را نمی توان به برق شهری متصل کرد. در نتیجه برای استفاده باید از باتری پلیمری استفاده کنید. این باتری ها در صوت شارژ کامل معمولا تا 24 ساعت قادر به کار کردن هستند و پس از خالی شدن شارژ باتری می توان مجدد آن ها را شارژ کرد.

محل ذخیره تصاویر در دوربین مخفی در پریز برق

دوربین های مخفی در پریز برق دارای حافظه جانبی هستند. این دوربین ها قابلیت پشتیبانی تا 8 گیگابایت حافظه جانبی را دارند. دوربین های پریزی از قابلیت فشرده سازی H266+ پشتیبانی می کنند. این فرمت فشرده سازی حجم تصاویر را بدون تغییر در کیفیت تصویر کاهش می دهد. بنابراین مدت زمان بیشتری می توان از فضای ذخیره سازی استفاده کرد. دوربین مداربسته پریزی از قابلیت OverWrite پشتیبانی می کند. در نتیجه در صورت پر شدن حافظه دستگاه، تصاویر جدید بر روی تصاویر قدیمی تر ذخیره می شوند.

4.6/5 - (5 امتیاز)