دوربین مخفی نوعی دوربین مداربسته است که دارای ابعاد بسیار کوچکی است. دوربین‌های مخفی انواع مختلفی مانند سوزنی، پریزی و… دارند. به طور کلی دوربین مخفی به عنوان ابزار جاسوسی شناخته می‌شود. این دوربین‌ها داخل خودرو، منزل و یا هر مکان دیگری قابل نصب هستند. اگر می‌خواهید بدانید دوربین پین هول چیست و با انواع آن آشنا شوید با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید:

دوربین مخفی کوچکترین دوربین مداربسته است. دوربین‌های مخفی انواع مختلفی مانند سوزنی، پریزی و… دارند. این دوربین‌ها داخل خودرو، منزل و یا هر مکان دیگری قابل نصب هستند. اگر می‌خواهید بدانید دوربین پین هول چیست و با انواع آن آشنا شوید با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید:

دوربین پین هول چیست؟

همانطور که گفته شد دوربین مینیاتوری یا پین هول به عنوان کوچکترین دوربین مداربسته شناخته می‌شوند. این دوربین‌ها دارای ابعاد کوچکی هستند. لنزهای دوربین مینیاتوری از بدنه دوربین نیز کوچکتر است. دوربین‌های پین هول را به دلیل ابعاد کوچکی که دارند، می‌توان در مکان‌های مختلف نصب کرد. دوربین‌های pinhole را می‌توان در پشت اجسام مختلف مانند گلدان، تابلو و…. پنهان کرد. نحوه ساخت این دوربین‌ها به گونه‌ای است که افراد به راحتی نمی‌توانند دوربین مخفی جاسازی شده را تشخیص دهند. دوربین پین هول را دوربین مینیاتوری، سوزنی و مخفی نیز می‌نامند. لنز این دوربین‌ها از نوع ثابت است.

دوربین مخفی چگونه کار می‌کند؟

دوربین مداربسته مخفی نیز همانند یک دوربین مداربسته معمولی کار می‌کند. مهم‌ترین تفاوت این دوربین‌ها در اندازه آن‌ها است. به دلیل کوچک بودن لنز دوربین مخفی، تصاویر این دوربین‌ها را می‌توانید با ایجاد یک روزنه کوچک به راحتی مشاهده کنید. لنز دوربین‌های پین هول معمولا دارای فاصله کانونی 2.8mm  و 3.6mm  هستند. زاویه دید در دوربین‌های دارای لنز 2.8mm  حدود 85 درجه و در دوربین‌هایی با لنز 3.6mm  حدود 70 درجه است.

کیفیت دوربین‌های مخفی مانند دوربین‌های بولت و دام نیست. کیفیت دوربین‌های پین هول از سایر دوربین‌ها پایین‌تر است. به عبارت دیگر تصاویر در این دوربین‌ها با کیفیت بالا ثبت نمی‌شوند. همچنین این دوربین‌ها اغلب فاقد قابلیت دید در شب هستند. زیرا وجود دید در شب از مخفی بودن دوربین‌های پین هول جلوگیری می‌کند. عدم وجود دید در شب در دوربین‌های مینیاتوری یا پین هول باعث ثبت تصاویر بی‌کیفیت در شب و محیط‌های کم نور می‌شود. بنابراین دوربین‌های مینیاتوری را باید در محیط‌هایی با شرایط نوری مناسب استفاده کنید. دوربین مداربسته مخفی همانند سایر دوربین‌ها از برق 12 ولتی تغذیه می‌کند.

انواع دوربین پین هول چیست؟

انواع دوربین مخفی برای منزل، برای ماشین، موبایل و… وجود دارد. در ادامه انواع دوربین مداربسته پین هول را معرفی می‌کنیم.

دوربین مداربسته بند انگشتی:

یکی از انواع دوربین‌های پین هول، دوربین بند انگشتی است. این دوربین همانند اسم آن به کوچکی بند انگشت است. دوربین مداربسته بند انگشتی به قدری کوچک است که مخصوص کاربردهای جاسوسی است. این دوربین‌ها از تکنولوژی آنالوگ AHD استفاده می‌کنند.

دوربین مداربسته بند انگشتی

دوربین مداربسته آینه‌ای:

دوربین‌های مخفی آینه‌ای در پشت یک آینه مخفی می‌شوند. به صورتی که افراد تنها ظاهر آینه را مشاهده می‌کنند و متوجه وجود دوربین در پشت آینه نمی‌شوند. برخی از افراد در اتاق‌های پرو و یا مکان‌های خصوصی نگران وجود دوربین مخفی در آینه هستند. برای تشخیص وجود دوربین مخفی در آینه یک راهکار وجود دارد. هنگامی که انگشت خود را بر روی آینه قرار می‌دهید، اگر با یک آینه معمولی روبرو باشید بین انگشت و آینه یک فاصله وجود دارد. اما اگر بین انگشت و آینه فاصله‌ای وجود نداشت، نشان دهنده وجود دوربین مخفی در آینه است.

دوربین مداربسته آینه ای

دوربین پین هول سوزنی:

دوربین پین هول سوزنی یکی از رایج‌ترین دوربین‌های مداربسته مخفی است. این دوربین دارای لنز بسیار کوچکی است. به همین دلیل امکان پنهان کردن و جاسازی آن‌ها در هر محیطی وجود دارد. تنها با ایجاد یک حفره ریز، دوربین سوزنی می‌تواند تصاویر محیط را ثبت کند. برای خرید این دوربین‌ها می‌توانید به مراکز فروش دوربین مخفی سوزنی مراجعه کنید.

دوربین سوزنی

دوربین مخفی لامپی:

یکی دیگر از انواع دوربین‌های مخفی، دوربین مخفی لامپی است. این دوربین‌ها به شکل یک لامپ معمولی هستند. دوربین مخفی لامپی دارای میکروفون و قابلیت ضبط صدا است. تصاویر در دوربین لامپی به صورت واید است. همچنین تصاویر این دوربین‌ها را می‌توانید به وسیله موبایل نیز مشاهده کنید.

دوربین مخفی لامپی

دوربین پین هول وایرلس:

دوربین پین هول وایرلس، یکی دیگر از انواع دوربین‌های مینیاتوری است. این دوربین در دسته دوربین‌های بیسیم قرار دارد. انتقال تصاویر در دوربین پین هول وایرلس به وسیله WIFI انجام می‌شود.

دوربین پین هول IP

دوربین‌های پین هول در دو تکنولوژی تحت شبکه و آنالوگ تولید می‌شوند. این دوربین‌ها بر اساس چگونگی عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند. دوربین پین هول IP دارای قابلیت‌های بیشتری در مقایسه با دوربین پین هول آنالوگ است. دوربین‌های پین هول آنالوگ برای ضبط تصاویر، نیاز به دستگاه ضبط دارند. اما در دوربین مخفی IP برای ثبت تصاویر نیاز به دستگاه ضبط وجود ندارد. دوربین‌های مینیاتوری جدید دارای قابلیت‌هایی مانند کاهش نویز در تصویر، قابلیت ضد نور و… هستند.

کاربرد دوربین پین هول چیست؟

دوربین‌های پین هول به دلیل مخفی بودن یک ابزار جاسوسی هستند. به طور کلی استفاده از ابزار جاسوسی و ورود به حریم شخصی افراد غیر قانونی و جرم است. به همین دلیل استفاده از دوربین‌های مینیاتوری یا مخفی نیاز به کسب مجوزهای قانونی مربوطه دارد. تنها کاربرد دوربین‌های پین هول استفاده جاسوسی از آن‌ها نیست. بلکه این دوربین‌ها کاربردهای مفید متفاوتی نیز دارند. در زیر به چند نمونه از کاربردهای دوربین مخفی اشاره می‌‌کنیم.

کاربرد پین هول در پروژه‌های پلیسی: پلیس می‌تواند با نصب دوربین‌های پین هول به صورت مخفی مجرمین را شناسایی کند. نیروهای پلیس می‌توانند این دوربین‌ها را در لباس خود جاساز و مخفی کرده تا از رویدادهای مختلف فیلمبرداری کنند. همچنین در پروژه‌های حقوقی با اخذ مجوزهای لازم برای استفاده از دوربین مخفی می‌توان اقدام به جمع آوری مدارک لازم کرد.

نصب دوربین مخفی داخل خودرو: برخی از خودروها برای مشاهده پشت ماشین هنگام دنده عقب از دوربین‌های مینیاتوری استفاده می‌کنند. تصاویر این دوربین‌ها در مانیتور جلو ماشین نمایش داده می‌شود.

بررسی رفتار افراد در منزل: با استفاده از این دوربین‌ها می‌توانید بر رفتار پرستار و یا نیروهای نظافتی در منزل نظارت داشته باشید. البته توجه داشته باشید که افراد حاضر در منزل باید از نصب دوربین مخفی اطلاع داشته باشند.

قیمت دوربین پین هول

قیمت دوربین پین هول

دوربین پین هول 5 مگاپیکسل AHD

قیمت: 788.000 تومان

  • نوع:پین هول – مینیاتوری
  • نوع تکنولوژی:AHD
  • کیفیت:5MP مگاپیکسل
  • لنز:2.8میلی متر سوپر واید
قیمت دوربین پین هول

دوربین مداربسته آنالوگ مدل on_819

قیمت: 300.000 تومان

  • نوع:پین هول – مینیاتوری
  • نوع تکنولوژی:AHD
  • کیفیت:2MP مگاپیکسل
  • لنز:2.8میلی متر ثابت
4.4/5 - (5 امتیاز)