انبارها و سوله ها محل نگهداری اجناس و کالاها هستند. در نتیجه این محیط ها جزو محیط های حساس در هر مجموعه ای به شمار می آیند. به همین دلیل ممکن است یکی از اهداف سارقان، انبار هر مجموعه ای باشد. برای حفظ امنیت و نظارت بیشتر بر محیط انبار، می توان از دوربین مداربسته مناسب برای محیط انبار استفاده کرد. دوربین مناسب برای محیط انبار باید دارای برخی از مشخصات و ویژگی ها باشد. در این مقاله قصد داریم تا دوربین های مناسب برای استفاده در انبار و سوله ها را به شما معرفی کنیم. با ماه همراه باشد.

در این مقاله می خوانید:

  • ویژگی دوربین مناسب انبار
  • نصب دوربین مداربسته مناسب انبار
  • بهترین دوربین مداربسته برای انبار

ویژگی دوربین مناسب انبار

دوربین های مداربسته مناسب انبار برای ارائه تصاویر با کیفیت باید دارای برخی از ویژگی ها و قابلیت ها باشند. این ویژگی ها عبارتند از:

دید در شب

همانطور که می دانید اغلب سرقت ها و جرم و جنایات در شب انجام می شود. از این رو وجود قابلیت دید در شب در دوربین های مداربسته انبار بسیار حائز اهمیت است. دوربین های مداربسته برای ایجاد تصویر نیاز به نور دارند. دوربین های مداربسته با قابلیت دید در شب با استفاده از نور ال ای دی های مادون قرمز قادر به ارائه تصاویر با کیفیت در شب و یا محیط تاریک نیز هستند.

کیفیت تصویر دوربین مناسب انبار

یکی دیگر از ویژگی های مهم در دوربین های مداربسته کیفیت تصویر دوربین است. دوربین مداربسته مناسب برای محیط انبار باید دارای رزولوشن تصویر مناسب و بالا باشد. کیفیت تصویر دوربین باید به گونه ای باشد که در صورت وقوع حادثه بتوان جزئیات وقایع را مشاهده و چهره افراد را شناسایی کرد. کیفیت تصاویر بالا در جستجوی سارقان می تواند به پلیس کمک کند.

قابلیت کنترل از راه دور در دوربین

در برخی از مواقع امکان حضور نگهبان در انبار وجود ندارد، همچنین حضور به صورت 24 ساعته در انبارها و سوله ها کار مشکلی است. برخی از دوربین های مداربسته قابلیت کنترل از راه دور توسط موبایل، کامپیوتر و یا لپ تاپ را دارند. با استفاده از این دوربین ها می توان در صورت عدم حضور در انبار بر کالاها و عملکرد افراد نظارت داشت. برای خرید دوربین مداربسته مناسب انبار توصیه می شود از دوربین های مدار بسته دارای قابلیت کنترل از راه دور استفاده کنید.

پشتیبانی استاندارد IP و IK

استاندارد IP و IK دوربین مداربسته یکی از مشخصات مهم در دوربین مداربسته انبار است. توجه داشته باشید تا دوربین مورد نظر شما دارای استاندارد IP و IK باشد. این دو استاندارد در دوربین باعث مقاومت در برابر ضربه و رطوبت می شوند. پیشنهاد می کنیم از دوربین مداربسته ضد ضربه و ضد انفجار استفاده کنید. در این صورت اگر انبار دچار حریق و آتش سوزی شود، دوربین مدار بسته همچنان به ثبت وقایع محیط ادامه می دهد.

قابلیت های هوشمند دوربین مداربسته

برای نظارت و امنیت بیشتر انبار می توانید از دوربین های مداربسته با قابلیت های هوشمند استفاده کنید. این قابل های هوشمند عبارتند از تشخیص چهره، تشخیص حرکت، شمارش افراد و… این قابلیت ها می توانند باعث افزایش امنیت در انبار شوند.

نصب دوربین مداربسته مناسب انبار

ابتدا تمام نقاط در انبار را بررسی و نقاط حساس محیط را پیدا کنید.با نصب دوربین مداربسته در انبار می توانید امنیت و سلامت کالاهای خود را تضمین کنید. هنگام نصب دوربین مداربسته انبار باید به برخی از نکات توجه کنید. اولین نکته این است که سعی کنید برای نصب دوربین از کارشناسان و متخصصان این حوزه کمک بگیرید. کارشناسان می توانند به شما در انتخاب محل نصب دوربین کمک کنند.

یکی از قوانین نصب دوربین مداربسته این است که در هر مکانی که از دوربین مداربسته استفاده می شود از برچسب و یا تابلوهای اعلان دوربین مداربسته نیز استفاده کنید. این کار به منظور حفظ حریم شخصی افراد و کاهش سرقت توسط سارقین انجام می شود. با نصب استاندارد و صحیح دوربین مداربسته می توانید تصاویر ضبط شده را به عنوان مدرک در اثبات جرم استفاده کنید.

بهترین دوربین مداربسته برای انبار

دوربین های مداربسته مختلفی برای استفاده در انبار وجود دارند. علاوه بر ویژگی های گفته شده یک دوربین مناسب باید دارای قابلیت پوشش دهی محیط انبار نیز باشد. بهترین دوربین مداربسته برای انبار را باید بر اساس متراژ و فضای انبار انتخاب کرد. در برخی از پروژه ها ممکن است تنها استفاده از یک دوربین کافی نباشد در اینصورت باید از دو و یا چند دوربین استفاده کنید. در ادامه انواع دوربین های مداربسته ای که می توان در انبار استفاده کرد را شرح می دهیم.

  • دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین های مداربسته تحت شبکه دارای کیفیت تصویر بالا و قابلیت های هوشمند مختلفی هستند. این دوربین ها انتخاب مناسبی برای استفاده در محیط های حساس است. دوربین IP به دلیل کیفیت تصویر بالا قابلیت نمایش جزئیات تصویر را دارد. همچنین این دوربین ها از قابلیت هایی مانند تشخیص چهره، خواندن پلاک خودروها و… نیز پشتیبانی می کنند. تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه را می توان به صورت آنلاین با استفاده از گوشی همراه و یا کامپیوتر مشاهده کرد. این دوربین ها به دلیل کیفیت تصاویر بالا، کنترل از راه دور و قابلیت های هوشمند می توانند انتخاب مناسبی برای نصب در انبار باشند.

  • دوربین مداربسته PTZ

دوربین های PTZ یا گردان نیز به عنوان دوربین مداربسته مناسب انبار شناخته می شوند. این دوربین ها دارای قابلیت چرخش به صورت عمودی و افقی هستند. همچنین دوربین پی تی زد از قابلیت زوم نیز برخوردار است. می توان با استفاده از تنظیمات مربوطه مشخص کرد دوربین در زمان مشخص به زاویه دید مورد نظر بچرخد. همچنین دوربین های مداربسته PTZ دارای قابلیت کنترل از راه دور نیز هستند.

  • دوربین مداربسته پانوراما یا چشم ماهی

دوربین های مداربسته پانوراما و چشم ماهی قادر به پوشش دهی 360 درجه ای محیط هستند. از این دوربین ها در محیط هایی که نیاز به پوشش محیط به طور گسترده و وسیع وجود دارد استفاده می شود.  به همین دلیل این دوربین ها را می توان دوربین مداربسته مناسب انبار خواند. البته نکته قابل توجه این است که این دوربین ها قادر به نمایش جزئیات تصویر به صورت کامل نیستند. برای تفاوت بین دوربین های panorama و fisheye به مقاله تفاوت دوربین پانوراما و چشم ماهی مراجعه کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)