کابل‌های دوربین مداربسته در انواع مختلف و با برندهای متفاوتی تولید می‌شوند. هر کابل با توجه به نوع و مارک آن دارای ویژگی‌های خاصی است. برای انتخاب بهترین برند کابل دوربین مداربسته باید با انواع برندهای تولید کننده کابل آشنا باشید. در ادامه بهترین مارک‌های کابل دوربین مدار بسته را معرفی می‌کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

معرفی بهترین برندهای کابل دوربین مداربسته

اطلاعات تصاویر و برق مورد نیاز دوربین مداربسته به وسیله کابل منتقل می‌شود. در نتیجه کیفیت کابل دوربین مداربسته بر روی کیفیت تصاویر تاثیرگذار است. انتخاب کابل دوربین مداربسته با برند معتبر می‌تواند تضمین کننده کیفیت کابل دوربین باشد. شرکت‌های مختلفی با اسامی متفاوت در زمینه تولید و فروش کابل دوربین مداربسته فعالیت دارند. در ادامه چند نمونه برند کابل دوربین مداربسته را معرفی می‌کنیم. این برندها دارای انواع کابل با کیفیت بالا بوده و به عنوان بهترین برندهای تولید کننده کابل و سیم دوربین مداربسته شناخته می‌شوند.

1- کابل دوربین مداربسته برند شرکت خراسان

یکی از شرکت‌های ایرانی تولید کننده کابل دوربین مداربسته، شرکت خراسان است. شرکت کابل خراسان یکی از شرکت‌های قدیمی و با کیفیت در زمینه کابل و سیم دوربین مداربسته است. انواع کابل و سیم شرکت خراسان دارای نشان استاندارد هستند. از مزیت‌های کابل‌های این شرکت قیمت مناسب و کیفیت بالای محصولات است. یکی از کابل‌های پرکاربرد در سیستم آنالوگ، کابل کواکسیال RG59 است. کابل کواکسیال RG59 یکی از انواع کابل‌های با کیفیت تولید شده توسط شرکت سیم و کابل خراسان است. اگر به دنبال بهترین برند کابل دوربین مداربسته هستید، می‌توانید با اطمینان، کابل خود را از بین کابل‌های با کیفیت این شرکت انتخاب کنید.

2- برند پینو کابل دوربین مداربسته

پینو دیگر شرکت ایرانی معتبر در زمینه تولید سیم و کابل دوربین مداربسته است. سیم و کابل‌های شرکت پینو با استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت تولید می‌شوند. این شرکت دارای انواع کابل‌های کواکسیال، شبکه و کابل‌های مخابراتی است. کابل‌های تولیدی شرکت پینو به دو دسته مسی و آلومینیومی تقسیم می‌شوند. کابل‎‌های این برند با دو سطح مقطع 0.6 میلیمتر و 0.7 میلیمتر تولید می‌شوند. برای استفاده از کابل‌های با کیفیت، می‌توانید کابل دوربین مدار بسته با مارک پینو را انتخاب کنید.

3- کابل شرکت پارسیان فیبر ارتباط

شرکت پارسیان فیبر ارتباط با مخفف PFC نیز شناخته می‌شود. این شرکت داخلی دارای انواع کابل شبکه، فیبر نوری و تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه است. کابل‌های دوربین مداربسته برند PFC دارای روکش با جنس LSZH و مغزی مس هستند. این کابل‌ها هنگام حوادثی مانند آتش سوزی فاقد دودهای خطرناک هستند. همچنین محصولات برند PFC از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند. از جمله کابل‌های با کیفیت و پرفروش این برند کابل دوربین مداربسته CAT6A UTP است.

4- کابل دوربین مداربسته مارک Canare

مارک Canare یک برند خارجی است. این مارک نیز به عنوان بهترین برند کابل دوربین مداربسته شناخته می‌شود. برند کاناره دارای انواع کابل‌های دوربین مدار بسته و کابل‌های مخابراتی است. کابل‌های این شرکت دارای مقاومت بالایی در برابر نویز هستند. به عبارت دیگر تصاویر و صدای ارسالی توسط این کابل‌ها فاقد هر گونه نویز است. برند کاناره در ساخت کابل‌های خود از روکش‌های نرم استفاده کرده است. دیگر مزیت این مارک کابل دوربین مدار بسته، استفاده از تکنولوژی OFC در ساخت کابل‌ها است.

5- برند Draka تولید کننده کابل فیبر نوری

مارک کابل دوربین مداربسته Draka تولید کشور انگلستان است. این برند یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین تولید کنندگان کابل دوربین مدار بسته است. این برند علاوه بر کابل دوربین مداربسته دارای کابل ‌های صنایع هوایی و دریایی نیز است. همچنین برند دراکا دارای انواع کابل‌های فیبر نوری سینگل مود و مالتی مود با کیفیت بالا است. کابل فیبر نوری دراکا در بین برندهای دیگر از محبوبیت و کیفیت بالاتری برخوردار است.

6- کابل‌های برند زیمنس

قطعا تا به حال نام برند آلمانی زیمنس را در زمینه‌های مختلف مانند سلامت شنیده‌اید. یکی از محصولات تولیدی توسط شرکت زیمنس، کابل‌های دوربین مداربسته است. به دلیل کیفیت بالا در کابل‌های شرکت زیمنس، این مارک نیز به عنوان بهترین برند کابل دوربین مداربسته شناخته می‌شود. کابل‌های زیمنس با دو مغزی به ضخامت‌های 0.6 و 0.7 میلیمتری تولید می‌شوند. کابل‌ها با مغزی به ضخامت 0.6 میلیمتر دارای 64 رشته و مغزی به ضخامت 0.7 میلیمتر دارای 96 رشته هستند.

کاربرد کابل در سیستم مدار بسته

به طور کلی کابل‌ها در سیستم مداربسته به دو دسته کابل برق و کابل تصویر تقسیم می‌شوند. همه وسایل الکترونیکی برای کار کردن نیاز به تامین انرژی دارند. اغلب دوربین‌های مداربسته برای تامین انرژی از آداپتور و منبع تغذیه استفاده می‌کنند. آداپتور و منبع تغذیه به وسیله کابل برق، انرژی مورد نیاز دوربین را تامین می‌کنند. برخی از دوربین‌ها دارای باتری هستند. این دوربین‌ها می‌توانند تا زمان خالی شدن شارژ باتری بدون کابل کشی برق به کار خود ادامه دهند. کابل دیگری که در سیستم مدار بسته کاربرد دارد، کابل تصویر دوربین مداربسته است. دوربین‌های مداربسته به وسیله کابل تصویر به دستگاه ضبط متصل شده و اطلاعات را برای ضبط و ذخیره منتقل می‌کنند.

بهترین کابل دوربین مداربسته

انواع کابل دوربین مداربسته بر اساس نوع تکنولوژی دوربین و سیستم مداربسته انتخاب می‌شوند. در سیستم مداربسته آنالوگ اطلاعات به وسیله کابل کواکسیال از دوربین به دستگاه ضبط ارسال می‌شوند. پرکاربردترین کابل‌ کواکسیال در سیستم مداربسته کابل RG59، RG11 و RG6 است. همچنین در بین کابل‌های کواکسیال، کابلی به نام کابل ترکیبی نیز وجود دارد. این کابل از یک کابل کواکسیال و یک کابل برق تشکیل شده است. کابل ترکیبی قادر به انتقال برق و تصاویر به وسیله یک کابل است.

انتقال اطلاعات در سیستم مدار بسته تحت شبکه به وسیله کابل شبکه انجام می‌شود. کابل CAT6 و CAT7 از کابل‌های پرکاربرد در سیستم مداربسته IP هستند. برخی از کابل‌های شبکه دارای قابلیت POE هستند. اگر سیستم مداربسته شما از قابلیت POE پشتیبانی می‌کند، می‌توانید از کابل شبکه POE استفاده کنید. با استفاده از کابل POE، نیازی به کابل کشی جداگانه برای برق مورد نیاز دوربین وجود ندارد. برق و اطلاعات به وسیله یک کابل شبکه POE منتقل می‌شود. برای پروژه‌هایی با مسافت‌های طولانی در سیستم مداربسته تحت شبکه می‌توانید از کابل فیبر نوری استفاده کنید.

به طور کلی بهترین کابل دوربین مدار بسته بر اساس نوع تکنولوژی دوربین مداربسته، مسافت کابل کشی، کیفیت و نوع کابل انتخاب می‌شود. کابل‌ها می‌توانند بر روی کیفیت تصویر و سرعت انتقال اطلاعات تاثیرگذار باشند. استفاده از کابل با کیفیت پایین باعث افت کیفیت تصویر و ایجاد نویز در تصویر می‌شود.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

ادامه مطلب
استاندارد کابل کشی دوربین مداربسته
ادامه مطلب
تفاوت کابل HDMI و VGA
ادامه مطلب
4.5/5 - (2 امتیاز)