یکی از ویژگی های مهم سیستم های مدار بسته، تماشای آنلاین تصاویر دوربین مدار بسته از فاصله دور است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان تصاویر دوربین مدار بسته را در لپ تاپ و گوشی موبایل به صورت آنلاین در هر نقطه ای مشاهده کرد. با استفاده از این تکنولوژی کاربر می تواند در هر لحظه و هر جا بر تصاویر دوربین مداربسته خود، نظارت داشته باشد. اما چگونه می توان این تصاویر را به صورت آنلاین مشاهده کرد. در این مقاله قصد داریم تا نحوه تماشای آنلاین دوربین مدار بسته را شرح دهیم.

در این مقاله می خوانید:

نحوه تماشای آنلاین دوربین مدار بسته

روش های مختلفی برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته وجود دارد. مشاهده تصاویر دوربین مداربسته به وسیله هر دستگاهی غیر از nvr و dvr را انتقال تصاویر می نامند. برای دیدن تصاویر دوربین مدار بسته از راه دور می توان از نرم افزار و اپلیکیشن های مختلفی استفاده کرد. معمولا استفاده از این نرم افزارها رایگان است. قبل از هر چیزی باید بگوییم برای مشاهده آنلاین تصاویر دوربین مدار بسته از راه دور به اینترنت نیاز دارید. در محل نصب دوربین مداربسته و در مکانی که قصد مشاهده تصاویر را دارید باید اینترنت در دسترس باشد. با کمک اینترنت می توانید از هر نقطه ای به دستگاه ضبط nvr و dvr متصل شوید و تصاویر دوربین را دریافت کنید.

نرم افزار مشاهده دوربین مدار بسته از طریق اینترنت

همانطور که گفته شد نرم افزارهای مختلفی برای مشاهده دوربین مدار بسته از طریق اینترنت وجود دارد. در واقع هر برند و شرکت تولید کننده سیستم های مداربسته نرم افزار مخصوص به خود را دارد. در ادامه دو نرم افزار مربوط به پرفروش ترین برندهای دوربین مداربسته را معرفی می کنیم. یکی از این نرم افزارها مربوط به شرکت تولید کننده سیستم های مداربسته داهوا است. نرم افزار مخصوص شرکت داهوا به منظور مشاهده تصاویر بر روی گوشی، نرم افزار Smart PSS است. این نرم افزار را می توانید از لینک زیر دانلود کنید. هایک ویژن نیز یکی دیگر از برندهای معروف دوربین مداربسته است. نرم افزار تماشای آنلاین دوربین مدار بسته در برند هایک ویژن Hik-connect نام دارد.

دانلود نرم افزار تماشای آنلاین دوربین هایک ویژن برای اندروید
دانلود نرم افزار Smart PSS
دانلود نرم افزار تماشای آنلاین دوربین هایک ویژن برای IOS

مزیت تماشای آنلاین تصاویر دوربین

تماشای آنلاین دوربین مداربسته دارای مزایای بسیاری است. مزیت های این قابلیت عبارتند از:

  • نظارت زنده: با تماشای آنلاین تصاویر دوربین مداربسته، شما می توانید به طور زنده و در زمان واقعی تصاویری را که توسط دوربین ضبط می شود، مشاهده کنید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا در صورت بروز هرگونه رویداد مشکوک یا ناخواسته، به سرعت واکنش نشان دهید.
  • امنیت و حفاظت: با تماشای آنلاین تصاویر دوربین مداربسته، می توانید به طور مداوم محیطی را که نیاز به حفاظت دارد، زیر نظر داشته باشید. این امر به شما اطمینان می دهد که در صورت وقوع هرگونه خطر، فوراً اقدام به اتخاذ تدابیر امنیتی ‌کنید.
  • راحتی و سهولت دسترسی: با تماشای آنلاین تصاویر دوربین مداربسته، نیازی به حضور فیزیکی در محل نصب دوربین ندارید. به این دلیل که می توانید از هر جایی که دسترسی به اینترنت داشته باشید، تصاویر را مشاهده کنید. همچنین، با استفاده از اپلیکیشن ها می توانید از طریق تلفن همراه یا تبلت خود به تصاویر دسترسی پیدا کنید.
  • اطلاع از هشدارهای اشتباه: در برخی از مواقع ممکن است سیستم به اشتباه آلارم ارسال کند. با استفاده از تماشای آنلاین دوربین مدار بسته امکان بررسی این هشدارها نیز وجود دارد.
  • ثبت و ضبط تصاویر: سیستم های مداربسته دارای امکان ضبط و ذخیره تصاویر را دارند. در این صورت علاوه بر مشاهده آنلاین تصاویر، امکان بازپخش و پشتیبان گیری از تصاویر نیز وجود دارد.
  • قابلیت مکالمه با محیط: در صورت نیاز می توانید تصاویر محیط را به صورت زنده مشاهده کرده و به صورت زنده با محیط مکالمه صوتی داشته باشید.

توجه داشته باشید که این مزایا ممکن است بسته به مدل و قابلیت های دوربین مداربسته متفاوت باشد. لذا قبل از خرید دوربین، به بررسی و مقایسه ویژگی ها و مزایا مختلف آن توجه کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای تماشای آنلاین تصاویر

برای تماشای آنلاین تصاویر دوربین مداربسته، نیاز به تجهیزات زیر دارید:

۱. کامپیوتر یا دستگاه موبایل: برای تماشای تصاویر نیاز به یک کامپیوتر یا دستگاه موبایل دارید تا به وبسایت یا نرم افزار مربوطه دسترسی پیدا کنید.

۲. دسترسی به اینترنت: برای تماشای تصاویر آنلاین، باید در محل ضبط و پخش تصاویر به اینترنت متصل باشید. می توانید از Wi-Fi و یا شبکه اینترنت موبایل استفاده کنید.

3- دستگاه های ضبط: دستگاه های ضبط dvr و یا nvr جهت اتصال به شبکه و ضبط تصاویر دوربین مدار بسته است. توجه داشته باشید دستگاه های ضبط باید قابلیت اتصال به شبکه را داشته باشند. البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی اغلب دستگاه های ضبط از این قابلیت برخوردار هستند.

با استفاده از این تجهیزات، شما می‌توانید به صورت آنلاین تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته خود را مشاهده کنید.

نصب دوربین مداربسته روی گوشی

همانطور که گفته شد برای تماشای آنلاین دوربین مداربسته به گوشی موبایل و یا کامپیوتر نیاز دارید. در این قسمت قصد داریم تا به طور مختصر نحوه اتصال و نصب دوربین مداربسته روی گوشی را بررسی کنیم. برای نصب دوربین مداربسته روی گوشی چندین روش وجود دارد. دوربین مداربسته و گوشی را می توان به وسیله دو روش p2p و ip Static به یکدیگر متصل کرد.

برای اتصال دوربین و گوشی به یکدیگر با استفاده از روش p2p باید دوربین مداربسته از قابلیت p2p پشتیبانی کند. اما برای اصال به روش آی پی استاتیک باید از یک IP اختصاصی استفاده کنید. این آی پی را می توانید از شرکت های اینترنتی دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)