اغلب جرم و جنایات در شب اتفاق می‌افتد. بنابراین ضبط تصاویر دوربین‌های مداربسته در شب برای حفظ امنیت و نظارت دارای اهمیت ویژه‌ای است. یکی از قابلیت‌های مهم در دوربین‌های مداربسته، قابلیت دید در شب دوربین است. زیرا در شب و تاریکی نور کافی برای ثبت تصاویر وجود ندارد. در این مقاله به بررسی انواع دید در شب می‌پردازیم تا بتوانید بهترین دوربین مداربسته دید در شب را انتخاب کنید.

در این مقاله می‌خوانید:

یکی از قابلیت‌های مهم در دوربین‌های مداربسته، قابلیت دید در شب دوربین است. زیرا در شب و تاریکی نور کافی برای ثبت تصاویر وجود ندارد. دوربین‌های مداربسته از دید در شب‌های مختلفی استفاده می‌کنند. در این مقاله به بررسی انواع دید در شب می‌پردازیم تا بتوانید به راحتی بهترین دوربین مداربسته دید در شب را انتخاب کنید.

در این مقاله می خوانید:

دید در شب در دوربین مداربسته چیست؟

تصاویر در دوربین مداربسته به وسیله نور تشکیل می‌شود. در محیط‌هایی که از روشنایی مناسب برخوردار باشند، تصاویر به راحتی تشکیل شده و نمایش داده می‌شوند. اما در محیط‌های تاریک امکان تشکیل تصاویر و نمایش به صورت با کیفیت وجود ندارد. با پیشرفت تکنولوژی برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته در شب و تاریکی قابلیت دید در شب به دوربین‌ها اضافه شد.

دوربین‌های مداربسته دید در شب برای تشکیل تصاویر در محیط کم نور و تاریک از LED استفاده می‌کنند. این LEDها در شب و نور کم به طور خودکار روشن شده و نور کافی برای ایجاد تصویر را تامین می‌کنند. توجه داشته باشید این نور توسط چشم انسان قابل مشاهده نیست. دوربین‌های مداربسته امروزی همه دارای قابلیت دید در شب هستند. بهترین دوربین مداربسته دید در شب یا بهترین دید در شب در دوربین مداربسته؟ این دو موضوع با توجه به هدف و نیاز مخاطب با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه به بررسی جداگانه هر یک می‌پردازیم.

بهترین دوربین مداربسته دید در شب

اگر به دنبال بهترین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب هستید، باید علاوه بر نوع دید در شب به نکات مختلف دیگری نیز توجه داشته باشید. برای انتخاب بهترین دوربین دید در شب باید با توجه به نوع کاربری خود علاوه بر انتخاب بهترین دید در شب به کیفیت تصاویر، نوع تکنولوژی، لنز دوربین، برند و نوع بدنه دوربین مداربسته نیز توجه کنید. هنگام خرید بهترین دوربین مداربسته دید در شب برند دوربین می‌تواند در کیفیت تصاویر و کیفیت دوربین نقش مهمی داشته باشد. خرید دوربین از برند‌های معتبر به طول افزایش عمر مفید دوربین مداربسته و جلوگیری از هزینه‌های تعمیر کمک می‌کند. یکی از برندهای معروف در سیستم مداربسته داهوا است. شرکت داهوا دارای دوربین‌های مداربسته دید در شب با کیفیت بالا است. برای اطلاع از نوع قابلیت دید در شب دوربین، می‌توانید به دیتاشیت دوربین مدار بسته مراجعه کنید.

بهترین دید در شب دوربین مداربسته

اما اگر به دنبال بهترین دید در شب در دوربین مداربسته هستید باید به انواع دید در شب توجه کنید. با توجه به اینکه دید در شب‌ها به دو صورت رنگی و سیاه و سفید هستند، می‌توانید با توجه به نیازهای کاربری خود، دید در شب دوربین را انتخاب کنید. در برخی از کاربری‌ها نیاز به مشاهده تصاویر به صورت رنگی و با جزئیات بیشتر وجود دارد. بنابراین بهترین انتخاب در این شرایط، دید در شب رنگی است. در مقابل در برخی از کاربری‌ها دید در شب سیاه و سفید نیز می‌تواند انتظارات کاربر را تامین کند. قیمت دوربین مدار بسته دید در شب رنگی گرانتر از دید در شب سیاه و سفید است. برندهای معتبر و شناخته شده در سیستم مدار بسته دارای قابلیت دید در شب مناسبی هستند. برای انتخاب بهترین آن‌ها باید به نوع کاربری و نیازهای خود توجه کنید.

انواع دید در شب دوربین‌های مداربسته

همانطور که گفته شد دید در شب در دوربین مدار بسته به دو نوع سیاه سفید و رنگی تقسیم می‌شود. هر یک از این دو نوع دید در شب نیز دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه به بررسی انواع دید در شب رنگی و سیاه سفید می‌پردازیم.

انواع دید در شب سیاه و سفید

دوربین دید در شب IR: دوربین‌های دید در شب IR از ال‌ ای‌ دی‌های مادون قرمز استفاده می‌کنند. این ال ای دی‌ها بدون جلب توجه و ایجاد نور آشکار در شب کار می‌کنند. تصاویر دوربین مدار بسته IR در شب به صورت سیاه و سفید ضبط می‌شود. در تکنولوژی IR بیشترین تمرکز نور در بخش مرکزی تصویر است. همچنین گرمای تولید شده توسط LEDهای این دوربین‌ها باعث چسبیدن حشرات به لنز دوربین می‌شود.

دوربین دید در شب EXIR: نوع دیگر دید در شب سیاه و سفید در دوربین‌های مداربسته، EXIR نام دارد. این تکنولوژی اولین بار توسط شرکت هایک ویژن به بازار ارائه شد. EXIR نیز دارای LEDهایی برای روشنایی و تشکیل تصویر است. در این نوع دید در شب، نور IR تقویت شده و به صورت یکنواخت در تمام قسمت‌های تصویر پخش می‌شود. تصاویر ضبط شده در شب در این نوع دید در شب نیز به صورت سیاه و سفید است. کیفیت تصاویر در دوربین‌های EXIR در مقایسه با تصاویر دوربین‌های IR دارای کیفیت بالاتری است.

دید در شب‌های سیاه و سفید

انواع دید در شب رنگی

دوربین مداربسته دید در شب STARLIGHT: یکی از انواع دید در شب‌های رنگی، دید در شب STARLIGHT است. جزئیات در تصاویر رنگی در مقایسه با تصاویر سیاه و سفید بیشتر است. قیمت دوربین‌های Starlight در مقایسه با دوربین‌های دید در شب سیاه و سفید گران‌تر است.

دوربین دید در شب ColorVu: دوربین‌های دارای تکنولوژی ColorVu از لنز و سنسورهای قوی برخوردار هستند. تصاویری که توسط دوربین‌های ColorVu در شب ضبط می‌شوند مانند تصاویر ثبت شده در روز دارای کیفیت بالایی هستند.

دید در شب Warm Light در دوربین مداربسته: یکی دیگر از انواع دید در شب‌های رنگی دوربین مداربسته  Warm Light نام دارد. برخلاف دیگر دوربین‌های دید در شب که دارای نور نامرئی هستند، این دوربین‌ها از دو چراغ در زیر لنز خود استفاده می‌کنند. نور این چراغ‌ها مرئی و قابل مشاهده هستند.

دید در شب Spotlight در دوربین مداربسته: دوربین دید در شب Spotlight یک دوربین بسیار قوی در جلوگیری از سرقت است. این دوربین‌ها دارای چراغ‌های متحرک و قابلیت تشخیص حرکت هستند. به صورتی که هنگام وقوع موارد مشکوک در محیط، شروع به ضبط تصاویر می‌کنند. همچنین این دوربین‌ها از قابلیت صحبت کردن و آژیر کشیدن نیز برخوردار هستند.

مقایسه تصویر دید در شب رنگی و سیاه و سفید

مقایسه دید در شب رنگی و سیاه و سفید

بهترین دوربین مداربسته دید در شب رنگی

در قسمت قبل دید در شب‌های رنگی در دوربین مداربسته را معرفی کردیم. برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته دید در شب رنگی باید به نیازهای خود توجه کنید. اگر قصد دارید تا دوربین مداربسته شما بدون جلب توجه و به صورت مخفی تصاویر در شب را ثبت کند، باید از بین دوربین‌های Starlight، ColorVU و Spotlight دوربین خود را انتخاب کنید. اما اگر مرئی و یا نامرئی بودن نور دید در شب اهمیتی ندارد می‌توانید از دوربین مداربسته Warm Light استفاده کنید. اگر به دنبال یک دوربین پیشرفته و بسیار قوی هستید، می‌توانید دوربین Spotlight را انتخاب کنید. با استفاده از این دوربین می‌توانید از قابلیت‌هایی مانند صحبت کردن در محیط و تشخیص حرکت استفاده کنید.

قیمت دوربین مدار بسته دید در شب داهوا

داهوا یکی از محبوب‌ترین تولید‌کنندگان دوربین مداربسته در بین کاربران است. این شرکت دارای دوربین‌های مداربسته در تکنولوژی و مدل‌های مختلف است. همه دوربین‌های داهوا دارای قابلیت دید در شب هستند. اما نوع دید در شب در انواع دوربین‌ها متفاوت است. قیمت دوربین مدار بسته دید در شب داهوا با توجه به نوع دوربین، دید در شب و قابلتی‌های دوربین متغیر است. برخی از دوربین‌های داهوا دارای دید در شب رنگی و برخی دیگر دارای دید در شب سیاه و سفید هستند. در لینک زیر می‌توانید قیمت انواع دوربین مداربسته دید در شب داهوا را مشاهده کنید.

قیمت دوربین مداربسته داهوا

دوربین مدار بسته دید در شب پلاک خوان

بیش از 90 درصد از دوربین‌های مداربسته موجود در بازار دارای قابلیت دید در شب هستند. فقط نوع دید در شب مورد نیاز کاربر باید تعیین شود. دوربین مدار بسته دید در شب پلاک خوان باید دارای کیفیت و وضوح تصویر بالایی باشد. اگر می‌خواهید تصاویر پلاک خودرو در تصویر به صورت واضح نمایش داده شود باید به کیفیت تصویر و قابلیت‌های بهبود کیفیت تصویر مانند BLC توجه کنید. قابلیت BLC از تاثیر نور چراغ‌های خودرو بر روی تصاویر جلوگیری می‌کند. ممکن است برخی از کاربران به دنبال تشخیص و توانایی خواندن پلاک در دوربین مدار بسته باشند. در این صورت باید از دوربین دید در شب با قابلیت تشخیص پلاک خودرو استفاده کنید.

برد دید در شب در دوربین‌ها چقدر است؟

عمق دیدی که دوربین مداربسته قادر به نمایش تصاویر در شب است را برد دید در شب دوربین مداربسته می‌گویند. برد دید در شب در دوربین‌های مداربسته به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال نوع LEDها، میزان حساسیت سنسور تصویر به نور مادون قرمز و نور محیط تعیین کننده میزان برد دید در شب هستند. دوربین‌های مداربسته دید در شب دارای برد‌های مختلفی هستند. این مقدار در دیتاشیت دوربین ذکر شده است. برد در دوربین‌ها 10، 20، 30 متر و… است. اگر به دنبال دوربین مداربسته با برد دید در شب بالا هستید می‌توانید از دوربین‌های دارای دید در شب لیزری استفاده کنید. دوربین‌های دید در شب لیزری دارای برد دید در شب تا 800 متر نیز هستند. این دوربین‌ها از نوع دید در شب سیاه و سفید هستند.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت
ادامه مطلب
AGC در دوربین مداربسته
ادامه مطلب
دوربین مداربسته چراغ دار
ادامه مطلب

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. به سایت داهوا مراجعه کنید و لیست قیمت محصولات را دریافت کنید. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در شیراز بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس نمایندگی داهوا

3.7/5 - (3 امتیاز)