همانطور که همه ما میدانیم اغلب جرم و جنایات در شب اتفاق می افتد. از این رو ضبط تصاویر دوربین های مداربسته در شب برای حفظ امنیت و نظارت دارای اهمیت ویژه ای است. یکی از نکات مهم در انتخاب دوربین مداربسته وجود قابلیت دید در شب دوربین مداربسته است. دید در شب در دوربین مداربسته به صورت رنگی و سیاه و سفید وجود دارد. از انواع دید در شب در دوربین های مداربسته می توان به IR، EXIR، Starlight و… اشاره کرد. در این مقاله به انواع دید در شب، بهترین دوربین مداربسته دید در شب و قیمت آن می پردازیم.

در این مقاله می خوانید:

 • دید در شب دوربین مداربسته
 • انواع دید در شب دوربین های مداربسته
 • بهترین دوربین مداربسته دید در شب
 • برد دید در شب چیست؟
 • دوربین مداربسته دید در شب داهوا
 • قیمت دوربین مداربسته دید در شب

دید در شب دوربین مداربسته

تصاویر در دوربین های مداربسته به وسیله نور شکل می گیرند. در روز و یا در محیط هایی با روشنایی مناسب تصاویر به راحتی شکل می گیرند. اما در محیط های تاریک امکان تشکیل تصویر وجود ندارد. با پیشرفت تکنولوژی برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته در شب و تاریکی این قابلیت به دوربین ها اضافه شد. دوربین های مداربسته دید در شب دارای LED هایی هستند. این LED ها در شب و نور کم به طور خودکار روشن شده و نور کافی برای ایجاد تصویر را تامین می کنند. توجه داشته باشید این نور توسط چشم انسان قابل مشاهده نیست. امروزه تقریبا انواع دوربین های مداربسته دارای قابلیت دید در شب هستند. اما نوع دید در شب در انواع دوربین مداربسته متفاوت است.

انواع دید در شب دوربین های مداربسته

همانطور که گفته شد به طور کلی دید در شب در دوربین های مداربسته به دو نوع رنگی و سیاه و سفید تقسیم می شود. هر یک از این دو نوع دید در شب نیز دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

دید در شب سیاه و سفید

دید در شب IR و EXIR از نوع دید در شب سیاه و سفید دوربین مداربسته هستند.

 • دوربین دید در شب IR: دوربین های IR از ال ای دی های مادون قرمز استفاده می کنند. این ال ای دی ها بدون جلب توجه و ایجاد نور آشکار در شب کار می کنند. تصاویر دوربین مداربسته IR در شب به صورت سیاه و سفید ضبط می شود. در تکنولوژی IR بیشترین تمرکز نور در بخش مرکزی تصویر است. همچنین گرمای تولید شده توسط LED های این دوربین ها باعث چسبیدن حشرات به لنز دوربین می شود.
 • دوربین دید در شب EXIR: نوع دیگر دید در شب سیاه و سفید در دوربین های مداربسته، EXIR نام دارد. این تکنولوژی اولین بار توسط شرکت هایک ویژن به بازار ارائه شد. EXIR نیز دارای LED هایی برای روشنایی و تشکیل تصویر است. در این نوع دید در شب نور IR تقویت شده و نور به صورت یکنواخت در تمام قسمت های تصویر وجود دارد. تصاویر ضبط شده در شب در این نوع دید در شب نیز به صورت سیاه و سفید است. کیفیت تصاویر در دوربین های EXIR در مقایسه با تصاویر دوربین های IR به مراتب بهتر است.
دوربین دید در شب EXIR و IR

دید در شب رنگی

از انواع دوربین مداربسته دید در شب رنگی می توان به دید در شب های STARLIGHT، Color Vu، Warm Light و Spot Light اشاره کرد.

 • دوربین مداربسته دید در شب STARLIGHT: تصاویر در این تکنولوژی به صورت رنگی ضبط می شوند. قطعا جزئیات در تصاویر رنگی در مقایسه با تصاویر سیاه و سفید بیشتر است. قیمت دوربین های Starlight نسبت به دوربین های دید در شب سیاه و سفید گران تر است.
 • دوربین دید در شب ColorVu: دوربین های دارای تکنولوژی ColorVu دارای لنز و سنسورهای قوی هستند. تصاویری که توسط دوربین های ColorVu در شب ضبط می شوند مانند تصاویر در روز دارای کیفیت بالایی هستند.
 • دید در شب Warm Light دوربین مداربسته: یکی دیگر از انواع دوربین های دید در شب رنگی Warm Light نام دارد. برخلاف دیگر دوربین های دید در شب که دارای نور نامرئی هستند، این دوربین ها از دو چراغ در زیر لنز خود استفاده می کنند. نور این چراغ ها مرئی و قابل مشاهده هستند.
 • دید در شب Spotlight در دوربین مداربسته: دوربین دید در شب Spotlight یک دوربین بسیار قوی در جلوگیری از سرقت است. این دوربین ها دارای چراغ های متحرک و قابلیت تشخیص حرکت هستند. به صورتی که هنگام وقوع موارد مشکوک شروع به ضبط تصاویر می کنند. همچنین این دوربین ها دارای قابلیت صحبت کردن و آژیر کشیدن را نیز هستند.

بهترین دوربین مداربسته دید در شب

ابتدا باید بدانید که به دنبال بهترین دید در شب در دوربین مداربسته هستید یا به دنبال بهترین دوربین مداربسته دید در شب؟

برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته دید در شب باید علاوه بر نوع دید در شب به نکات مختلف دیگری نیز توجه کنید. در اینجا باید با توجه به نوع کاربری خود به کیفیت تصاویر، نوع تکنولوژی، لنز دوربین، برند، نوع بدنه و نوع دید در شب دوربین مداربسته توجه کنید. اما اگر به دنبال بهترین دید در شب در دوربین مداربسته هستید باید به انواع دید در شب توجه کنید. در قسمت قبلی انواع دید در شب را شرح دادیم. برای انتخاب بهترین آن ها باید به نوع کاربری و نیازهای خود توجه کنید. اگر به دنبال یک دوربین با تصاویر رنگی در شب هستید می توانید بر اساس نیازهای خود یکی از دوربین های مداربسته دید در شب رنگی را انتخاب کنید.

مقایسه تصویر دید در شب دوربین های مداربسته

دوربین مداربسته دید در شب

برد دید در شب چیست؟

عمق دیدی که دوربین مداربسته قادر به نمایش تصاویر در شب است را برد دید در شب دوربین مداربسته می گویند. برد دید در شب در دوربین های مداربسته به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال نوع LED ها، میزان حساسیت سنسور تصویر به نور مادون قرمز و نور محیط تعیین کننده میزان برد در دید در شب هستند. دوربین های مداربسته دید در شب دارای برد های مختلفی هستند. این دوربین ها دارای بردهای 10، 20، 30 متر و… هستند. اگر به دنبال دوربین مداربسته با برد دید در شب بالا هستید می توانید از دوربین های دارای دید در شب لیزری استفاده کنید.

دوربین مداربسته دید در شب داهوا

داهوا یکی از محبوب ترین تولید کنندگان دوربین مداربسته است. این شرکت دارای انواع مختلفی از دوربین مداربسته است. دوربین های داهوا با دو تکنولوژی آنالوگ و دیجیتال تولید می شوند. برند dahua دارای محصولات مختلف با قابلیت دید در شب است. تمام دوربین های داهوا دارای قابلیت دید در شب نیز هستند. اما نوع دید در شب در انواع دوربین ها متفاوت است. برخی از دوربین های این برند دارای دید در شب رنگی و برخی دیگر دارای دید در شب سیاه و سفید هستند.

قیمت دوربین مدار بسته دید در شب داهوا

به این مطلب امتیاز دهید 🙂