اغلب جرم و جنایات در شب اتفاق می‌افتد. بنابراین ضبط تصاویر دوربین‌های مداربسته در شب برای حفظ امنیت و نظارت بیشتر دارای اهمیت ویژه‌ای است. یکی از قابلیت‌های مهم در دوربین‌های مداربسته، قابلیت دید در شب دوربین است. زیرا در شب و تاریکی نور کافی برای ثبت تصاویر وجود ندارد. دوربین های مداربسته از دید در شب‌های مختلفی استفاده می‌کنند. در این مقاله به بررسی انواع دید در شب می‌پردازیم تا بتوانید به راحتی بهترین دوربین مداربسته دید در شب را انتخاب کنید.

در این مقاله می خوانید:

یکی از قابلیت‌های مهم در دوربین‌های مداربسته، قابلیت دید در شب دوربین است. زیرا در شب و تاریکی نور کافی برای ثبت تصاویر وجود ندارد. دوربین‌های مداربسته از دید در شب‌های مختلفی استفاده می‌کنند. در این مقاله به بررسی انواع دید در شب می‌پردازیم تا بتوانید به راحتی بهترین دوربین مداربسته دید در شب را انتخاب کنید.

در این مقاله می خوانید:

دید در شب دوربین مداربسته چیست؟

تصاویر در دوربین‌های مداربسته به وسیله نور تشکیل می‌شوند. در محیط‌هایی که از روشنایی مناسب برخوردار باشند، تصاویر به راحتی تشکیل و نمایش داده می‌شوند. اما در محیط‌های تاریک امکان تشکیل تصاویر با کیفیت وجود ندارد. با پیشرفت تکنولوژی برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته در شب و تاریکی قابلیت دید در شب به دوربین‌ها اضافه شد. دوربین‌های مداربسته دید در شب برای تشکیل تصاویر از LED استفاده می‌کنند. این LED ها در شب و نور کم به طور خودکار روشن شده و نور کافی برای ایجاد تصویر را تامین می‌کنند. توجه داشته باشید این نور توسط چشم انسان قابل مشاهده نیست. دوربین‌های مداربسته امروزی همه دارای ویژگی دید در شب هستند. بهترین دوربین مداربسته دید در شب یا بهترین دید در شب در دوربین مداربسته؟ این دو موضوع با توجه به هدف و نیاز مخاطب با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه به بررسی جداگانه هر یک می‌پردازیم.

بهترین دوربین مداربسته دید در شب

اگر به دنبال بهترین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب هستید، باید علاوه بر نوع دید در شب به نکات مختلف دیگری نیز توجه داشته باشید. برای انتخاب بهترین دوربین دید در شب باید با توجه به نوع کاربری خود علاوه بر انتخاب بهترین دید در شب به کیفیت تصاویر، نوع تکنولوژی، لنز دوربین، برند و نوع بدنه دوربین مداربسته نیز توجه کنید. هنگام خرید بهترین دوربین مداربسته دید در شب برند دوربین می‌تواند در کیفیت تصاویر و کیفیت دوربین نقش مهمی داشته باشد. خرید دوربین از برند‌های معتبر به طول عمر مفید دوربین مداربسته و جلوگیری از هزینه‌های تعمیر کمک می‌کند. شرکت داهوا دارای دوربین‌های مداربسته دید در شب با کیفیت بالا است. برای اطلاع از قابلیت دید در شب دوربین می‌توانید به دیتاشیت دوربین مدار بسته مراجعه کنید.

بهترین دید در شب دوربین مداربسته

اما اگر به دنبال بهترین دید در شب در دوربین مداربسته هستید باید به انواع دید در شب توجه کنید. با توجه به اینکه دید در شب‌ها به دو صورت رنگی و سیاه و سفید هستند، می‌توانید با توجه به نیازهای کاربری خود، دید در شب دوربین را انتخاب کنید. در برخی از کاربری‌ها نیاز به مشاهده تصاویر به صورت رنگی و با جزئیات بیشتر وجود دارد. بنابراین بهترین انتخاب، دید در شب رنگی است. در مقابل در برخی از کاربری‌ها دید در شب سیاه و سفید نیز می‌تواند انتظارات کاربر را تامین کند. قیمت دوربین مدار بسته دید در شب رنگی گرانتر از دید در شب سیاه و سفید است. برندهای معتبر و شناخته شده در سیستم مدار بسته دارای قابلیت دید در شب مناسبی هستند. برای انتخاب بهترین آن ها باید به نوع کاربری و نیازهای خود توجه کنید.

قیمت دوربین مدار بسته دید در شب داهوا

داهوا یکی از محبوب‌ترین تولید‌کنندگان دوربین مداربسته است. این شرکت دارای دوربین‌های مداربسته با تکنولوژی و مدل‌های مختلف است. همه دوربین‌های داهوا دارای قابلیت دید در شب هستند. اما نوع دید در شب در انواع دوربین‌ها متفاوت است. برخی از دوربین‌های داهوا دارای دید در شب رنگی و برخی دیگر دارای دید در شب سیاه و سفید هستند.

قیمت دوربین مداربسته دید در شب داهوا

انواع دید در شب دوربین های مداربسته

دید در شب‌ها در دوربین مدار بسته به دو نوع سیاه سفید و رنگی تقسیم می‌شوند. هر یک از این دو نوع دید در شب نیز دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

دید در شب‌های سیاه و سفید

دوربین دید در شب IR: دوربین‌های دید در شب IR از ال‌ ای‌ دی‌های مادون قرمز استفاده می‌کنند. این ال ای دی‌ها بدون جلب توجه و ایجاد نور آشکار در شب کار می‌کنند. تصاویر دوربین مدار بسته IR در شب به صورت سیاه و سفید ضبط می‌شود. در تکنولوژی IR بیشترین تمرکز نور در بخش مرکزی تصویر است. همچنین گرمای تولید شده توسط LED های این دوربین‌ها باعث چسبیدن حشرات به لنز دوربین می‌شود.

دوربین دید در شب EXIR: نوع دیگر دید در شب سیاه و سفید در دوربین‌های مداربسته، EXIR نام دارد. این تکنولوژی اولین بار توسط شرکت هایک ویژن به بازار ارائه شد. EXIR نیز دارای LED هایی برای روشنایی و تشکیل تصویر است. در این نوع دید در شب نور IR تقویت شده و نور به صورت یکنواخت در تمام قسمت‌های تصویر وجود دارد. تصاویر ضبط شده در شب در این نوع دید در شب نیز به صورت سیاه و سفید است. کیفیت تصاویر در دوربین‌های EXIR در مقایسه با تصاویر دوربین‌های IR به مراتب بهتر است.

دید در شب‌های سیاه و سفید

دید در شب‌های رنگی

دوربین مداربسته دید در شب STARLIGHT: یکی از انواع دید در شب‌های رنگی، دید در شب STARLIGHT است. قطعا جزئیات در تصاویر رنگی در مقایسه با تصاویر سیاه و سفید بیشتر است. قیمت دوربین های Starlight در مقایسه با دوربین‌های دید در شب سیاه و سفید گران‌تر است.

دوربین دید در شب ColorVu: دوربین‌های دارای تکنولوژی ColorVu دارای لنز و سنسورهای قوی هستند. تصاویری که توسط دوربین‌های ColorVu در شب ضبط می‌شوند مانند تصاویر در روز دارای کیفیت بالایی هستند.

دید در شب Warm Light در دوربین مداربسته: یکی دیگر از انواع دید در شب‌های رنگی دوربین مداربسته  Warm Light نام دارد. برخلاف دیگر دوربین‌های دید در شب که دارای نور نامرئی هستند، این دوربین‌ها از دو چراغ در زیر لنز خود استفاده می‌کنند. نور این چراغ‌ها مرئی و قابل مشاهده هستند.

دید در شب Spotlight در دوربین مداربسته: دوربین دید در شب Spotlight یک دوربین بسیار قوی در جلوگیری از سرقت است. این دوربین‌ها دارای چراغ‌های متحرک و قابلیت تشخیص حرکت هستند. به صورتی که هنگام وقوع موارد مشکوک شروع به ضبط تصاویر می‌کنند. همچنین این دوربین‌ها از قابلیت صحبت کردن و آژیر کشیدن نیز برخوردار هستند.

مقایسه تصویر دید در شب رنگی و سیاه و سفید

مقایسه دید در شب رنگی و سیاه و سفید

برد دید در شب دوربین‌ها چقدر است؟

عمق دیدی که دوربین مداربسته قادر به نمایش تصاویر در شب است را برد دید در شب دوربین مداربسته می‌گویند. برد دید در شب در دوربین‌های مداربسته به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال نوع LED ها، میزان حساسیت سنسور تصویر به نور مادون قرمز و نور محیط تعیین کننده میزان برد در دید در شب هستند. دوربین‌های مداربسته دید در شب دارای برد‌های مختلفی هستند. این مقدار در دیتاشیت دوربین ذکر شده است. برد در دوربین‌ها 10، 20، 30 متر و… است. اگر به دنبال دوربین مداربسته با برد دید در شب بالا هستید می‌توانید از دوربین‌های دارای دید در شب لیزری استفاده کنید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. به سایت داهوا مراجعه کنید و لیست قیمت محصولات را دریافت کنید. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در شیراز بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس نمایندگی داهوا

3/5 - (2 امتیاز)