وارم لایت و استارلایت دو قابلیت دید در شب در دوربین مداربسته هستند. تصاویر هر دو نوع دوربین وارم لایت و استارلایت در شب نیز به صورت رنگی نمایش داده می‌شود. تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت چیست؟ دوربین Warm light بهتر است یا Starlight؟ در ادامه با بررسی هر یک از این دوربین‌ها به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

در این مقاله می‌خوانید:

تصاویر در دوربین مداربسته وارم لایت و استارلایت در شب به صورت رنگی نمایش داده می‌شود. تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت چیست؟ دوربین Warm light بهتر است یا Starlight؟ در ادامه با بررسی هر یک از این دوربین‌ها به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

در این مقاله می‌خوانید:

دوربین مداربسته استارلایت

دوربین مداربسته استارلایت

 

دوربین مداربسته استارلایت دارای سنسورهای مخصوصی در اطراف لنز است که به کمک آن‌ها تصاویر در شب و یا محیط‌های تاریک را به خوبی نمایش می‌دهد. این سنسورها وظیفه دریافت نور مورد نیاز در محیط‌های کم نور را دارند. پس از دریاف نور، سپس شرایط نوری و رنگ در تصویر را تقویت می‌شود. سنسورهای دوربین مداربسته استارلایت در مقایسه با دوربین‌های معمولی کمی بزرگتر و دیافراگم آن نیز بازتر است. با استفاده از دوربین مداربسته استارلایت می‌توانید تصاویر محیط در شب و تاریکی را با جزئیات کامل و به صورت رنگی دریافت کنید.

دوربین مداربسته وارم لایت

دوربین مداربسته وارم لایت

 

دوربین مداربسته وارم لایت نیز تصاویر محیط در شب و نور کم را به صورت رنگی ثبت می‌کند. این تکنولوژی با استفاده از نور مرئی کار می‌کند. دوربین‌های مداربسته دید در شب سیاه و سفید از LED های مادون قرمز برای ثبت تصاویر در نور کم استفاده می‌کنند. دوربین مداربسته warmlight به جای ال ای دی مادون قرمز از ال ای دی‌های Ultra-bright array LED استفاده می‌کند. در زیر لنز دوربین وارم لایت چراغ‌هایی وجود دارد که نور مورد نیاز را تامین می‌کنند. این چراغ‌ها همان ال ای دی های Ultra-bright array LED هستند. به عبارت دیگر نور مورد نیاز در دوربین وارم لایت به وسیله نور مرئی پروژکتورها تامین می‌شود.

تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت

دوربین‌های مداربسته دید در شب رنگی دارای انواع مختلفی هستند. دوربین وارم لایت و استارلایت نیز از انواع دوربین‌های دید در شب رنگی هستند. این دو دوربین تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. مهم‌ترین تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت در نحوه عملکرد آن‌ها است. دوربین مداربسته Starlight با استفاده از نور نامرئی، تصاویر در شب را ثبت می‌کند. این دوربین به وسیله سنسورهایی با حساسیت بسیار بالا به نور باعث ثبت تصاویر در تاریکی می‌شوند. در صورتی که همانطور که گفته شد دوربین وارم لایت با استفاده از نور مرئی، تصاویر دوربین را ثبت می‌کند. پس یک تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت در استفاده از نور مرئی و نامرئی است. دوربین‌های مداربسته وارم لایت قادر به تشخیص حرارت نیز هستند. اما دوربین STARLIGHT فاقد قابیلت تشخیص حرارت است.

تفاوت دیگر این دو دوربین در نوع کاربری آن‌ها است. دوربین‌های مداربسته استارلایت به دلیل استفاده از نور نامرئی در محیط جلب توجه نمی‌کنند. در صورتی که دوربین‌های وارم لایت با نور مرئی می‌توانند باعث جلب توجه شوند. بنابراین در پروژه‌هایی که نیاز است تا دوربین در دید نباشد، نمی‌توان از دوربین مداربسته وارم لایت استفاده کرد.

تفاوت سنسورها در دوربین وارم لایت و استارلایت

یک تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت در نوع سنسور تصویر آن‌ها است. سنسور تصویر در دوربین وارم لایت CMOS است. اما دوربین‌های مداربسته استارلایت از سنسور تصویر CCD استفاده می‌کنند. این دو نوع حسگر تصویر با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. به طور مثال تصاویر در دوربین‌های مداربسته با سنسور CCD دارای کیفیت بیشتری از سنسور CMOS هستند. برای اطلاع بیشتر درباره سنسورهای تصویر دوربین مداربسته و تفاوت آن‌ها با یکدیگر به مقاله سنسور دوربین مداربسته مراجعه کنید. جذب نور در دوربین‌های وارم لایت بیشتر است. در نتیجه این دوربین‌ها قادر به ثبت تصاویر در شرایط نوری بسیار ضعیف نیز هستند.

قیمت دوربین وارم لایت و استارلایت

در تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت می‌توان به قیمت این دو دوربین اشاره کرد. به طور کلی قیمت دوربین‌های مداربسته بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. این بدین معنی است که تنها نوع دید در شب وارم لایت و استارلایت تعیین کننده قیمت دوربین مدار بسته نیست. عوامل تاثیر گذار در قیمت دوربین مداربسته شامل برند، نوع دوربین، تکنولوژی، کیفیت تصویر، نوع لنز و… بستگی دارد. می‌توان گفت به طور کلی قیمت دوربین‌های مداربسته وارم لایت در مقایسه با استارلایت گران‌تر است. برند داهوا دارای انواع دوربین مداربسته با دید در شب Starlight و Warmlight است. برای مشاهده قیمت انواع دوربین مدار بسته داهوا می‌توانید وارد لینک زیر شوید و با مطالعه قسمت Night Vision Distance دوربین، نوع دید در شب دوربین را مشاهده کنید. همچنین برای مشاوره و راهنمایی خرید با شماره 88500020-021 تماس بگیرید.

لیست قیمت داهوا

تفاوت در کاربرد دوربین وارم لایت و استارلایت

از هر دو دوربین مداربسته وارم لایت و استارلایت می‌توان در پروژه‌هایی که نیاز به ثبت تصاویر در شب به صورت رنگی دارند، استفاده کنید. اما به دلیل تفاوت دوربین وارم لایت و استارلایت در استفاده از نور مرئی و نامرئی ممکن است برخی از افراد به دنبال در دسترس نبودن دوربین باشند. بنابراین استفاده از دوربین وارم لایت، ممکن است گزینه مناسبی برای همه کاربران نباشد. در برخی از کاربری‌ها که حساسیت بالایی دارند، نیاز است تا دوربین در دید نباشد و جلب توجه نکند. همچنین برخی از کاربران می‌گویند جلب توجه توسط نور مرئی دوربین باعث صدمه زدن و آسیب رساندن به دوربین می‌شود.

دوربین Warmlight بهتر است یا Starlight

در پاسخ به این سوال که دوربین وارم لایت بهتره یا استارلایت، باید بگوییم هر یک از دوربین‌های وارم لایت و استارلایت دارای مزایا و معایبی هستند. در واقع نوع کاربری و نیازهای کاربر است که تعیین می‌کند دوربین مداربسته Warmlight بهتر است یا Starlight. هنگام انتخاب دوربین مداربسته وارم لایت و استارلایت به محل نصب دوربین، نوع کاربری، نیازها و بودجه خود توجه کنید. اگر نیاز به ثبت تصاویر در محیطی دارید که نمی‌خواهید دوربین در دسترس و دید عموم باشد، از دوربین مداربسته استارلایت استفاده کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که دوربین‌های وارم لایت در محیط‌هایی با تاریکی مطلق نیز قادر به ارائه تصاویر با کیفیت هستند. همچنین هنگام خرید علاوه بر نوع دید در شب باید به عوامل دیگری مانند کیفیت تصویر، نوع دوربین، تکنولوژی تحت شبکه و آنالوگ، سایر قابلیت‌های دوربین و… نیز توجه کنید.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

دوربین مداربسته چراغ دار
ادامه مطلب
ادامه مطلب
دوربین مداربسته Full Color داهوا
ادامه مطلب
4.5/5 - (2 امتیاز)