شرکت داهوا دارای انواع دوربین مداربسته برای کاربری‌های مختلف است. از مهمترین مشخصات دوربین‌های داهوا می‌توان به کیفیت و طول عمر بالای آن‌ها اشاره کرد. سیستم مداربسته Dahua را می‌توانید از نمایندگی‌های دوربین داهوا در سراسر کشور خریداری کنید. در این مقاله قصد داریم تا به مقایسه انواع دوربین داهوا و معرفی پرفروش‌ترین دوربین‌های داهوا بپردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

مقایسه انواع دوربین داهوا بر اساس تکنولوژی

برای مقایسه انواع دوربین داهوا ابتدا به سراغ تکنولوژی این دوربین‌ها می‌رویم. شرکت داهوا دوربین‌های مدار بسته خود را در دو تکنولوژی آنالوگ و تحت شبکه تولید می‌کند. در ادامه به مقایسه دوربین‌های داهوا با تکنولوژی تحت شبکه و آنالوگ می‌پردازیم.

دوربین مداربسته آنالوگ داهوا: دوربین‌های مداربسته داهوا با تکنولوژی آنالوگ در بستر کابل کواکسیال تصاویر را منتقل می‌کنند. این دوربین‌ها از دستگاه DVR برای ضبط تصاویر خود استفاده می‌کنند. دوربین‌های آنالوگ HDCVI داهوا در مقایسه با دوربین‌های تحت شبکه IP دارای قیمت پایین‌تری هستند. از دوربین HDCVI داهوا برای دوربین مداربسته خانگی و کاربری‌های کوچک می‌توان استفاده کرد.

دوربین مداربسته تحت شبکه داهوا: دوربین داهوا با تکنولوژی تحت شبکه تصاویر را در بستر شبکه منتقل می‌کند. همچنین تصاویر در سیستم تحت شبکه توسط دستگاه ضبط nvr ضبط می‌شوند. دوربین‌های تحت شبکه دارای کیفیت تصویر بالاتر و تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری هستند. از انواع دوربین تحت شبکه داهوا می‌توان، دوربین تشخیص چهره داهوا، دوربین پلاک خوان و دوربین بیسیم را نام برد. اغلب در پروژه‌های حساس و بزرگتر از دوربین‌های IP داهوا استفاده می‌شود.

مقایسه کیفیت تصویر انواع دوربین‌ مداربسته داهوا

مهم‌ترین نکته در دوربین‌های مدار بسته، کیفیت تصویر دوربین است. داهوا دارای انواع دوربین مدار بسته با کیفیت تصاویر مختلف است. دوربین‌های داهوا دارای کیفیت تصاویر 2، 4، 5، 6، 8 و 12 مگاپیکسل هستند. هر چه رزولوشن دوربین بیشتر باشد، کیفیت و وضوح تصاویر نیز بیشتر می‌شود. با توجه به نوع کاربری خود می‌توانید مقایسه انواع دوربین داهوا بر اساس کیفیت تصویر را بررسی کرده و دوربین مداربسته مناسب را انتخاب کنید.

اغلب برای کاربری‌های کوچک مانند منازل، شرکت‌های کوچک و… از دوربین‌های 2 تا 4 مگاپیکسل استفاده می‌کنند. همچنین در پروژه‌هایی که کاربر به مشاهده جزئیات بیشتری در تصاویر نیاز دارد از دوربین‌های داهوا با کیفیت تصاویر بالاتر استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید رزولوشن دوربین در کیفیت تصاویر تاثیرگذار است، اما رزولوشن تنها عامل تاثیرگذار بر روی کیفیت تصویر نیست. عوامل دیگری مانند قابلیت دید در شب، قابلیت‌های بهبود کیفیت تصاویر مانند WDR ،DWDR ،HLC و BLC در دوربین مداربسته نیز بر روی کیفیت تصاویر تاثیرگذار هستند.

شکل ظاهری دوربین‌های Dahua

در این قسمت به مقایسه انواع دوربین داهوا بر اساس شکل ظاهری می‌پردازیم. به طور کلی دوربین‌های داهوا بر اساس شکل ظاهری به 3 دسته دوربین بولت، دوربین دام و دوربین اسپید دام تقسیم می‌شوند.

1- دوربین بولت داهوا: دوربین‎‌های بولت داهوا دارای شکل ظاهری استوانه‌ای شکل هستند. این دوربین‌ها دارای مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی نامناسب، رطوبت، گرد و غبار و… هستند. به همین دلیل دوربین‌های بولت اغلب در فضاهای بیرونی نصب می‌شوند. دوربین مداربسته بولت آنالوگ DH-HAC-HFW1200DP-0360B-S5 و دوربین مداربسته بولت تحت شبکه DH-IPC-HFW1230S-0280B-S5 از دوربین‌های بولت داهوا با قیمت مناسب هستند. کیفیت تصویر در این دو دوربین 2 مگاپیکسل است.

مقایسه شکل ظاهری دوربین‌های Dahua

2- دوربین دام داهوا: شکل ظاهری دوربین‌های دام، گنبدی شکل است. این دوربین‌ها اغلب در فضاهای داخلی و بر روی سقف نصب می‌شوند. دوربین‌های مداربسته دام داهوا به دو دسته تقسیم می‌شوند. یک دسته دوربین‌هایی که دارای کاور شیشه‌ای هستند و دسته دیگر دوربین‌های فاقد کاور شیشه‌ای که Turret نامیده می‌شوند. دوربین‌های DH-HAC-T2A21P-0280B و DH-IPC-HDW1230T1P-0280B-S5 از انواع دوربین‌های دام داهوا با کیفیت تصویر 2 مگاپیکسل هستند.

مقایسه شکل ظاهری دوربین‌های Dahua

3- دوربین اسپید دام داهوا: اسپید دام‌ها دوربین‌های مداربسته چرخشی و گردان هستند. این دوربین‌ها قادر به چرخش به جهت‌های مختلف به صورت عمودی و افقی هستند. از دوربین اسپید دام یا ptz داهوا در پروژه‌های وسیع استفاده می‌شود. زیرا این دوربین قادر به پوشش زوایای مختلفی از محیط است. توجه داشته باشید که دوربین اسپید دام قادر به پوشش زوایای مختلف در یک زمان نیست.

مقایسه شکل ظاهری دوربین‌های Dahua

دوربین داهوا در کاربری‌های مختلف

‌دوربین‌های داهوا با توجه به نوع، مدل و تکنولوژی‌های موجود در دوربین در انواع پروژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع دوربین مداربسته داهوا را می‌توانید در کاربری‌های داخلی، فضای باز، اداری، مسکونی، صنعتی و… نصب کنید. برای انتخاب بهترین دوربین داهوا باید با توجه به نوع کاربری خود، مقایسه انواع دوربین داهوا را انجام دهید. در کاربری‌های کوچک مانند منازل مسکونی، شرکت و ادارات، داخل مغازه‌ها و… می‌توانید از دوربین‌های دام با تکنولوژی آنالوگ و کیفیت تصاویر 2 یا 4 مگاپیکسل استفاده کنید. حال اگر قصد نصب دوربین در محیط بیرونی چنین پروژه‌هایی را دارید می‌توانید دوربین خود را از بین دوربین‌های بولت با این ویژگی‌ها انتخاب کنید.

برای کاربری‌های بزرگ و حساس که نیاز به قابلیت‌هایی مانند تشخیص پلاک خودرو، تشخیص چهره و…. دارید از انواع دوربین دام، بولت و اسپیددام با تکنولوژی IP استفاده کنید. در پروژه‌های حساس، کیفیت تصاویر نیز دارای حساسیت بیشتری است. در این پروژه‌ها می‌توانید از دوربین‌های مداربسته داهوا با کیفیت تصویر 8 و 12 مگاپیکسل استفاده کنید.

مشخصات دوربین‌های داهوا

از مشخصات دوربین‌های داهوا می‌توان به کیفیت بالای محصولات، فناوری پردازش تصویر، ذخیره سازی در فضای ابری، آنالیز هوشمند، انواع دید در شب و…. اشاره کرد. داهوا دارای سری محصولات مختلف برای کاربری‌های مختلف است. به طور کلی شرکت داهوا، دوربین‌های مدار بسته خود را به سه سری تقسیم بندی کرده است. محصولات داهوا در سه دسته سری Lite، سری Pro و سری Ultra قرار می‌گیرند.

محصولات سری Lite: محصولات و دوربین مداربسته داهوا سری Lite برای کاربری‌های کوچک طراحی شده‌اند. عملکرد این محصولات در حالت مطلوب قرار دارد. کم‌ترین قیمت سیستم‌های مداربسته متعلق به محصولات سری Lite است. دوربین‌های سری Lite دارای ویژگی DWDR برای بهبود کیفیت تصاویر در شرایط نوری خاص هستند. این سری محصولات برای کاربرانی که به دنبال محصول قیمت مناسب برای رفع نیازهای اولیه نظارتی هستند، مناسب است. دستگاه‌های ضبط سری لایت دارای 4، 8 و 16 کانال هستند.

محصولات سری Pro: محصولات سری Pro در مقایسه با سری Lite از قابلیت‌های بیشتری برخوردار هستند. دوربین‌های تحت شبکه و اسپیددام pro دارای قابلیت IVS هستند. قابلیت IVS مخفف عبارت intelligent video surveillance systems است. این قابلیت قادر به شناسایی اشخاص و اشیاء متحرک است. اغلب دوربین‌های مدار بسته داهوا سری Pro دارای قابلیت wdr و زوم اپتیکال هستند. محصولات داهوا سری پرو نیز از قیمت اقتصادی برخوردار هستند. این سری از محصولات داهوا در کاربری‌های متوسط استفاده می‌شوند. دستگاه‌های ضبط سری پرو 8، 16 و 32 کانال با کیفیت ضبط 4k هستند.

محصولات سری Ultra: سری محصولات Ultra داهوا از کیفیت بالا و قابلیت‌های پیشرفته‌ای برخوردار هستند. بهترین و پیشرفته‌ترین محصولات داهوا در دسته Ultra قرار دارند. سری Ultra دارای محصولاتی با قابلیت‌های Smart H.265+، قابلیت IVS، زوم اپتیکال با برد بالا و کیفیت بالای تصاویر است. دوربین‌های سری Ultra دارای بالاترین وضوح تصویر با جزئیات هستند. از محصولات سری اولترا در پروژه‌های بزرگ استفاده می‌شود. دستگاه‌های ضبط در این سری دارای Ultra 32، 64، 128 و 256 کانال هستند.

قیمت دوربین داهوا

نکته دیگری که در مقایسه انواع دوربین داهوا وجود دارد، قیمت دوربین داهوا است. قیمت انواع دوربین داهوا با توجه به عوامل مختلفی مانند کیفیت تصویر، نوع لنز، قابلیت‌های دوربین، نوع دید در شب و… تعیین می‌شود. با ورود به لینک زیر می‌توانید قیمت انواع دوربین داهوا با تکنولوژی تحت شبکه و آنالوگ را مشاهده کنید.

لیست قیمت دوربین داهوا

مطالب پیشنهادی مخاطبین

مقایسه دوربین داهوا با برایتون
ادامه مطلب
مقایسه دوربین داهوا با هایک ویژن
ادامه مطلب
فعالسازی ساتا در دستگاه داهوا
ادامه مطلب
4.5/5 - (2 امتیاز)