برخی از دوربین‌های مداربسته IP دارای حافظه داخلی هستند. این دوربین‌ها را دوربین مداربسته حافظه دار یا دورربین رم خور می‌نامند. تصاویر و اطلاعات در این دوربین‌ها در خود دوربین ذخیره می‌شوند. این دوربین‌ها نوعی دوربین مداربسته بدون DVR و NVR هستند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص دوربین مداربسته دارای کارت حافظه، قیمت دوربین رم خور و…. با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید:

دوربین مداربسته حافظه دار

همانطور که گفته شد دوربین مداربسته حافظه دار دارای تکنولوژی تحت شبکه است. این دوربین‌ها قابلیت نصب SD CARD بر روی دوربین را دارند. بر روی کاتالوگ دوربین‌های مدار بسته با قابلیت نصب کارت حافظه، عبارت SD CARD Slot و یا Micro SD CARD درج شده است. دوربین مداربسته مموری خور بدون نیاز به dvr و nvr، اطلاعات و تصاویر را بر روی کارت حافظه داخلی ذخیره می‌کند. در نتیجه این دوربین‌ها قابلیت ضبط و ذخیره تصاویر بدون نیاز به دستگاه ذخیره کننده را دارند. ظرفیت حافظه در دوربین‌های رم خور متفاوت است. اما توجه داشته باشید که فضای ذخیره سازی در SD CARD ها محدود است و معمولا حافظه آن‌ها کمتر از 32 گیگابایت است. این دوربین‌ها در دو نوع با سیم و دوربین مدار بسته بیسیم حافظه دار تولید می‌شوند.

کاربرد دوربین مداربسته رم خور

برخی از افراد قصد دارند در پروژه‌های خود از تجهیزات کمتری استفاده کنند. به همین دلیل به دنبال دوربین مداربسته‌ای هستند که نه تنها تصاویر را ثبت کند بلکه قادر به ذخیره آن‌ها نیز باشد. دوربین‌های مداربسته حافظه دار اغلب در پروژه‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توانید در کاربری‌هایی مانند منازل مسکونی، شرکت‌های کوچک و… که نیاز به ضبط مداوم ندارید از دوربیم مداربسته رم خور استفاده کنید. زیرا این دوربین‌ها به دلیل محدودیت در ظرفیت حافظه، انتخاب مناسبی برای پروژه‌های بزرگ و یا ضبط 24 ساعته نیستند. توصیه می‌کنیم اگر قصد استفاده دوربین مداربسته حافظه دار برای پروژه‌های بزرگ تر را دارید در کنار دوربین مدار بسته رم خور از دستگاه ضبط و یا سرور نیز استفاده کنید.

مزایای استفاده از دوربین با حافظه داخلی

دوربین مداربسته با حافظه داخلی قابلیت کار به صورت مستقل و بدون نیاز به دستگاه ذخیره را دارد. در پروژه‌هایی که از حساسیت بالا برخوردار هستند، می‌توانید از دوربین‌های مداربسته با حافظه داخلی استفاده کنید. در اینصورت تصاویر دوربین مداربسته علاوه بر هارد دستگاه ضبط بر روی کارت حافظه دوربین نیز ذخیره می‌شود. این روش باعث جلوگیری از قطع ضبط دوربین مداربسته در زمان قطعی شبکه می‌شود. همچنین در صورت خرابی و یا آسیب دیدن دستگاه ضبط، تصاویر از بین نرفته و علاوه بر هارد بر روی حافظه داخلی نیز ذخیره شده‌اند. اگر دوربین مداربسته SD از قابلیت انتقال تصویر برخوردار باشد می‌توان بدون استفاده از دستگاه ذخیره ساز، تصاویر دوربین را بر روی گوشی موبایل نیز تماشا کرد.

معایب دوربین مداربسته حافظه دار

از بین رفتن اطلاعات در صورت سرقت دوربین: یکی از معایب مهمی که در دوربین‌های رم خور وجود دارد، از بین رفتن تمام اطلاعات و تصاویر در صورت خرابی، آسیب دیدن و یا به سرقت رفتن دوربین است. برای جلوگیری از این روش می‌توانید از دستگاه ضبط و یا فضای ابری برای ذخیره اطلاعات استفاده کنید. در صورت استفاده از فضای ابری توجه داشته باشید که دوربین از این قابلیت پشتیبانی کند.

محدودیت در حافظه: یکی دیگر از معایب این دوربین‌ها حافظه محدود SD Cart های دوربین است. این نقطه ضعف باعث می‌شود تا در پروژه‌های بزرگ و کاربری‌هایی که نیاز به ضبط تصاویر به صورت مداوم و 24 ساعته وجود دارد امکان استفاده از دوربین حافظه دار به تنهایی وجود نداشته باشد. در این کاربری‌ها علاوه بر ذخیره تصاویر بر روی حافظه داخلی، باید از یک دستگاه ضبط نیز استفاده کنید. با این روش می‌توان مدت زمان بیشتری تصاویر دوربین مداربسته را نگهداری کرد.

بهترین دوربین مدار بسته دارای کارت حافظه

بهترین دوربین مدار بسته دارای کارت حافظه بر اساس نیازها و نوع کاربری مخاطب تعیین می‌شود. اما به طور کلی یکی از فاکتورهای مهم برای خرید دوربین مداربسته حافظه دار، انتخاب از بین برندهای معتبر است. یکی از برندهای معتبر و پرفروش دوربین مداربسته، برند دوربین مداربسته داهوا است. داهوا علاوه بر تولید دوربین‌های SD با کیفیت بالا، داریا دوربین‌های مدار بسته با قابلیت‌های بسیاری مانند تشخیص حرکت، قابلیت wdr و Dwdr، قابلیت فشرده سازی تصاویر با فرمت‌های مختلف و…  نیز است. با استفاده از فرمت فشرده‌سازی تصاویر حجم کمتری از حافظه را اشغال می‌کنند. بنابراین مدت زمان بیشتری می‌توانید تصاویر را در حافظه دوربین نگه‌داری کنید.

نکته بعدی در انتخاب دوربین مداربسته با حافظه داخلی، میزان حافظه داخلی آن‌ها است. ظرفیت حافظه دوربین را باید بر اساس نوع ضبط و نیازهای خود انتخاب کنید. همچنین اگر امکان سیم‌کشی در محل را ندارید، می‌توانید از دوربین مدار بسته بیسیم حافظه دار استفاده کنید.

قیمت دوربین مداربسته حافظه دار

عوامل مختلفی بر قیمت دوربین مداربسته حافظه دار تاثیرگذار هستند. عواملی مانند ظرفیت کارت حافظه قابل پشتیبانی توسط دوربین، کیفیت تصویر دوربین، قابلیت‌های دوربین، برند و… در قیمت دوربین رم خور تاثیر گذار هستند. برای تهیه دوربین مداربسته رم خور با کیفیت و قیمت مناسب می‌توانید دوربین حافظه دار خود را از لیست دوربین‌های تحت شبکه داهوا انتخاب کنید. برای مشاهده دوربین مداربسته رم خور داهوا بر روی لینک زیر کلیک کرده و دوربین‌های تحت شبکه را مشاهده کنید.

قیمت دوربین داهوا

نصب دوربین رم خور

نصب دوربین مداربسته رم خور همانند سایر دوربین‌های مداربسته دیگر است. اگر همزمان بخواهید از دستگاه ضبط نیز استفاده کنید، همانند نصب دوربین مداربسته تحت شبکه می‌توانید این دوربین‌ها را نصب کنید. اما نکته قابل توجه در نصب دوربین مداربسته حافظه دار، نصب رم یا همان SD Card دوربین است. قبل از هر چیزی توجه داشته باشید که دوربین مداربسته حافظه‌دار قادر به پشتیبانی رم با چه ظرفیتی است. رم مورد نظر را باید متناسب با حافظه قابل پشتیبانی دوربین خریداری نمایید. این دوربین ها دارای یک محفظه جهت نصب کارت حافظه هستند.

محل نصب کارت حافظه در دوربین‌های مختلف متفاوت است. در برخی از مدل‌های دوربین رم خور برای نصب کارت حافظه باید در کیس را به طور کامل باز کرده تا بتوانید کارت حافظه را بر روی آن نصب کنید. برخی از مدل‌های دیگر برای نصب کارت حافظه بر روی کیس یک درپوش قرار دارد که تنها با باز کردن آن می‌توانید کارت حافظه را بر روی دوربین نصب کنید. در هنگام نصب کارت حافظه بر روی دوربین، رم را در جهت درست نصب کنید.

دوربین مداربسته حافظه دار

کیفیت و طول عمر دوربین مدار بسته حافظه دار

در بررسی کیفیت دوربین مموری خور، کیفیت کارت حافظه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کیفیت کارت حافظه نیز به برند آن بستگی دارد. برندهای معتبر دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. باید از کارت حافظه‌ای استفاده کنید که سرعت خواندن اطلاعات آن مناسب و بالا باشد. سرعت رم به نوع دوربین مداربسته حافظه دار مورد استفاده شما نیز بستگی دارد. به طور مثال اگر دوربین مداربسته شما دارای کیفیت تصویر 4k است باید از SD Card با سرعت 30 مگابایت استفاده کنید. یکی دیگر از عوامل موثر کیفیت و طول عمر دوربین مداربسته، مقاومت رم در برابر رطوبت و گرد و غبار است.

سوالات متداول

1- دوربین مداربسته مموری خور بدون نیاز به dvr چه مدت تصاویر را نگه می‌دارد؟

نگهداری تصاویر در دوربین مداربسته مموری خور بدون نیاز به DVR تا حد زیادی به ظرفیت کارت حافظه آن بستگی دارد. عوامل دیگری همچون کیفیت تصویر، نوع ضبط، نرخ فریم ریت و فرمت فشرده سازی نیز در مدت زمان نگهداری تصاویر تاثیرگذار است.

2- ظرفیت کارت حافظه در دوربین‌های رم خور چقدر است؟

ظرفیت کارت حافظه در دوربین‌های مداربسته حافظه دار متفاوت است. شما می‌توانید انواع دوربین را با کارت‌های حافظه 16، 32، 64، 128 و 256 گیگ تهیه کنید.

3- چگونه می‌توان تصاویر دوربین مداربسته رم خور را مشاهده کرد؟

هنگامی که دوربین مداربسته رم خور و دستگاه نمایشگر شما مانند موبایل به شبکه متصل باشند، می‌توانید تصاویر دوربین را مشاهده کنید. با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص می‌توانید تصاویر را از راه دور نیز مشاهده کنید.

4- علت کار نکردن دوربین مدار بسته دارای کارت حافظه چیست؟

برخی از مواقع ممکن است دوربین مدار بسته دارای کارت حافظه قادر به شناسایی SD کارت نباشد. اگر کارت حافظه به درستی نصب نشده باشد و یا دوربین از فرمت کارت حافظه پشتیبانی نکند، دوربین رم خور قادر به شناسایی SD CART نیست.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

پاک کردن حافظه دوربین مداربسته
ادامه مطلب
افزایش حافظه دوربین مداربسته
ادامه مطلب
فرمت فشرده سازی در دوربین مداربسته
ادامه مطلب
4.5/5 - (2 امتیاز)