ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته در محیط های امن نکته مهمی است. با پیشرفت تکنولوژی امکان ذخیره تصاویر علاوه بر هارد دستگاه در فضای دیگری نیز محیا شده است. امروزه می توان تصاویر دوربین مداربسته را در فضای ابری ضبط کرد. فضای ابری به گونه ای است که افراد ناشناس و غریبه امکان دسترسی به این فضا را ندارند. استفاده از این فضا برای ذخیره اطلاعات باعث کاهش نیاز به حافظه های فیزیکی مانند فلش، هارد و… می شود. در این مقاله به ضبط تصاویر دوربین مدار بسته در فضای ابری (Cloud Storage) می پردازیم.

در این مقاله می خوانید:

  • فضای ابری چیست؟
  • نحوه ضبط تصاویر در فضای ابری دوربین مداربسته چگونه است؟
  • قطع شدن برق و ذخیره تصاویر در فضای ابری
  • مزایای استفاده از Cloud Storage
  • استفاده از فضای ابری در دوربین مداربسته تحت شبکه
  • ظرفیت فضای ابری چقدر است؟
  • فضای ابری رایگان برای دوربین مداربسته

فضای ابری چیست؟

به طور کلی فضای ابری یک فضای بسیار امن و هوشمندانه برای نگهداری اطلاعات است. فضای ابری یک سرویسی است که امکان ذخیره اطلاعات را خارج از فضای فیزیکی برای کاربر فراهم می کند. کاربران می توانند به وسیله اینترنت به این فضای ابری دسترسی پیدا کنند. فضای ابری را Cloud Storage نیز می نامند. ذخیره سازی اطلاعات در فضای ابری این امکان را به کاربر می دهد که در هر کجا و هر مکان با استفاده از اینترنت به اطلاعات دسترسی داشته باشد. برخی از شرکت ها ارائه دهنده این خدمات هستند. این شرکت ها ملزم به مدیریت سرورها و زیر ساخت های این سرویس نیز هستند.

جهت مشاوره رایگان قبل از خرید تماس بگیرید

مشاوره خرید داهوا

نحوه ضبط تصاویر در فضای ابری دوربین مداربسته چگونه است؟

دوربین مداربسته تصاویر را ثبت کرده و به وسیله اینترنت به فضای ذخیره سازی ابری ارسال می کند. علاوه بر این تصاویر در دستگاه ضبط DVR و NVR نیز ذخیره می شوند. بنابراین تصاویر در محیط سخت افزار و محیط خارج از سایت ذخیره می شوند. این امر ضمانت کامل حفاظت از اطلاعات شما را به همراه دارد.

با قطع شدن برق و یا اینترنت چه اتفاقی برای فضای ابری می افتد؟

قبل از هر چیزی همه ما می دانیم که تمام سیستم های الکترونیکی برای شروع به کار نیاز به تامین انرژی مورد نیاز دارند. در نتیجه به طور معمول با قطع شدن برق، تصاویر توسط دوربین مداربسته ثبت نمی شود. اما با استفاده از دستگاه برق اضطراری UPS می توانید تمام اطلاعات را بدون وقفه ثبت کنید. در این صورت اطلاعات به صورت LOCAL در هارد دستگاه NVR و DVR ثبت و ذخیره می کند. سپس زمانی که برق و اینترنت مجددا متصل شد، اطلاعات بر روی حافظه ابری آپلود می شوند.

مزایای استفاده از Cloud Storage

سرعت بالا: در Cloud Storage سرعت آپلود و انتقال داده ها بسیار بیشتر از فضاهای فیزیکی مانند هارد و کامپیوترها است. این نکته می تواند باعث افزایش سرعت در کسب و کار شما شود.

امنیت و حفاظت بیشتر: گاها ممکن است سارقین با مشاهده دوربین های مداربسته نسبت به خرابی دستگاه های ضبط و یا سرقت هاردها اقدام کنند. اما با استفاده از ضبط تصاویر دوربین مدار بسته در فضای ابری می توانید به راحتی از اطلاعات خود حفاظت کنید و از دسترسی سایر افراد به این اطلاعات جلوگیری کنید.

امکان ایجاد تغییرات در اطلاعات: یکی از نکات مهم در فضای ابری همگام سازی دستگاه خود مانند لپ تاپ با فضای ابری است. این همگام سازی امکان دسترسی و تغییر در داده ها را به وجود می آورد.

نگهداری و مدیریت اطلاعات: در این فضا نگهداری و مدیریت اطلاعات بر عهده شرکت های ارائه دهنده خدمات فضای ابری است.

سازگاری با سیستم های مداربسته: Cloud Storage با اغلب سیستم های مداربسته آنالوگ و IP سازگار است.

مقرون به صرفه بودن: این فناوری با وجود پیشرفته بودن، ظرفیت بالا و قابلیت های پشتیبان برای کسب و کارها بسیار مقرون به صرفه است.

کاهش احتمال از دست رفتن اطلاعات: دستگاه های ضبط و یا هاردها ممکن است دچار خرابی شوند. در این صورت احتمال از دست رفتن تمام اطلاعات بالا است. اما در فضای ابری اطلاعات به صورت ایمن حفظ می شوند. همچنین ضبط تصاویر دوربین مداربسته در فضای ابری به صورتی است که به طور مرتب از فیلم ها پشتیبان گرفته می شود.

استفاده از فضای ابری در دوربین مداربسته تحت شبکه

برخی از دوربین های مداربسته تحت شبکه دارای کارت حافظه هستند. در این دوربین ها اطلاعات بر روی کارت حافظه یا همان فضای ذخیره سازی داخلی ذخیره می شوند. اگر از این نوع سیستم تحت شبکه استفاده می کنید می توانید علاوه بر ذخیره اطلاعات بر روی حافظه داخلی، یک نسخه از اطلاعات بر روی سرور ضبط اینترنتی یا همان فضای ابری داشته باشید. البته توجه داشته باشید که ظرفیت کارت حافظه در دوربین مدار بسته دارای حافظه داخلی پایین است. در نتیجه تنها مدت محدودی می توان اطلاعات را بر روی کارت حافظه داخلی ذخیره کرد. در نتیجه به فضای دیگری برای ذخیره سازی اطلاعات نیاز است.

ظرفیت فضای ابری چقدر است؟

جالب است بدانید که ظرفیت فضای ابری هیچ محدودیتی ندارد و این فضا از ظرفیتی نامحدود برخوردار است. به طور کلی ظرفیت فضای ذخیره سازی ابری بر اساس نیاز شما تعیین می شود. شما می توانید تا هر اندازه که نیاز دارید فضای ذخیره سازی ابری بر روی سرور خود داشته باشید. به طور مثال کاربران در پروژه های کوچک قطعا به فضای کمتری نسبت به کاربران با تجارت های بزرگ تر نیاز دارند. همچنین میزان ظرفیت فضای ابری مورد نیاز شما به کیفیت تصاویر نیز بستگی دارد. همانطور که می دانید تصاویر با کیفیت بیشتر به فضای بیشتری برای ذخیره سازی نیاز دارند. از این رو هر چه کیفیت تصاویر دوربین مداربسته شما بیشتر باشد، نیاز به فضای ابری بیشتری برای ذخیره است. در فضای ابری امکان نگهداری فیلم و تصاویر تا هر زمان که بخواهید وجود دارد. به عبارت دیگر تا زمانی که از سرویس فضای ابری استفاده می کنید و هزینه نگهداری اطلاعات را پرداخت می کنید می توانید اطلاعات خود را نگه دارید.

فضای ابری رایگان برای دوربین مداربسته

بهتر است بدانید چیزی به نام فضای ابری رایگان برای دوربین مداربسته وجود ندارد. شما باید برای نگهداری اطلاعات در فضای ابری، این سرویس را از شرکت های مربوطه خریداری کنید. همچنین هزینه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته در فضای ابری به عوامل مختلفی مانند ظرفیت فضای ابری مورد نیاز، لینک اینترنت، نصب دوربین های مداربسته و… بستگی دارد.

4.7/5 - (3 امتیاز)