در برخی از موارد کاربران به دنبال راه اندازی مجدد دوربین مداربسته و یا ریست کردن دوربین مداربسته هستند. ریست و راه اندازی مجدد دوربین مداربسته به معنی بازگرداندن تنظیمات دوربین به حالت کارخانه است. ریست دوربین مدار بسته می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از علت هایی که باعث می شود کاربران به دنبال ریست کردن دوربین باشند، فراموشی رمز عبور است. در ادامه به ریست دستگاه ضبط، ریست هارد و ریست دوربین مداربسته داهوا می پردازیم.

در این مقاله می خوانید:

 • ریست سخت افزاری دوربین مداربسته
 • ریست کردن DVR/NVR (دستگاه ضبط)
 • ریست DVR دوربین مداربسته داهوا
 • ریست کردن دستگاه داهوا با استفاده از QR Code
 • ریست پسورد سخت افزاری دی وی آر داهوا
 • ریست کردن هارد
 • ریست دوربین اسپید دام

ریست سخت افزاری دوربین مداربسته

برای راه اندازی مجدد دوربین مدار بسته می توانید از دکمه ریست در دوربین مداربسته استفاده کنید. برخی از دوربین های مدار بسته دارای یک دکمه ریست هستند. برای ریست کردن دوربین می توانید این دکمه را برای چند ثانیه نگه دارید تا تنظیمات دوربین به حالت اولیه و یا تنظیمات کارخانه بازگردد. هنگامی که تنظیمات دوربین به حالت اولیه بازگردد، IP دوربین نیز تغییر می کند. در این حالت IP دوربین به IP پیش فرض برند تغییر پیدا می کند. هر یک از برندهای دوربین مداربسته دارای یک IP پیش فرض مخصوص به خود هستند. IP پیش فرض دوربین مداربسته داهوا ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۸ است. علاوه بر IP، رمز عبور دوربین مداربسته نیز به رمز پیش فرض تغییر پیدا می کند. با استفاده از مرورگر می توانید تنظیمات دوربین را انجام دهید.

ریست کردن DVR/NVR (دستگاه ضبط)

برای راه اندازی مجدد دوربین مداربسته می توانید از ریست کردن dvr/nvr نیز استفاده کنید. دستگاه های ضبط نیز همانند دوربین مداربسته دارای یک رمز عبور پیش فرض هستند. برخی از دستگاه های ضبط پس از تمام شدن باتری دستگاه نیز ریست می شوند. در این شرایط می توانید از رمز پیش فرض دستگاه استفاده کنید. به طور کلی برای ریست کردن dvr/nvr دوربین مداربسته می توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور به منوی دستگاه ضبط وارد شوید. سپس از بخش تنظیمات گزینه resrt factory را انتخاب کرده تا دوربین مداربسته به تنظیمات اولیه کارخانه بازگردد.

در برخی از مواقع ممکن است رمز عبور دستگاه را فراموش کرده باشید. در این حالت باید به برند و نوع دستگاه خود توجه داشته باشید. نحوه بازیابی رمز عبور در دستگاه ضبط به نوع دستگاه شما بستگی دارد. تعیین رمز عبور اولیه به وسیله پاسخ به سوالات امنیتی و ایمیل انجام می شود. هنگام فراموشی رمز عبور نیز بازیابی رمز به وسیله ایمیل وارد شده و یا پاسخ به سوالات امنیتی انجام پذیر است.

ریست DVR دوربین مداربسته داهوا

یکی از روش های راه اندازی مجدد دوربین مداربسته داهوا، ریست dvr داهوا است. برای ریست پسورد دی وی آر داهوا می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. برای ریست کردن dvr می توانید از نرم افزارهای مخصوص استفاده کنید. هر یک از برندهای دوربین مداربسته برای ریست پسورد دستگاه خود دارای نرم افزار مخصوصی هستند. دوربین مداربسته داهوا برای ریست پسورد دستگاه خود از نرم افزار DVR Password استفاده می کند. با استفاده از این نرم افزار، رمز قبلی پاک شده و رمز جدید ایجاد می شود. نرم افزار ریست پسورد در برندهای دیگر شامل نرم افزار SADP، Password Generator، Superpassword و…. است.

ریست کردن دستگاه داهوا با استفاده از QR Code

در روش دیگر برای راه اندازی مجدد دوربین مداربسته می توانید از کد QR استفاده کنید. برای استفاده از این روش هنگام ورود به دستگاه بر روی گزینه Forget password کلیک کنید. سپس در قسمت Reset Type گزینه QR Code را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید QR Code را اسکن کنید. اسکن این کد با استفاده از نرم افزار QR & Barcode Scanner امکان پذیر است. این نرم افزار را می توانید از برنامه app store و یا play store دانلود کنید. سپس یک صفحه با متن نمایش داده می شود. بر روی share کلیک کنید تا نتیجه اسکن برای ایمیل نمایش داده شده ارسال شود. سپس یک ایمیل شامل یک کد برای شما ارسال می شود. کد ارسال شده را در بخش Security Code وارد کنید و رمز عبور مورد نظر را انتخاب کنید.

ریست پسورد سخت افزاری دی وی آر داهوا

سری جدید دستگاه های ضبط داهوا دارای دکمه ریست هستند. این دکمه به شکل مربعی و یا دایره ای شکل بر روی برد اصلی دستگاه ضبط قرار دارد. برای ریست به وسیله این دکمه ابتدا باید دستگاه را خاموش کنید. برای دسترسی به برد دی وی آر باید کیس دستگاه را باز کنید. دکمه ریست را برای چند ثانیه نگه دارید. همانطور که دکمه ریست را نگه داشته اید، همزمان دستگاه ضبط را به برق بزنید. در نهایت دستگاه ضبط شما به حالت تنظیمات اولیه یا کارخانه بازمی گردد.

ریست کردن هارد

محل نگهداری اطلاعات دوربین مداربسته هارد دیسک است. هارد دیسک ها در داخل دستگاه ضبط DVR/NVR نصب می شوند. اگر برای راه اندازی مجدد دوربین مداربسته به دنبال ریست کردن هارد دوربین مداربسته هستید، باید به وسیله منو دستگاه ضبط هارد را ریست کنید.

 1. وارد منوی دستگاه شوید و گزینه هارد یا HDD را انتخاب کنید.
 2. در قسمت بعد هارد دیسک دوربین مداربسته نمایش داده می شود. هارد دیسک مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی گزینه Init و سپس OK کلیک کنید.
 3. پس از انجام مراحل بالا عملیات ریست کردن هارد آغاز می شود.

توجه داشته باشید پس از ریست کردن هارد تمام اطلاعات و تصاویر دوربین مدار بسته پاک می شوند.

ریست هارد دوربین مداربسته

2

ریست هارد دوربین مداربسته

1

ریست کردن هارد

محل نگهداری اطلاعات دوربین مداربسته هارد دیسک است. هارد دیسک ها در داخل دستگاه ضبط DVR/NVR نصب می شوند. اگر برای راه اندازی مجدد دوربین مداربسته به دنبال ریست کردن هارد دوربین مداربسته هستید، باید به وسیله منو دستگاه ضبط هارد را ریست کنید.

 • وارد منوی دستگاه شوید و گزینه هارد یا HDD را انتخاب کنید.
 • در قسمت بعد هارد دیسک دوربین مداربسته نمایش داده می شود. هارد دیسک مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی گزینه Init و سپس OK کلیک کنید.
 • پس از انجام مراحل بالا عملیات ریست کردن هارد آغاز می شود.

توجه داشته باشید پس از ریست کردن هارد تمام اطلاعات و تصاویر دوربین مدار بسته پاک می شوند.

ریست دوربین اسپید دام

برای ریست سخت افزاری دوربین اسپید دام باید ابتدا دریچه پشت دوربین اسپید دام را باز کنید. در پشت دوربین اسپید دام یک دریچه وجود دارد که با باز کردن پیچ های آن می توانید به دکمه ریست دوربین مدار بسته دسترسی پیدا کنید. پس از باز کردن دریچه، دکمه ریست قابل مشاهده است. دکمه ریست را حدود 20 ثانیه نگه دارید. با نگه داشتن این دکمه، دوربین اسپید دام به حالت اولیه و کارخانه باز می گردد.

4.7/5 - (3 امتیاز)