یکی از بزرگترین و پرفروش ترین برندهای تولید کننده دوربین مداربسته شرکت داهوا است. دوربین داهوا ساخت کجاست؟ Dahua از معتبرترین برندهای ساخت کشور چین است. این برند با قابلیت ها و ویژگی های دوربین های خود توانسته جزو رتبه های برتر در تولید سیستم های امنیتی باشد. تاریخچه برند داهوا به سال 2001 برمی گردد. این برند از سال 2001 شروع به تولید سیستم های مداربسته کرده است. در معرفی دوربین های داهوا می توان گفت این برند دارای دوربین های مداربسته تحت شبکه و HDCVI است. در این مقاله قصد داریم تا درباره شرکت داهوا بیشتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

شرکت داهوا

شرکت داهوا هم اکنون در بیش از 180 کشور در سرتاسر دنیا دارای نمایندگی است. این شرکت دارای 130000 کارمند در کشورهای مختلف است. داهوا هر ساله قسمتی از درآمد خود را به تحقیق و توسعه خود اختصاص می دهد. Dahua در سال 2015 توانسته رتبه دوم جهان را بر اساس داشتن بیشترین سهم بازار نظارت تصویری به خود اختصاص دهد. درباره شرکت داهوا می توان گفت اولین تولیدکننده دوربین های مداربسته با تکنولوژی HDCVI است. همچنین در سال 2020 داهوا توانست رتبه دوم را در بین 50 برند برتر در مجله بین المللی A&S به دست آورد.

محصولات داهوا علاوه بر اخذ گواهینامه ISO9001 دارای گواهینامه های دیگر مانند UL، CE و FCC نیز هستند.

تکنولوژی دوربین های شرکت داهوا

همانطور که گفته شد دوربین های Dahua دارای دو تکنولوژی تحت شبکه و HDCVI هستند.

دوربین مداربسته HDCVI: تکنولوژی HDCVI یکی از تکنولوژی های HD به شمار می آید که دارای سیگنال CVI است. این سیگنال مخصوص خود برند داهوا است. انتقال تصویر در این دوربین ها در بستر کابل کواکسیال انجام می شود. با استفاده از این تکنولوژی می توان صدا و تصویر را به وسیله یک کابل کواکسیال منتقل کرد. دسته بندی محصولات HDCVI به منظور استفاده در کاربردهای گوناگون در دسته بندی های مختلفی مانندWizMind ،POC ،Panorama ،WizSense ، Cooper ،Lite و…. قرار می گیرند. این دوربین ها برای ضبط تصاویر خود از دستگاه های ضبط DVR و XVR با تعداد کانال های مختلف استفاده می کنند.

در سیستم های HDCVI تصاویر توسط دوربین ثبت می شوند. سپس تصاویر با استفاده از تکنولوژی HDCVI کدگذاری می شوند. اطلاعات کدگذاری شده به وسیله کابل کواکسیال به دستگاه ضبط منتقل می شوند. در دستگاه ضبط اطلاعات به دیجیتال تبدیل شده و سپس به نمایش در می آیند.

دوربین مداربسته تحت شبکه: دیگر تکنولوژی موجود در دوربین های مداربسته Dahua تکنولوژی IP یا تحت شبکه است. تکنولوژی تحت شبکه در مقایسه با محصولات HD دارای قابلیت و ویژگی های بیشتری است. دوربین های مداربسته تحت شبکه داهوا در بستر شبکه و با استفاده از کابل شبکه کار می کنند. این دوربین ها برای انتقال تصویر داهوا از دستگاه NVR استفاده می کنند.

معرفی دوربین های داهوا

دوربین های داهوا شامل دوربین های چشم ماهی، دوربین مداربسته اسپید دام، دوربین ضد انفجار، دوربین پلاک خوان، دوربین دام، بولت و… است. محصولات Dahua دارای تنوع و تکنولوژی های مختلفی هستند. دوربین های مداربسته این شرکت دارای انواع کیفیت تصاویر و مدل های مختلفی هستند. کیفت تصاویر در دوربین های داهوا از 2 مگاپیکسل شروع می شود. هر چه کیفیت تصاویر و قابلیت های دوربین داهوا بیشتر باشد قیمت داهوا نیز افزایش می یابد.

محصولات شرکت داهوا

سیستم های مداربسته

همانطور که در قسمت های قبلی گفته شد شرکت داهوا از مطرح ترین برندها در زمینه تولید سیستم های مداربسته است. این دوربین ها دارای ویژگی های بسیاری از جمله فناوری IVS، تعقیب خودکار، تکنولوژی 4K و… هستند. به طور مثال با استفاده از قابلیت تعقیب هوشمند یا تعقیب خودکار می توان سوژه مورد نظر را در تصویر دنبال و بر روی آن زوم کرد. همچنین دوربین های مداربسته ای که دارای کیفیت تصویر 4K هستند در مقایسه با دوربین های دارای کیفیت 1080P دارای رزولوشن تصویر تا 4 برابر با کیفیت تر هستند. اغلب دوربین های مداربسته داهوا دارای تکنولوژی 4K هستند.

قفل هوشمند و زنگ هشدار

یکی از اقدامات در هوشمند سازی خانه استفاده از قفل های هوشمند است. درباره شرکت داهوا می توان گفت یکی از محصولات این شرکت، قفل های هوشمند هستند. سیستم های هوشمند بی سیم از دامنه فرکانسی 433 استفاده می کنند. از این رو این قفل های هوشمند دارای بلوتوث و wifi 433 هستند.

آیفون تصویری

شرکت داهوا در زمینه تولید آیفون تصویری نیز فعالیت دارد. این شرکت اقدام به تولید آیفون تصویری دارای پروتکل SIP کرده است. این آیفون ها قادر به برقراری ارتباط با دوربین های مداربسته و اپلیکیشن موبایل هستند. با استفاده از آیفون تصویری داهوا می توان زمینه مخابره صوتی و تصویری در داخل ساختمان را به وجود آورد.

سیستم های ساختمان هوشمند

این محصولات در راستای کمک به برنامه ریزی و کنترل تجهیزاتی مانند دوربین مداربسته، سنسورها و… به صورت یکپارچه تولید شده اند.

سیستم های حمل و نقل هوشمند

سیستم های حمل و نقل هوشمند شامل چراغ های قرمز، دوربین های کنترل سرعت، دوربین های پلاک خوان و… هستند. شرکت داهوا نیز دارای سیستم های حمل و نقل هوشمند است.

4.5/5 - (2 امتیاز)