پس از نصب سیستم مداربسته باید به وسیله نام کاربری و رمز عبور وارد سیستم شده و به تصاویر دسترسی پیدا کنید. برای اینکار در مرحله اول نیاز به تعریف یوزر کاربر دارید. همچنین برخی از مواقع ممکن است بخواهید به اشخاص دیگر نیز دسترسی بدهید. در این مقاله به آموزش تعریف یوزر کاربر در دستگاه داهوا می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

  • تعریف یوزر کاربر در دستگاه داهوا
  • تعریف نام کاربری در دستگاه داهوا ورژن 4
  • تنظیم DVR داهوا

تعریف یوزر کاربر در دستگاه داهوا

همه سیستم‌های مداربسته در گذشته از رمز عبور و نام کاربری پیش فرض استفاده می‌کردند. برخی از کاربران اطلاعات ورود را تغییر نداده و از نام کاربری و رمز پیش فرض داهوا استفاده می‌کردند. این اتفاق باعث سوءاستفاده خرابکاران و هکرها از اطلاعات کاربران می‌شود. به همین دلیل اغلب شرکت‌های تولید کننده از جمله داهوا یوزر و پسورد پیسفرض را حذف کردند. کاربران پس از نصب و راه‌اندازی سیستم‌ها باید به تعریف یوزر کاربر در دستگاه داهوا بپردازند.

تعریف نام کاربری در دستگاه داهوا ورژن 4

برای تعریف یوزر کاربر در دستگاه‌های ورژن 4 داهوا مراحل زیر را طی کنید.

تعریف یوزر کاربر در دستگاه های داهوا

1- ابتدا بر روی صفحه راست کلیک کرده و گزینه Main Menu را انتخاب کنید.

تعریف یوزر کاربر در دستگاه های داهوا

2- در پایین صفحه بر روی گزینه Account کلیک کنید.

تعریف یوزر کاربر در دستگاه های داهوا

3- در صفحه باز شده به قسمت User رفته و بر روی گزینه Add کلیک کنید.

تعریف یوزر کاربر در دستگاه های داهوا

4- در قسمت username یک نام کاربری برای خود انتخاب کرده و وارد کنید. قسمت Password یک رمز عبور که باید حداقل از 8 کاراکتر ساخته شده باشد را وارد کنید. در قسمت Confirm password رمز عبور خود را مجددا وارد کنید و در انتها بر روی گزینه OK کلیک کنید.

تعریف یوزر کاربر در دستگاه های داهوا

5- در صفحه‌ی باز شده نام کاربری که انتخاب کرده‌اید نمایش داده می‌شود. می‌توانید با کلیک بر روی علامت مداد شکل نام و یا رمز را تغییر دهید. برای تغییر رمز عبور ابتدا دکمه مقابل گزینه Modify Password  را فعال کرده سپس در قسمت Old Password رمز عبور قبلی را وارد کنید. در قسمت New Passwor رمز عبور جدید را وارد کرده و در قسمت Confirm Password مجدد رمز عبور را وارد کنید. در انتها بر روی گزینه OK کلیک کنید.

پس از انجام مراحل گفته شده، تعریف یوزر کاربر در دستگاه داهوا انجام شده است. حال می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که تعریف کرده‌اید وارد سیستم شده و به تنظیمات دسترسی داشته باشید.

تنظیم DVR داهوا

اگر برای اولین بار می‌خواهید وارد سیستم دستگاه داهوا خود شوید و تنظیمات مربوطه را انجام دهید قبل از تعریف یوزر کاربر دستگاه داهوا باید به چند مرحله را طی کنید. زمانی‌که دستگاه را روشن می‌کنید باید منطقه خود را انتخاب کنید. اگر نام کشور ایران در لیست منطقه‌ها نبود، بر روی کشور دیگر و زبان انگلیسی کلیک کنید. در مرحله بعد باید بر روی مربع پایین صفحه کلیک کرده تا به قسمت بعد بروید. مرحله بعد مربوط به زمان منطقه است. اگر در ابتدا کشور ایران را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید زمان را بر روی تهران قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر تنظیمات دستگاه داهوا به مقاله تنظیمات دی وی ار داهوا مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

بازپخش و پشتیبان گیری دستگاه داهوا
ادامه مطلب
ادامه مطلب
افزایش کیفیت تصویر دوربین مداربسته
ادامه مطلب
4.7/5 - (3 امتیاز)