یکی از پرفروش ترین برندهای دوربین مداربسته برند داهوا است. Dahua دارای انواع مختلفی از دوربین های مداربسته و دستگاه های ضبط است. بسیاری از مشتریان به دنبال آموزش تنظیمات دی وی ار داهوا هستند. به طور کلی راه اندازی و تنظیمات اولیه دی وی ار داهوا کار مشکلی نیست. در این مقاله به آموزش تصویری تنظیمات دستگاه دی وی ار می پردازیم. همچنین اگر از دستگاه xvr به جای dvr استفاده می کنید از این آموزش نیز می توانید استفاده کنید. زیرا که تنظیمات ایکس وی ار داهوا و دی وی ار مشابه یکدیگر هستند.

در این مقاله می خوانید:

  • راه اندازی دی وی ار داهوا
  • تنظیمات دی وی ار داهوا برای ورود کاربر
  • تنظیم ساعت دی وی ار داهوا

راه اندازی دی وی ار داهوا

دستگاه ضبط در سیستم های مداربسته آنالوگ DVR نام دارد. برای تنظیمات و راه اندازی دی وی ار داهوا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

1- ابتدا دستگاه را روشن کنید. پس از روشن کردن دستگاه باید تنظیمات منطقه و یا کشور را انجام دهید. در قسمت Region کشور خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید در صورت نبودن نام ایران در لیست می توانید در این قسمت کشور دیگری را انتخاب کنید. همچنین قسمت Language را بر روی زبان انگلیسی قرار دهید. سپس بر روی دکمه Next کلیک کنید.

تنظیمات دی وی ار داهوا

2- در مرحله بعد صفحه ای باز می شود که باید تیک موافقت با شرایط را بزنید. سپس مجدد بر روی دکمه Next کلیک کنید.

راه اندازی دی وی ار داهوا

3- در صفحه جدیدی که باز شده است در قسمت Time Zone باید شهر خود را انتخاب کنید. در گزینه های موجود می توانید تهران را انتخاب کنید. پس از آن بر روی next کلیک کنید.

راه اندازی دی وی ار داهوا

تنظیمات دی وی ار داهوا برای ورود کاربر

1- پس از طی کردن مراحل بالا برای تنظیمات دی وی ار داهوا باید وارد قسمت انتخاب رمز عبور و نام کاربری می شوید. توجه داشته باشید که از رمز عبور معتبر و قوی استفاده کنید. رمز عبور شما باید 8 کاراکتر و شامل اعداد، حروف بزرگ و کوچک باشد. می توانید برای قوی تر شدن رمز عبور از علامت ها نیز استفاده کنید. زمانی که رمز شما دارای امنیت بالا باشد رنگ نوار پایین سبز می شود. همچنین زمانی که رمز شما از نظر امنیت متوسط باشد به رنگ زرد، و رمزهای ضعیف به رنگ قرمز در می آیند. رمز عبور را یکبار باید در قسمت password و یکبار نیز در قسمت confirm password وارد کنید. سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

نکته: هنگام اولین ورود به منوی دستگاه داهوا باید از نام کاربری و رمز عبور پیش فرض استفاده کنید.

تنظیمات دی وی ار داهوا برای ورود کاربر

2- مرحله بعد باید یک pattern یا الگو انتخاب کنید. دقت کنید که این الگو را باید دوبار عینا تکرار کنید. pattern نیز همانند رمز عبور است. پس از انتخاب پترن برای وارد شدن به مرحله بعد دکمه next را بزنید. همچنین اگر نیازی به انتخاب pattern ندارید. می توانید برای عبور از این مرحله گزینه skip را انتخاب کنید.

تنظیمات دی وی ار داهوا برای ورود کاربر

3- همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید دو بخش با علامت فلش مشخص شده است. این بخش ها مربوط به بازیابی و پشتیبانی رمز عبور است. در بخش Reserved Email باید ایمیل خود را وارد کنید تا در زمان بازیابی رمز عبور از این ایمیل استفاده شود. همچنین در قسمت Security Question می توانید با پاسخ به برخی از سوالات در زمان فراموشی رمز عبور از این بخش کمک بگیرید. در صورت رد شدن از این مرحله می توانید این دو کلید را بر روی off قرار دهید. سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

تنظیمات دی وی ار داهوا برای ورود کاربر

4- صفحه ای باز می شود که باید تیک مقابل متن را همانند تصویر بزنید. این تیک مربوط به چک کردن اتوماتیک دستگاه است. بر روی next کلیک کرده تا به مرحله بعد بروید.

تنظیمات دی وی ار داهوا برای ورود کاربر

5- مرحله بعد مربوط به تنظیماتی مانند زبان، استاندارد پخش فیلم و…. است. بدون تغییرات بر روی دکمه Next کلیک کنید.

تنظیمات دی وی ار داهوا برای ورود کاربر

تنظیم ساعت دی وی ار داهوا

1- قسمت بعد مرحله تنظیم ساعت دی وی ار داهوا است. در این قسمت می توانید ساعت، تاریخ و فرمت نمایش را ویرایش کنید. ساعت دستگاه در قسمت System Time تنظیم می شود. با فعال کردن بخش NTP، هر زمان که دستگاه به اینترنت متصل باشد، ساعت دستگاه به صورت اتوماتیک با ساعت تهران تنظیم می شود. پس از اعمال تنظیمات با کلیک بر روی دکمه NEXT وارد قسمت بعد شوید.

تنظیم ساعت دی وی ار داهوا

2- این مرحله از تنظیمات دی وی ار داهوا مربوط به شبکه است. توجه داشته باشید در صورتی که با اطلاعات شبکه آشنایی کافی را ندارید برای انجام این مرحله از یک فرد متخصص کمک بگیرید. در صورتی که دانش کافی از شبکه ندارید کلید NEXT را بزنید. در غیر اینصورت برای ویرایش اطلاعات می توانید بر روی شکل مداد کلیک کنید و آدرس IP ها را وارد کنید.

تنظیم ساعت دی وی ار داهوا

3- مرحله بعد مربوط به بخش انتقال تصویر است. در صورت فعال بودن گزینه Enable و متصل بودن دستگاه به روتر یا مودم، وضعیت (status) به حالت آنلاین در می آید.

تنظیم ساعت دی وی ار داهوا

4- قسمت بعد لیست دوربین های مداربسته متصل به کانال های دستگاه و وضعیت آن ها نمایش داده می شود. بر روی دکمه Next کلیک کنید.

تنظیم ساعت دی وی ار داهوا

5- سپس وارد مرحله ضبط دستگاه می شوید. حالت پیش فرض دستگاه های dvr بر روی ضبط 24 ساعته است. برای تغییر ضبط در تنظیمات دی وی ار داهوا می توانید بر روی چرخ دنده مقابل هر روز کلیک کنید. می توانید در این بخش حالت ضبط را از 24 ساعته بر روی تشخیص حرکت قرار دهید.

تنظیم ساعت دی وی ار داهوا

6- پس از اتمام کار بر روی دکمه ok و یا finish کلیک کنید. در این مرحله تنظیمات دی وی آر داهوا به پایان می رسد.

تنظیم ساعت دی وی ار داهوا
4.5/5 - (2 امتیاز)