یکی از ضروری‌ترین قابلیت‌های دوربین مدار بسته، دسترسی و مدیریت تصاویر از راه دور است. برای دسترسی به تصاویر و تنظیمات دوربین از راه دور باید از نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته استفاده کنیم. نرم‌افزارهای مختلفی برای کامپیوتر، اندروید و IOS وجود دارد. در ادامه به معرفی و دانلود انواع نرم افزار انتقال تصویر انواع دوربین مداربسته می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

نرم‌افزار انتقال تصویر دوربین مداربسته داهوا

نصب نرم افزار smart pss داهوا

داهوا یکی از برندهای معتبر و پرفروش در زمینه تولید سیستم مداربسته است. این برند دارای انواع دوربین مداربسته و دستگاه ضبط است. شرکت داهوا برای انتقال و مدیریت تصاویر خود از نرم افزار Smart Pss استفاده می‌کند. با دانلود و نصب نرم‌افزار Smart PSS می‌توانید تصاویر دوربین مداربسته را به صورت زنده و یا بازپخش در کامپیوتر، لپ تاپ و گوشی موبایل مشاهده کنید. نرم افزار دوربین مداربسته داهوا برای کامپیوتر یا گوشی امکان انجام تنظیماتی مانند زوم، فوکوس و … را فراهم می‌کند. اگر از دوربین مدار بسته PTZ استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از این نرم‌افزار آن را کنترل کنید. نرم‌افزار Smart PSS قادر به پشتیبانی از فرمت‌های فشرده سازی H265 ،H264 و قابلیت‌های هوشمندی مانند شمارش افراد و HeatMap است. این نرم افزار را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود نرم‌افزار Smart PSS داهوا

نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته هایک ویژن

شرکت هایک ویژن یکی دیگر از شرکت‌های تولید کننده در زمینه سیستم مدار بسته است. نرم‌افزار انتقال تصویر شرکت هایک ویژن iVMS-4500 نام دارد. این نرم‌افزار در سیستم‌های اندروید، IOS و ویندوز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از نرم افزار iVMS-4500 می‌توانید عملیاتی مانند کنترل دوربین‌های گردان، مشاهده زنده و بازپخش تصاویر، مدیریت و تنظیمات تصاویر را توسط این نرم‌افزار انجام دهید.

دانلود نرم افزار IVMS-4500 برای اندروید
دانلود نرم افزار IVMS-4500 برای IOS

برنامه Hik-connect نرم‌افزار دیگری است که شرکت هایک ویژن از آن استفاده می‌کند. این برنامه نیز امکان مشاهده تصاویر به صورت زنده و بازپخش از راه دور را فراهم می‌کند. همچنین Hik-connect قابلیت اعلام هشدار، صدای دو طرفه و مانیتورینگ را نیز برای کاربر فراهم می‌کند.

دانلود نرم‌افزار Hik-connect برای اندروید
دانلود نرم‌افزار Hik-connect برای IOS

دانلود نرم‌افزار دوربین هایلوک

نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته هایلوک

دوربین‌های مداربسته هایلوک زیرمجموعه برند هایک ویژن هستند. سیستم مداربسته هایلوک نیز از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار است. هایک ویژن نرم‌افزاری را برای انتقال تصویر برند زیر مجموعه خود نیز طراحی کرده است. دوربین‌های مداربسته هایلوک از نرم‌افزار انتقال تصویر HilookVision استفاده می‌کنند. این نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته امکان مشاهده تصاویر، گرفتن بک آپ، جستجو و… از راه دور را برای کاربر فراهم می‌کند.

دانلود نرم‌افزار دوربین مدار بسته هایلوک

برنامه انتقال تصویر برند تیاندی

نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته تیاندی

تیاندی دیگر برند چینی است که در زمینه تولید دوربین و دستگاه ضبط فعالیت دارد. همه دوربین‌های مدار بسته و دستگاه‌های ضبط این برند از تکنولوژی تحت شبکه برخوردار هستند. تیاندی برای انتقال و مدیریت تصاویر خود از نرم افزار Easy 7 استفاده می‌کند. با نرم‌افزار مدیریت دوربین مداربسته تیاندی به راحتی می‌توانید به تصاویر و تنظیمات دوربین و دستگاه‌ها دسترسی پیدا کنید.

دانلود نرم‌افزار Easy7

نرم‌افزار انتقال تصویر دوربین Vivotek

برند ویوتک همانند سایر برندهای معتبر دیگر دارای نرم‌افزار مخصوصی برای انتقال تصاویر است. دوربین مداربسته Vivotek نرم‌افزار انتقال تصویر iViewer را برای مدیریت و مشاهده تصاویر از راه دور در اختیار کاربران قرار داده است. رابط کاربری در این نرم‌افزار به گونه‌ای طراحی شده است که کار با آن بسیار ساده است. از ویژگی‌های نرم افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته Vivotek می‌توان به کنترل دوربین‌های مداربسته گردان، قابلیت پخش صدای دو طرفه، مشاهده تصاویر زنده و بازپخش اشاره کرد.

دانلود نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته iViewer

برنامه انتقال تصویر Reolink

نرم‌افزار انتقال تصویر Reolink برای دوربین‌های مداربسته برند رئولینک تولید شده است. این نرم‌افزار امکان مشاهده و مدیریت تصاویر دوربین از راه دور و بر روی گوشی موبایل را فراهم می‌کند. توجه داشته باشید این نرم‌افزار فقط مخصوص دوربین‌های مداربسته تحت شبکه و دستگاه NVR است. نرم‌افزار Reolink دارای ویژگی‌های نمایش تصاویر زنده تا 16 دوربین به صورت همزمان، آلارم تشخیص حرکت، جدول زمانی برای جستجو فیلم‌های مورد نظر است.

نرم افزار مدیریت تصویر دوربین رئولینک برای اندروید
نرم افزار مدیریت تصویر دوربین رئولینک برای IOS

نرم‌افزار انتقال تصویر سایر برندهای دوربین‌های مداربسته

در قسمت قبل نرم‌افزار برخی از برندهای معروف و با کیفیت دوربین مداربسته  را معرفی کردیم. اغلب برندهای معتبر و شناخته شده سیستم مداربسته دارای نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته به صورت اختصاصی هستند. این نرم‌افزارها را می‌توانید از سایت شرکت تولید کننده نیز دانلود کنید. برخی از برندها، نرم‌افزار مخصوصی برای سیستم مداربسته خود ندارند. معمولا برندهای متفرقه فاقد نرم‌افزار مدیریت تصویر هستند. برخی از نرم‌افزارها با همه‌ی دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌های ضبط سازگار هستند. اگر برند دوربین مداربسته شما در بین برندهای معرفی شده نیست و به دنبال نرم‌افزار سازگار با دوربین خود هستید با ما همراه باشید.

1- برنامه Luxriot Evo

نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته

نرم‌افزار Luxriot Evo یک برنامه حرفه‌ای است که با اغلب برندهای دوربین مداربسته سازگاری دارد. این برنامه قادر به پشتیبانی بیش از 5000 برند دوربین مدار بسته است. برنامه Luxriot Evo قادر به بهینه سازی حافظه و پهنای باند است. این نرم‌افزار دارای ویژگی و قابلیت‌های مختلفی است. ویژگی و قابلیت‌های ارائه شده در این نرم‌افزار با توجه به نسخه خریداری شده تعیین می‌شود. همچنین برنامه Luxriot Evo دارای یک نسخه رایگان نیز است. نکته قابل توجه در این برنامه این است که نرم‌افزار Luxriot Evo فقط برای ویندوز یا کامپیوتر طراحی شده است. به عبارت دیگر امکان استفاده از این نرم‌افزار در گوشی موبایل وجود ندارد. این برنامه را می‌توان به عنوان بهترین نرم‌افزار دوربین مدار بسته برای کامپیوتر معرفی کرد.

دانلود نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته Luxriot Evo

2- نرم‌افزار ISPY

نرم‌افزار ISPY یک نرم‌افزار CMS رایگان است. در برندهای مختلف می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید. نرم‌افزار ISPY دارای قابلیت‌های مختلفی مانند تشخیص حرکت، زمان‌بندی ضبط، تشخیص چهره، تشخیص پلاک خودرو و… است. همچنین با استفاده از نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته ISPY می‌توانید ویدئوهای خود را در یوتیوب و گوگل درایو آپلود کنید. استفاده از برخی از ویژگی‌ها مانند ضبط در فضای ابری، دریافت آلارم‌ها در ایمیل و پیامک در این نرم‌افزار نیاز به پرداخت هزینه دارد. همچنین استفاده از پلاگین‌هایی مانند تشخیص حرکت، تشخیص پلاک خودرو و.. فقط به صورت آزمایشی برای مدت کوتاهی رایگان است. سپس بعد از اتمام مدت زمان آزمایشی برای استفاده از این پلاگین‌ها نیاز به پرداخت هزینه دارید.

دانلود نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته ISPY

3- بهترین نرم‌افزار انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل EZVIZ

نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته Ezviz

نرم‌افزار EZVIZ را به عنوان بهترین نرم‌افزار انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل می‌توان نام برد. این نرم‌افزار قادر به پشتیبانی از اغلب برندهای دوربین مداربسته و دستگاه‌های ضبط DVR و NVR است. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید تصاویر دوربین مداربسته را از راه دور مشاهده و مدیریت کنید. نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته EZVIZ دارای قابلیت صدای دو طرفه، هشدار تشخیص حرکت و نمایش تصاویر در محیط کم‌نور است.

دانلود نرم‌افزار مدیریت دوربین مداربسته EZVIZ اندروید
دانلود نرم‌افزار مدیریت دوربین مداربسته EZVIZ برای IOS

4- نرم‌افزار مدیریت تصویر Blue Iris

نرم‌افزار Blue Iris قادر به پشتیبانی از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه است. برنامه Blue Iris به دلیل پشتیبانی از استانداردهای AVI، فرمت‌های مدیا پلیر و MP4 قادر به نمایش و ضبط تصاویر در کامپیوترهای قدیمی نیز است. این نرم‌افزار دارای دو نسخه است. هر دو نسخه این نرم‌افزار دارای هزینه هستند. نسخه LE فقط از یک دوربین پشتیبانی می‌کند. نسخه دیگر این نرم‌افزار قادر به پشتیبانی بیش از 64 دوربین است.

لینک دانلود نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته Blue Iris

5- نرم‌افزار انتقال تصاویر EYE4 دوربین مداربسته

نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته eye4

یکی از نرم‌افزارهای انتقال تصویر دوربین مدار بسته که دارای امنیت بالایی است، نرم‌افزار EYE4 است. کار کردن با این نرم‌افزار ساده است. نرم افزار EYE4 قادر به نمایش تصاویر به صورت زنده و بازپخش، اعلام آلارم در تشخیص حرکت، عکس فوری و… است. این برنامه دارای قابلیت ذخیره سازی و ساختار ابری پیشرفته است.

نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته EYE4 اندروید
نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته EYE4 نسخه IOS

6- برنامه دوربین مدار بسته برای ویندوز XP

یکی از برنامه‌های انتقال تصویر دوربین مداربسته که برای ویندوز XP در نظر گرفته شده است، برنامه WebcamXP است. نرم‌افزار WebcamXP فقط مخصوص ویندوز بوده و قابل اجرا در گوشی‌های موبایل نیست. استفاده از این برنامه ساده است. می‌توانید تصاویر دو دوربین مداربسته را با نرم‌افزار WebcamXP مشاهده و مدیریت کنید. این نرم‌افزار دارای سه نسخه رایگان، پیشرفته و حرفه‌ای است. نسخه رایگان این نرم‌افزار نیز دارای قابلیت‌هایی مانند تشخیص حرکت و صدا است. نسخه PRO نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته WebcamXP دارای قابلیت‌های بیشتری است. توجه داشته باشید که برای استفاده از نسخه پرو نیاز به پرداخت هزینه دارید.

دانلود نرم‌افزار WebcamXP

7- برنامه Ivideon برای دوربین مدار بسته

نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته ivideon

نرم‌افزار Ivideon با برندهای مختلف دوربین مداربسته سازگار است. این نرم‌افزار قابل اجرا در کامپیوترها و موبایل است. برنامه مدیریت تصویر دوربین مدار بسته Ivideon قابل پشتیبانی از دوربین‌های IP است. از این برنامه می‌توانید در کاربری‌های خانگی، شرکت و محل کار استفاده کنید. استفاده از این نرم‌افزار ساده بوده و نیاز به دانش خاصی ندارد.

دانلود نرم‌افزار مدیریت تصویر دوربین مداربسته Ivideon

8- برنامه ContaCam در سیستم مدار بسته

از برنامه ContaCam را می‌توانید به صورت رایگان نیز استفاده کنید. با دانلود و نصب این نرم‌افزار می‌توانید از راه دور بر محیط خود نظارت داشته باشید. نرم‌افزار ContaCam نیز فقط دارای نسخه ویندوز است. می‌توان عیب این نرم‌افزار را غیر قابل اجرا بودن بر روی موبایل عنوان کرد. نرم‌افزار ContaCam دارای مزایای بسیاری از جمله استفاده برای کاربران، به روز رسانی منظم، قابلیت تشخیص حرکت، پشتیبانی از زبان‌های مختلف و… است.

دانلود نرم‌افزار ContaCam

مطالب پیشنهادی مخاطبین

ادامه مطلب
تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر
ادامه مطلب
ادامه مطلب
4.7/5 - (3 امتیاز)