مودم‌های مختلفی برای انتقال تصویر دوربین مداربسته وجود دارد. مودم‌های مختلفی برای انتقال تصویر در بازار موجود هستند. بسیاری از کاربران برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته خود از مودم‌های ایرانسل استفاده می‌کنند. برای انتقال تصویر باید تنظیمات مودم به درستی انجام شود. در این مقاله به آموزش تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

پیش نیاز تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر

قبل از اقدام برای تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر باید به چند نکته توجه کنید.

  • برای ورود به منوی تنظیمات مودم باید اطلاعات مودم مانند نام کاربری و رمز عبور را در اختیار داشته باشید.
  • برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته باید از مودمی استفاده کنید که علاوه بر پورت اتصال به کامپیوتر دارای پورت دیگری برای اتصال به دستگاه ضبط دوربین نیز باشد.
  • با استفاده از کابل شبکه یا LAN، مودم و دستگاه ضبط را به یکدیگر متصل کنید.
  • توجه داشته باشید IP داخلی مودم و دستگاه ضبط با یکدیگر هم رنج باشند. به عبارت دیگر سه قسمت اول هر دو IP باید یکسان باشد. 192.168.0.200 و 192.168.0.55 دو آی پی هم رنج هستند. IP دستگاه ضبط را می‌توانید با ورود به منوی دستگاه و طی کردن مسیر Main Menu/Setting/Network > TCP/IP مشاهده کنید.
  • IP داخلی و IP Static با یکدیگر متفاوت هستند. آی پی های داخلی در شبکه داخلی تعریف شده‌اند. IP STATIC یک آی پی ثابت است که از شرکت اینترنتی خود دریافت می‌کنید.
  • تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر را می‌توانید به وسیله کامپیوتر، لپ تاپ و یا موبایل انجام دهید.

تنظیمات مودم برای انتقال تصویر

تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر

1- مرورگر خود را در موبایل، کامپیوتر و یا لپ تاپ باز کنید. سپس آدرس IP مودم را در مرورگر وارد کنید. IP پیش فرض در مودم‌های اینترنت ایرانسل 192.168.1.1 است. (برای پیدا کردن آدرس IP مودم‌های دیگر به تنظیمات شبکه مراجعه کرده و آدرسی که مقابل Gateway قرار دارد، همان آدرس IP است.) پس از وارد کردن آی پی، صفحه ورود به منوی مودم ایرانسل باز می‌شود. در این صفحه باید نام کاربری و رمز عبور مودم را وارد کنید.

تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر

2- بر روی گزینه Network کلیک کنید.

تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر

3- در صفحه باز شده از بخش Port management گزینه Port Forwarding را انتخاب کنید. سپس بر روی Add کلیک کنید.

تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر

4- پورت دستگاه یا دوربین را در قسمت Begin و End وارد کنید. سپس آدرس IP را نیز در بخش LAN IP وارد کنید.

تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر

5- در پایان بر روی گزینه Apply کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شوند.

توجه داشته باشید اگر تنظیمات مودم برای انتقال تصویر، روی موبایل انجام می‌شود نباید از اینترنت موبایل استفاده کنید. موبایل شما باید به اینترنت مودم متصل باشد.

انتقال تصویر با مودم سیم کارتی

مودم‌ها دارای انواع گوناگونی هستند. یکی از رایج‌ترین مودم‌ها برای انتقال تصویر دوربین مداربسته، مودم سیم کارتی است. این نوع مودم‌ها قابلیت اتصال سیم کارت را دارند. به عبارت دیگر اینترنت در مودم سیم‌کارتی به وسیله سیم کارت دریافت و منتقل می‌شود. برای تنظیمات انتقال تصویر مودم سیم کارتی ایرانسل نیز باید به وسیله IP، نام کاربری و رمز عبور وارد تنظیمات مودم شوید. نحوه تنظیمات در انتقال تصویر با مودم سیم کارتی همانند تنظیمات آموزش داده شده در قسمت قبل است.

انواع روش‌های انتقال تصویر دوربین مداربسته

در قسمت‌های قبل تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر را آموزش دادیم. به طور کلی برای انتقال تصویر دوربین مداربسته می‌توانید از دو روش p2p و IP Static استفاده کنید.

انتقال تصویر p2p داهوا: یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای انتقال تصویر، روش p2p است. انتقال تصویر به روش p2p به وسیله ID دستگاه ذخیره کننده یا دوربین IP انجام می‌شود. برای استفاده از این روش، دوربین مداربسته شما باید دارای قابلیت P2P باشد.

انتقال تصویر با آی پی استاتیک مودم ایرانسل: آی پی استاتیک یا همان آی پی ثابت، آدرسی است که توسط شرکت سرویس دهنده اینترنت به مودم شما اختصاص داده شده است. شما با پرداخت هزینه به صورت ماهانه یا سالیانه به شرکت اینترنتی می‌توانید انتقال تصاویر دوربین مداربسته را به روش IP Static انجام دهید. مزیت این روش نسبت به p2p امنیت و سرعت بیشتر است.

 

انتقال تصویر با نرم افزار DMSS داهوا

هر یک از برندهای معتبر دوربین مداربسته دارای نرم افزار مخصوصی برای انتقال تصویر هستند. نرم افزار DMSS یک نرم افزار انتقال تصویر موبایلی، ارائه شده توسط شرکت داهوا است. پس از انجام تنظیمات مودم ایرانسل برای انتقال تصویر با استفاده از نصب نرم‌افزارهای انتقال تصویر می‌توانید تصاویر دوربین مداربسته را مشاهده کنید. این نرم‌افزار در موبایل‌های اندروید و IOS قابل نصب است. نرم‌افزار DMSS داهوا را می‌توانید از لینک زیر دانلود و نصب کنید و مراحل زیر را طی کنید.

دانلود نرم افزار انتقال تصویر DMSS

تنظیمات نرم افزار DMSS برای انتقال تصویر

1- پس از دانلود و نصب، نرم‌افزار را بر روی گوشی باز کنید. سپس بر روی گزینه Device یا Device Manager کلیک کنید.

نرم افزار DMSS

2- بر روی علامت + برای اضافه کردن دوربین یا دستگاه ضبط کلیک کنید.

نرم افزار DMSS

3- روی IP/Domain کلیک کنید.

نرم افزار DMSS

4- در این قسمت اطلاعات دستگاه را با توجه به توضیحات زیر وارد کنید.

Name: یک نام دلخواه برای دستگاه وارد کنید.

Address: آدرس IP دستگاه را وارد کنید. (برای انتقال اطلاعات بر روی اینترنت IP Static و برای مشاهده تصاویر در شبکه داخلی، آدرس IP دستگاه در شبکه داخلی را وارد کنید.)

Port: در این قسمت باید پورت TCP را وارد کنید.

Username: نام کاربری دستگاه را وارد کنید.

Password: رمز عبور دستگاه را وارد کنید.

نرم افزار DMSS

5- پس از وارد کردن اطلاعات بر روی قسمت مشخص شده کلیک کنید تا اطلاعات ذخیره شوند.

نرم افزار DMSS

6- به قسمت Live View رفته و بر روی قسمت مشخص شده در تصویر زیر کلیک کنید.

نرم افزار DMSS

7- در صفحه بعد می‌توانید نام دستگاهی که اطلاعات آن را وارد کردید مشاهده کنید. دستگاه خود را انتخاب کنید. بر روی گزینه Start Live View کلیک کنید تا تصاویر دوربین نمایش داده شوند.

نرم افزار DMSS

مطالب پیشنهادی مخاطبین

مودم مناسب دوربین مداربسته
ادامه مطلب
اتصال هارد دوربین مداربسته به کامپیوتر
ادامه مطلب
تنظیمات دوربین مدار بسته روی مانیتور
ادامه مطلب
4.7/5 - (3 امتیاز)