پاک شدن فیلم دوربین مدار بسته می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این شرایط، کاربران به دنبال برگرداندن و یا ریکاوری دوربین مداربسته هستند. تصاویر دوربین در هارد و یا کارت حافظه ضبط می‌شوند. ریکاوری هارد دوربین مداربسته چگونه است؟ یکی از راه‌های ریکاوری، دانلود نرم‌افزار ریکاوری دوربین مدار بسته است. در این مقاله به نحوه ریکاوری هارد دوربین مداربسته می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

ایا دوربین مداربسته ریکاوری میشود؟

در پاسخ به سوال ایا دوربین مداربسته ریکاوری میشود، باید گفت بله، به طور کلی امکان ریکاوری دوربین مداربسته وجود دارد. گاهی ممکن است فیلم‌های دوربین مدار بسته به اشتباه و یا به عمد حذف شده و پاک شوند. به طور کلی امکان برگرداندن و ریکاوری هارد دوربین مداربسته وجود دارد. اما در برخی از شرایط امکان بازیابی فیلم دوربین مدار بسته وجود ندارد. برگرداندن اطلاعات دوربین زمانی‌که هارد آسیب جدی دیده و یا سوخته، بسیار سخت است. حتی گاهی در این شرایط بازیابی فیلم دوربین مداربسته غیر ممکن است. برای بازیابی دوربین مداربسته باید به دلیل پاک شدن و از دست رفتن اطلاعات دوربین مداربسته توجه کنید. دلایل مختلفی می‌تواند باعث از بین رفتن اطلاعات دوربین مداربسته شود.

نحوه برگرداندن فیلم دوربین مداربسته

یکی از راه‌های ریکاوری هارد دوربین مداربسته، پشتیبان‌گیری یا بک‌آپ است. در صورتیکه از فیلم‌های دوربین مداربسته در فضای ابری یا هارد دیسک دیگری، نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. برای نحوه برگرداندن فیلم دوربین مداربسته به وسیله بک‌آپ‌گیری باید هارد را به کامپیوتر وصل کنید. پس از تشخیص هارد دیسک توسط کامپیوتر، پوشه پشتیبان را پیدا کنید. پوشه را باز کنید و فیلم‌ها را در محل مورد نظر کپی و پست کنید.

اگر برای ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته از فضای ابری نیز استفاده می‌کنید، بازیابی اطلاعات از دست رفته بسیار آسان است. برای استفاده از فضای ابری باید از اینترنت استفاده کنید. ذخیره تصاویر در فضای ابری دوربین مداربسته، امکان ضبط تصاویر در فضای غیر فیزیکی را به کاربر می‌دهند. با استفاده از این امکان زمانی که اطلاعات به هر دلیلی در هارد یا کارت حافظه از بین بروند، می‌توانید در فضای ابری به تصاویر دسترسی داشته باشید.

ریکاوری هارد دوربین مداربسته با نرم‌افزار

برای ریکاوری فیلم دوربین مداربسته نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارد. در ادامه چندین نرم‌افزار را برای بازگرداندن فیلم‌های دوربین مداربسته معرفی می‌کنیم.

  • DVR hard disk recovery software
  • Stellar Photo Recovery
  • MiniTool Photo Recovery
  • Remo Recover

برای ریکاوری هارد دوربین مداربسته به وسیله نرم‌افزار ابتدا باید دانلود نرم‌افزار ریکاوری دوربین مداربسته را انجام دهید. دستگاه ضبط DVR یا NVR خود را خاموش کنید. دستگاه را باز کرده و هارد را از آن خارج کنید. هارد را به کامپیوتر یا لپ تاپی که نرم‌افزار بر روی آن نصب است، متصل کنید. سپس با استفاده از نرم‌افزار مورد نظر می‌توانید تصاویر دوربین مدار بسته را بازیابی کنید.

دانلود نرم‌افزار ریکاوری دوربین مداربسته

همانطور که گفته شد نرم‌افزارهای مختلفی برای ریکاوری هارد دوربین مداربسته وجود دارند. یکی از بهترین نرم‌افزارهای ریکاوری دوربین مداربسته، نرم‌افزار Stellar Photo Recovery است. لینک دانلود نرم‌افزار ریکاوری دوربین مداربسته Stellar Photo Recovery در ادامه قرار داده شده است. از لینک زیر این برنامه را دانلود کرده و نصب کنید.

پس از جدا کردن هارد یا کارت حافظه و اتصال به کامپیوتر، برنامه را باز کنید. بر روی دکمه START کلیک کنید. هارد یا کارت حافظه را انتخاب کنید. بر روی گزینه SCAN کلیک کنید. سپس نرم‌افزار شروع به اسکن و بازیابی می‌کند. لیستی از فیلم‌های بازیابی شده در سمت چپ صفحه نمایش داده می‌شود. در صورتی که فیلم مورد نظر در لیست نبود بر روی گزینه Deep Scan کلیک کنید تا بتواند درایو را شناسایی کند. در مرحله بعد بر روی گزینه Recover کلیک کنید و محل ذخیره فیلم بازیابی شده را انتخاب کنید. با استفاده از این نرم‌افزار می‌‌توانید بازیابی فیلم دوربین مداربسته داهوا، هایک ویژن و… را انجام دهید.

دانلود نرم افزار Stellar Photo Recovery مخصوص ویندوز
دانلود نرم افزار Stellar Photo Recovery مخصوص مک

ریکاوری هارد دوربین مدار بسته زمان پر شدن حافظه

یکی از دلایل پاک شدن فیلم دوربین مدار بسته، گر شدن حافظه و ضبط تصاویر جدید بر روی تصاویر قبلی است. زمان پاک شدن فیلم دوربین مداربسته و اینکه دوربین مداربسته تا چند روز فیلم نگه میداره به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر کارت حافظه و هارد در دوربین مداربسته دارای ظرفیت مشخصی است. بر اساس عوامل مختلف هارد می‌تواند اطلاعات را در زمان مشخصی ذخیره کند. به طور کلی مدت زمان نگهداری فیلم دوربین مداربسته به تعداد و ظرفیت هارد، تعداد دوربین‌های مداربسته، کیفیت تصاویر، نرخ فریم ریت، حالت ضبط و… بستگی دارد.

معمولا تنظیمات هارد دوربین مداربسته به صورتی است که پس از پر شدن ظرفیت هارد، اطلاعات جدید بر روی اطلاعات قدیمی‌تر ذخیره می‌شوند. در این شرایط امکان برگرداندن فیلم دوربین مداربسته بستگی به تاریخ اطلاعات مورد نظر شما دارد. به طور مثال دستگاه ضبط شما 30 روزه است. شما می‌خواهید فیلم‌های 6 ماه گذشته هارد را ریکاوری کنید. آیا امکان ریکاوری هارد دوربین مداربسته در این مدت زمان وجود دارد؟ در این شرایط، 6 بار اطلاعات جدید بر روی هارد ذخیره شده است. بنابراین امکان بازیابی فیلم دوربین مداربسته تقریبا صفر است.

حذف اطلاعات به صورت دستی و بازیابی فیلم دوربین مداربسته

در برخی از مواقع ممکن است سهوا و یا عمدا اطلاعات دوربین مداربسته به صورت دستی حذف شده باشد. به طور مثال هنگامی که سرقت و حادثه‌ای رخ دهد، ممکن است فرد خاطی فیلم‌های دوربین مدار بسته را پاک کند. همچنین ممکن است هنگام دیدن فیلم‌های دوربین مداربسته، اشتباها اطلاعات را فرمت کرده باشید. در این شرایط هر زمان که متوجه پاک شدن اطلاعات دوربین مداربسته شدید سریعا ضبط دستگاه را متوقف کنید. اینکار از ضبط اطلاعات جدید بر روی هارد خودداری می‌کند. هر چه اطلاعات جدید بیشتری بر روی اطلاعات حذف شده ذخیره شود، امکان ریکاوری فیلم‌ها کمتر می‌شود. توجه داشته باشید ریکاوری هارد دوربین مداربسته در این شرایط زمانی امکانپذیر است که اطلاعات جدیدی بر روی دستگاه ذخیره نشده باشد. در این شرایط حتما از افراد متخصص کمک بگیرید. زیرا ممکن است با کوچکترین اشتباه توسط افراد غیر متخصص، اطلاعات هارد از بین بروند.

ریکاوری هارد دوربین مداربسته به دلیل خرابی و یا سوختن هارد

خرابی و سوختن هارد ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله دلایل سوختن هارد می‌توان به نوسانات برق، وارد شدن ضربه و… اشاره کرد. برای جلوگیری از سوختن و خرابی هارد توصیه می‌کنیم چند نکته را رعایت کنید. برای جلوگیری از وارد شدن آسیب و ضربه می‌توانید دستگاه‌های ضبط و دیگر تجهیزات سیستم مداربسته را داخل رک دوربین مداربسته قرار دهید. همچنین برای جلوگیری از آسیب دیدن هارد توسط نوسانات برق می‌توانید از یک محافظ برق دوربین مداربسته استفاده کنید. در مواجه با خرابی و سوختن هارد، با یک متخصص و فرد حرفه‌ای مشورت کرده تا امکان ریکاوری فیلم دوربین مداربسته را بررسی کند. توجه داشته باشید در این شرایط از اتصال هارد به کامپیوتر و دوربین‌های مداربسته دیگر خودداری کنید. اتصال هارد به کامپیوتر یا دیگر دوربین‌ها ممکن است باعث فرمت شدن و از بین رفتن اطلاعات دوربین شود.

برگرداندن فیلم هنگام خراب شدن دستگاه

در برخی از موارد ممکن است عوامل مختلفی باعث آسیب دیدن دستگاه ضبط شوند. به طور مثال افراد خرابکار با آسیب زدن و ضربه باعث از بین رفتن اطلاعات دوربین مداربسته می‌شوند. در این صورت امکان ریکاوری هارد دوربین مداربسته وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید میزان آسیب دیدگی دستگاه را بررسی کنیم. برخی از مواقع ممکن است ضربه فقط باعث خرابی و آسیب دیدن دستگاه ضبط شده باشد. در این شرایط هارد دوربین مداربسته سالم است و می‌توانید اطلاعات دوربین مداربسته را بازگردانید. از دستکاری و وصل کردن هارد دوربین مداربسته به کامپیوتر خودداری کنید زیرا اطلاعات هارد دوربین در کامپیوتر قابل مشاهده نیستند. در برخی از شرایط علاوه بر دستگاه ضبط ممکن است هارد نیز آسیب دیده باشد. بازگرداندن اطلاعات دوربین مداربسته در این شرایط به میزان آسیبی که به هارد وارد شده است بستگی دارد.

ریکاوری هارد دوربین مداربسته فرمت شده

همانطور که در قسمت‌های قبل نیز اشاره کردیم ممکن است در اثر متصل کردن هارد دوربین به کامپیوتر و یا دیگر دوربین‌های مداربسته همه‌ی اطلاعات فرمت شوند. هر دستگاه از فرمت مخصوصی پشتیبانی می‌کند و سیستم عامل مخصوص به خود را دارد. اگر هارد دوربین مداربسته را به دوربین و کامپیوتر دیگری متصل کنید، برای همگام سازی با سیستم خود، اطلاعات هارد را فرمت می‌کند. در این شرایط برای ریکاوری اطلاعات به یک متخصص حرفه‌ای مراجعه کنید. اگر اطلاعات جدیدی بر روی هارد ذخیره نشده باشد، امکان ریکاوری اطلاعات دوربین مداربسته وجود دارد.

نحوه پشتیبان‌گیری فیلم دوربین مداربسته

برای پشتیبان‌گیری از فیلم دوربین مداربسته روش‌های مختلفی وجود دارد. بهترین راه برای حفظ اطلاعات دوربین مداربسته پشتیبان‌گیری از اطلاعات در هارد و یا فضای دیگری است. اطلاعات دوربین مداربسته را می‌توانید در هارد دیگری نیز ذخیره کنید. همچنین می‌توانید تصاویر دوربین را در Google Drive یا OneDrive نیز آپلود کنید. همانطور که گفته شد استفاده از فضای ابری برای ذخیره تصاویر دوربین مداربسته راه دیگری برای حفظ اطلاعات است. برای نحوه بازیابی فیلم دوربین مداربسته داهوا در مقاله‌ای جداگانه آموزش‌های لازم را شرح داده‌ایم. برای اطلاعات بیشتر به مقاله بازپخش و پشتیبان گیری دستگاه داهوا مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

ویرایش فیلم دوربین مداربسته
ادامه مطلب
تشخیص دوربین مداربسته اصل و تقلبی
ادامه مطلب
قوانین نصب دوربین مداربسته
ادامه مطلب

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. به سایت داهوا مراجعه کنید و لیست قیمت محصولات را دریافت کنید. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس نمایندگی داهوا

4.4/5 - (7 امتیاز)