اگر فیلم دوربین مداربسته شما پاک شده است و به دنبال نحوه برگرداندن فیلم دوربین مداربسته هستید با ما همراه باشید. گاهی اوقات پیش میاید به دلایل مختلفی مانند پر شدن حافظه، حذف شدن فیلم ها و… اطلاعات دوربین مداربسته از دست می روند. ابتدا توجه داشته باشید که محل ذخیره فیلم های دوربین مداربسته هارد دیسک است. حال هارد دوربین مداربسته کجاست؟ هارد دوربین مداربسته داخل دستگاه های ضبط نصب می شود. زمان پاک شدن فیلم دوربین مداربسته چقدر است؟ یا به عبارت دیگر دوربین مداربسته تا چند روز فیلم نگه میداره؟ ما در این مقاله علاوه بر پاسخ به این سوالات به نحوه ریکاوری هارد دوربین مداربسته و دانلود نرم افزار ریکاوری هارد دوربین مداربسته می پردازیم.

نحوه برگرداندن فیلم دوربین مداربسته

برای برگرداندن فیلم دوربین مداربسته باید به چند نکته توجه داشته باشید. در ابتدا باید به دلیل پاک شدن و از دست رفتن اطلاعات دوربین مداربسته توجه کنید. دلایل مختلفی می تواند باعث از بین رفتن اطلاعات دوربین مداربسته شود. در ادامه انواع این دلایل را بررسی کرده و نحوه ریکاوری هارد دوربین مداربسته را برای هر یک شرح می دهیم.

پاک شدن فیلم دوربین مداربسته به دلیل پر شدن حافظه

زمان پاک شدن فیلم دوربین مداربسته و اینکه دوربین مداربسته تا چند روز فیلم نگه میداره به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر هارد در دوربین مداربسته دارای ظرفیت مشخصی است که می تواند اطلاعات مشخصی را در زمان مشخصی ذخیره کند. به طور کلی مدت زمان نگهداری فیلم دوربین مداربسته به تعداد و ظرفیت هارد، تعداد دوربین های مداربسته، کیفیت تصاویر، نرخ فریم ریت، حالت ضبط و… بستگی دارد.

معمولا تنظیمات هارد دوربین مداربسته به گونه ای است که پس از پر شدن ظرفیت هارد دوربین مداربسته، اطلاعات جدید بر روی اطلاعات قدیمی تر ذخیره می شوند. در این شرایط امکان برگرداندن فیلم دوربین مداربسته بستگی به تاریخ اطلاعات مورد نظر شما دارد. به طور مثال دستگاه ضبط شما 30 روزه است و شما خواستار ریکاوری فیلم های 6 ماه گذشته هارد هستید. آیا امکان ریکاوری هارد دوربین مداربسته در این مدت زمان وجود دارد؟ باید بگوییم به دلیل این که 6 بار اطلاعات جدید بر روی هارد ذخیره شده است، تقریبا امکان ریکاوری صفر است.

حذف اطلاعات به صورت دستی

در برخی از مواقع ممکن است سهوا و یا عمدا اطلاعات دوربین مداربسته به صورت دستی حذف شده باشد. به طور مثال هنگامی که یک سرقت و حادثه ای رخ دهد ممکن است فرد اقدام به پاک کردن فیلم های دوربین مداربسته کند. همچنین ممکن است هنگام دیدن فیلم های دوربین مداربسته اشتباها اطلاعات را فرمت کرده باشید. در این شرایط هر زمان که متوجه پاک شدن اطلاعات دوربین مداربسته شدید سریعا ضبط دستگاه را متوقف کنید تا اطلاعات جدیدی بر روی دستگاه ضبط نشود. هر چه اطلاعات جدید بیشتری بر روی اطلاعات حذف شده ذخیره شود، امکان ریکاوری اطلاعات کمتر می شود. توجه داشته باشید امکان ریکاوری هارد دوربین مداربسته در این شرایط زمانی میسر است که اطلاعات جدیدی بر روی دستگاه ذخیره نشده و افراد غیر متخصص باعث از بین رفتن اطلاعات نشده باشند.

ریکاوری هارد دوربین مداربسته به دلیل خرابی و یا سوختن هارد

خرابی و سوختن هارد ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله دلایل سوختن هارد می توان به نوسانات برق، وارد شدن ضربه و… اشاره کرد. برای جلوگیری از سوختن و خرابی هارد توصیه می شود چند نکته را رعایت کنید. ابتدا برای جلوگیری از وارد شدن آسیب و ضربه می توانید دستگاه های ضبط و دیگر تجهیزات سیستم مداربسته را داخل رک دوربین مداربسته قرار دهید. همچنین برای جلوگیری از آسیب دیدن هارد توسط نوسانات برق می توانید از یک محافظ برق نیز استفاده کنید. در مواجه با خرابی و سوختن هارد، با یک متخصص و فرد حرفه ای مشورت کرده تا امکان ریکاوری فیلم دوربین مداربسته را بررسی کند. توجه داشته باشید در این شرایط از اتصال هارد به کامپیوتر و دوربین های مداربسته دیگر خودداری کنید. اتصال هارد به دوربین های دیگر و یا کامپیوتر ممکن است باعث فرمت شدن و از بین رفتن اطلاعات دوربین شود.

آسیب و خراب شدن دستگاه

در برخی از موارد ممکن است عوامل مختلفی باعث آسیب دیدن دستگاه شوند. به طور مثال افراد خرابکار با آسیب زدن و ضربه باعث از بین رفتن اطلاعات دوربین مداربسته می شوند. در این صورت امکان ریکاوری هارد دوربین مداربسته وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید مقدار ضربه وارد شده به دستگاه را بررسی کنیم. برخی از مواقع ممکن است ضربه فقط باعث خرابی و آسیب دیدن دستگاه ضبط شده باشد، در این شرایط هارد دوربین مداربسته سالم است و می توان اطلاعات دوربین مداربسته را بازگرداند. در این شرایط نیز از دستکاری و وصل کردن هارد دوربین مداربسته به کامپیوتر خودداری کنید زیرا اطلاعات هارد دوربین در کامپیوتر قابل مشاهده نیستند. در برخی از شرایط علاوه بر دستگاه ضبط ممکن است هارد نیز آسیب دیده باشد. بازگرداندن اطلاعات دوربین مداربسته در این شرایط به میزان آسیبی که به هارد وارد شده است بستگی دارد.

ریکاوری هارد دوربین مداربسته فرمت شده

همانطور که در قسمت های قبل نیز اشاره کردیم ممکن است در اثر متصل کردن هارد دوربین به کامپیوتر و یا دیگر دوربین های مداربسته تمام اطلاعات فرمت شوند. هر دستگاه از فرمت مخصوصی پشتیبانی کرده و سیستم عامل مخصوص به خود را دارد. اگر هارد دوربین مداربسته را به دوربین و کامپیوتر دیگری متصل کنید برای همگام سازی با سیستم خود، اطلاعات هارد را فرمت می کند. در این شرایط برای ریکاوری اطلاعات به یک متخصص حرفه ای مراجعه کنید. اگر اطلاعات جدیدی بر روی هارد ذخیره نشده باشد، امکان ریکاوری اطلاعات دوربین وجود دارد.

دانلود نرم افزار ریکاوری هارد دوربین مداربسته

برای ریکاوری فیلم دوربین مداربسته نرم افزارهای مختلفی وجود دارد. در ادامه چندین نرم افزار را برای بازگرداندن فیلم های دوربین مداربسته معرفی می کنیم.

  • DVR hard disk recovery software
  • Stellar Photo Recovery
  • MiniTool Photo Recovery
  • Remo Recover

در زیر لینک دانلود نرم افزار Stellar Photo Recovery قرار گرفته شده است. این نرم افزار قابل استفاده برای دوربین های مداربسته داهوا، هایک ویژن و… است.

دانلود نرم افزار Stellar Photo Recovery مخصوص ویندوز
دانلود نرم افزار Stellar Photo Recovery مخصوص مک

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. به سایت داهوا مراجعه کنید و لیست قیمت محصولات را دریافت کنید. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

نمایندگی دوربین داهوا

خرید دوربین مداربسته از نمایندگی رسمی داهوا این اطمینان را به مشتریان می دهد که هم کالای اصلی را تحویل بگیرند و هم از خدمات پس از فروش بهره مند شوند. داهوا از برندهای برتر دنیاست بنابراین کیفیت و مرغوبیت محصولات Dahua بر هیچکس پوشیده نیست. وجود نمایندگی در ایران و شهرهای مختلف از جمله نمایندگی داهوا در تهران بهترین فرصت خرید را برای مشتریان فراهم آورده است. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید با ما تماس بگیرید.

شماره تماس نمایندگی داهوا

4.2/5 - (5 امتیاز)